Pierwszy w historii Polski start ligi e-kolarskiej
Okaeri Consulting
ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Elektryzujące emocje towarzyszyły mieszkańcom Warszawa Wesoła oraz widzom, którzy 15 maja kibicowali zawodnikom pierwszej w historii Polski, w pełni elektrycznej ligi kolarskiej. Uczestnicy przejechali łącznie 23 km po trasach przygotowanych dla cyklu SIXT Puchar Mazowsza.
Mocniej, dalej, intensywniej
Myliłby się ten, kto myśli, że e-kolarstwo nie jest prawdziwym sportem. Zawodnicy pierwszej polskiej elektrycznej ligi w klasie rowerów górskich (e-MTB) przejechali niemal identyczną, co uczestnicy turnieju SIXT Puchar Mazowsza, w którym startują zawodowi kolarze. Alternatywny napęd pozwala każdemu entuzjaście aktywności rowerowej przeżywać te same emocje, co zawodowcom.
Kolarstwo górskie to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu, która wymaga od kolarza nie tylko siły, ale też zdolności do szybkiego planowania i reagowania na nieprzewidziane zwroty sytuacji. – mówi Błażej Maresz, prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Dodatkowe wsparcie elektryczne w rowerze jest nie tyle ułatwieniem, co sposobem na to, by entuzjaści sportu mogli bezpiecznie rywalizować na zawodowych trasach – takich jak SIXT Puchar Mazowsza.
Jadą, by pomagać
Zaskakująco dobra pogoda przyciągnęła licznych kibiców, których doping wsparł zawodników elektrycznej SIXT Business League w zaciętej walce do samego końca. Najlepsze czasy uzyskali kolejno Piotr Hankus, Michał Cichoń oraz Aleksander Jagosz.
Prawdziwa energia, emocje i radość na drodze! Czy to kwestia fenomenalnych kibiców, czy elektrycznych rowerów, do ostatniej sekundy wszyscy walczyliśmy o jak najlepsze czasy. – mówi Łukasz Żurek, prezes SIXT Polska i zawodnik ligi– Z drugiej strony, nie jechaliśmy tylko dla siebie – każdy 1km przejechany w ramach naszych startów to 1 złotówka przekazana przez organizatora na rzecz realizacji celów statutowych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Sądzę, że nie dałoby się nas mocniej zmotywować do działania!
SIXT Puchar Mazowsza – Warszawa Wesoła
Tego samego dnia zakończył się także drugi start tego sezonu zawodników walczących o najważniejsze trofeum kolarskie w klasie rowerów górskich na Mazowszu – SIXT Puchar Mazowsza.Drugi wyścig z cyklu z najlepszymi wynikami ukończyli:
W klasie Masters:
- Miejsce I: Jacek Rzadca, Trezado Wolfpack
- Miejsce II: Andrzej Michniak, Warszawski Klub Kolarski
- Miejsce III: Jarosław Hałas
W klasie Elita Kobiet:
- Klaudia Cichacka, Metrobikes.pl
- Patrycja Piotrowska, Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express
- Małgorzata Mazurek, UKS Kruoiński Suszec Konwa Bike
W klasie Elita Mężczyzn:
- Michał Topór, NS Bikes Factory
- Maciej Jeziorski, jezior.bike
- Paweł Graczyk, Warszawski Klub Kolarski
W kategorii Juniorów:
- Mateusz Szyszko, Warszawski Klub Kolarski,
- Maciej Pietryszyn, UKK Huragan Wołomin
- Jakub Pyszny, Grupa Kolarska Viktoria Rybnik
Kolejne zawody z cyklu SIXT Puchar Mazowsza oraz SIXT Business League odbędą się już 12 czerwca 2021 roku w Legionowie. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji można znaleźć na:
SIXT Business League: https://sixtbusinessleague.pl/
SIXT Puchar Mazowsza: https://pucharmazowsza.pl/
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.