Komunikaty PR

PANASONIC WSPIERA THOMASA RÖHLERA W ZDOBYCIU DRUGIEGO OLIMPIJSKIEGO ZŁOTA

2021-06-22  |  15:00
Biuro prasowe

Panasonic i niemiecki oszczepnik Thomas Röhler, mistrz olimpijski 2016 i mistrz Europy 2018, łączą siły w walce Röhlera o kolejne złoto na tegorocznych igrzyskach. Sprzęt techniczny Panasonic umożliwia optymalne przygotowanie do zawodów i zaawansowaną analizę treningu. Projektor laserowy PT-MZ16KL symuluje Stadion Olimpijski w Tokio, aby w szczególności trenować orientację wizualną w sytuacji mającej być wiernym odwzorowaniem prawdziwej konkurencji. Röhler wykorzystuje również kamery i telewizor 4K od Panasonic do wymagającej technicznie analizy szkoleń i ruchu.

Thomas Röhler podjął już kilka miesięcy dedykowanego szkolenia, aby doskonalić swój rzut, ale wciąż ma przed sobą kilka tygodni do igrzysk i liczne zawody po drodze.

Od października do kwietnia rzucamy piłki na plandekę w hali. To spora ilość – około 500 piłek na tydzień treningowy. Celuję w celownik, który naciągnęliśmy. Aby lepiej trenować orientację wizualną, mój trener Harro Schwuchow wpadł na pomysł, aby po prostu wyświetlać symulowane miejsca zawodów na plandekę, wyjaśnia Röhler, który opracował wiele innowacyjnych metod szkolenia ze swoim trenerem.

Pozornie prosty pomysł nie był jednak łatwy do wdrożenia. Wymagania dotyczące tej technologii są bardzo szczególne. Trenujemy w świetle dziennym, na plandekę rzucamy kulami o wadze od 300 gramów do dwóch kilogramów, z dużą prędkością i ciśnieniem. Aby taki trening był efektywny, obraz musi być wyraźnie widoczny, mówi Röhler, opisując wyzwania, które można rozwiązać tylko za pomocą projektora Panasonic.

Ponieważ sprzęt w Halle musi zostać zdemontowany po każdej sesji treningowej, wybrane urządzenie musiało być kompaktowe i jednocześnie funkcjonalne. Ma jasność 16 tys. lumenów. Optyka projektora została wybrana po symulacji 3D, dzięki czemu projektor można zainstalować optymalnie bez zakłócania rozruchu. Przesunięcie obiektywu projektora służy do projekcji obrazu przed ścieżką podejścia, chociaż projektor jest ustawiony na zsunięcie z boku. Przy dużych zawodach, takich jak Igrzyska Olimpijskie, zawodnicy mają bardzo mało rzutów próbnych na miejscu przed zawodami. Symulacja za pomocą rzutnika pozwala na „wejście” na odpowiedni stadion, a zawodnik może dostosować się do specyficznych warunków, jakich może się spodziewać na każdym obiekcie.

Panasonic wprowadza również nowy poziom analizy rzutów dzięki dwóm kamerom Panasonic, Lumix FZ 2000 oraz AG-CX10, które rejestrują obrazy w rozdzielczości 4K. Kamery umożliwiają przechwytywanie video w wysokiej rozdzielczości, natychmiastowe udostępnianie, odtwarzanie i powiększanie obrazu, aby trener mógł przeanalizować szczegóły ruchu na telewizorze 4K Panasonic OLED.

#DzielimySięPasją od ponad 30 lat

Panasonic wspiera wartości Ruchu Olimpijskiego i transmisję obrazów na żywo do prawie wszystkich krajów na świecie jako oficjalny, światowy partner w dziedzinie sprzętu audio i video od Igrzysk Olimpijskich w Calgary, Kanada w 1988 roku. W 2006 roku Panasonic został również pierwszym oficjalnym, światowym partnerem igrzysk paraolimpijskich.

Wspierając technicznie Thomasa Röhlera i młodych sportowców z jego drużyny, opieramy się na olimpijskiej historii Panasonic, która od ponad 30 lat dzieli się pasją do sportu przed niejednym telewizorem na całym świecie. Dla nas "Dzielenie się pasją" to nie tylko slogan reklamowy, to także napęd i motywacja do tworzenia coraz lepszych produktów i usług – podobne do motywacji Thomasa Röhlera, mówi Junichi Suzuki, dyrektor generalny Panasonic Europe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Zdrowie szyte na miarę. Aktywność w harmonii z ciałem i umysłem Biuro prasowe
2024-07-04 | 13:00

Zdrowie szyte na miarę. Aktywność w harmonii z ciałem i umysłem

Życie często przypomina bieg przez przeszkody, w którym balans pomiędzy pracą, rodziną a czasem dla siebie wydaje się trudny do osiągnięcia. W takich chwilach
Sport POMYSŁ NA AKTYWNE WAKACJE: NA ROWER W ALPY!
2024-07-04 | 01:00

POMYSŁ NA AKTYWNE WAKACJE: NA ROWER W ALPY!

Rowerowi entuzjaści mogą znaleźć specjalnie przygotowane trasy turystyczne tak w Polsce, jak i w innych częściach Europy. Wiele osób korzysta z EuroVelo
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.