Komunikaty PR

Panthers Wrocław szuka talentów wśród piłkarzy. Weź udział w konkursie i wygraj

2022-11-22  |  11:00
Biuro prasowe

Drużyna Panthers Wrocław – uczestnik elitarnego European League of Football – rozpoczyna przygotowania do kolejnego sezonu. Mimo że ten rozpocznie się w czerwcu 2023 r., to sztab szkoleniowy już teraz szuka zawodników, którzy z wrocławską drużyną powalczą o tytuł Mistrzów Europy. 3 grudnia na Stadionie Olimpijskim odbędzie się event organizowany wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej i marką Tarczyński. Jego celem będzie wyłonienie zawodnika, który wesprze zespół na pozycji kickera. Najlepszy kopacz otrzyma 5 000 zł.

 

Od piłkarza do gwiazdy futbolu amerykańskiego

W historii futbolu amerykańskiego zapisało się wielu wybitnych kickerów, którzy swoje kariery rozpoczynali jako zawodnicy drużyn piłkarskich. Polski futbolista Sebastian Janikowski, który na boiskach amerykańskiej ligi NFL spędził aż 19 sezonów, będąc jednym z najlepiej kopiących graczy w historii, swoje pierwsze sportowe kroki stawiał w piłkarskim Górniku Wałbrzych. Podobne „przebranżowienie” ma za sobą Toni Fritsch. Austriak występujący w tamtejszej reprezentacji kraju, w wieku 26 lat przeniósł się do USA, gdzie wraz z Dallas Cowboys dwukrotnie zwyciężył w Super Bowl. Na odkrycie podobnych talentów liczą teraz przedstawiciele Panthers Wrocław.

W Europie futbol amerykański wciąż uchodzi za niszową dyscyplinę – w przeciwieństwie do piłki nożnej, w którą gra niemal każdy. W samym Wrocławiu i jego okolicach jest wiele lig piłkarskich i jeszcze więcej drużyn. Przynajmniej w jednej z nich – w co głęboko wierzę – na co dzień biega futbolowy talent, który mógłby zasilić naszą drużynę i wspomóc nas w walce na europejskich boiskach. Dlatego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej i naszym sponsorem – firmą Tarczyński, zdecydowaliśmy się na organizację innowacyjnego w skali Europy wydarzenia, które spośród lokalnych zawodników, pozwoli nam odkryć przyszłą gwiazdę futbolu amerykańskiego – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław. 

 

Przyjdź na Stadion Olimpijski i wygraj 5 000 zł

Event Panthers Wrocław wyłaniający przyszłego kickera, to nowość na europejskim podwórku. W sobotę 3 grudnia piłkarze lokalnych drużyn sprawdzą się, kopiąc piłkę w 3 różnych konfiguracjach, a ich umiejętności ocenią: Michał Latoś (Prezes Panthers Wrocław), Jakub Samel (Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław), Dariusz Ankiewicz (Manager Drużyny i asystent trenera) oraz Andrzej Padewski (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej).

Rola kickera polega m.in. na wykopie piłki tak daleko, jak tylko jest to możliwe, przy jednoczesnym utrzymaniu jej w granicach pola gry, jak najbliżej linii bocznej. Oprócz tego kopacz musi również celnie uderzać w kierunku bramki. Dlatego idealny zawodnik musi łączyć w sobie dwie cechy – siłę uderzenia oraz precyzję. Tego będziemy szukać wśród piłkarzy, którzy pojawią się na Stadionie Olimpijskim – wyjaśnia Jakub Samel.

Zawodnicy, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności, muszą mieć ukończone 18 lat, a na ich koncie nie może być wcześniejszych występów w drużynie futbolu amerykańskiego. Spośród wszystkich uczestników zostanie wybrana najlepsza „dziesiątka”, która otrzyma zestawy ufundowane przez firmę Tarczyński. Najlepszy piłkarz dostanie dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 zł. Regulamin wydarzenia jest dostępny pod adresem pantherswroclaw.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.