Komunikaty PR

Pierwszy w historii Polski start ligi e-kolarskiej

2021-05-17  |  13:30
Biuro prasowe
Kontakt
Piotr Krynicki
Okaeri Consulting

ul. Łowicka 58/3
02-531 Warszawa
piotr.krynicki|okpr.pl| |piotr.krynicki|okpr.pl
+48 605 284 502
okpr.pl
Do pobrania IP ( 0.69 MB )

Elektryzujące emocje towarzyszyły mieszkańcom Warszawa Wesoła oraz widzom, którzy 15 maja kibicowali zawodnikom pierwszej w historii Polski, w pełni elektrycznej ligi kolarskiej. Uczestnicy przejechali łącznie 23 km po trasach przygotowanych dla cyklu SIXT Puchar Mazowsza.

Mocniej, dalej, intensywniej

Myliłby się ten, kto myśli, że e-kolarstwo nie jest prawdziwym sportem. Zawodnicy pierwszej polskiej elektrycznej ligi w klasie rowerów górskich (e-MTB) przejechali niemal identyczną, co uczestnicy turnieju SIXT Puchar Mazowsza, w którym startują zawodowi kolarze. Alternatywny napęd pozwala każdemu entuzjaście aktywności rowerowej przeżywać te same emocje, co zawodowcom.

Kolarstwo górskie to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu, która wymaga od kolarza nie tylko siły, ale też zdolności do szybkiego planowania i reagowania na nieprzewidziane zwroty sytuacji. – mówi Błażej Maresz, prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Dodatkowe wsparcie elektryczne w rowerze jest nie tyle ułatwieniem, co sposobem na to, by entuzjaści sportu mogli bezpiecznie rywalizować na zawodowych trasach – takich jak SIXT Puchar Mazowsza.

Jadą, by pomagać

Zaskakująco dobra pogoda przyciągnęła licznych kibiców, których doping wsparł zawodników elektrycznej SIXT Business League w zaciętej walce do samego końca. Najlepsze czasy uzyskali kolejno Piotr Hankus, Michał Cichoń oraz Aleksander Jagosz.

Prawdziwa energia, emocje i radość na drodze! Czy to kwestia fenomenalnych kibiców, czy elektrycznych rowerów, do ostatniej sekundy wszyscy walczyliśmy o jak najlepsze czasy. – mówi Łukasz Żurek, prezes SIXT Polska i zawodnik ligi– Z drugiej strony, nie jechaliśmy tylko dla siebie – każdy 1km przejechany w ramach naszych startów to 1 złotówka przekazana przez organizatora na rzecz realizacji celów statutowych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Sądzę, że nie dałoby się nas mocniej zmotywować do działania!

SIXT Puchar Mazowsza – Warszawa Wesoła

Tego samego dnia zakończył się także drugi start tego sezonu zawodników walczących o najważniejsze trofeum kolarskie w klasie rowerów górskich na Mazowszu – SIXT Puchar Mazowsza.Drugi wyścig z cyklu z najlepszymi wynikami ukończyli:

 

W klasie Masters:

 • Miejsce I: Jacek Rzadca, Trezado Wolfpack
 • Miejsce II: Andrzej Michniak, Warszawski Klub Kolarski
 • Miejsce III: Jarosław Hałas

 

W klasie Elita Kobiet:

 • Klaudia Cichacka, Metrobikes.pl
 • Patrycja Piotrowska, Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express
 • Małgorzata Mazurek, UKS Kruoiński Suszec Konwa Bike

 

W klasie Elita Mężczyzn:

 • Michał Topór, NS Bikes Factory
 • Maciej Jeziorski, jezior.bike
 • Paweł Graczyk, Warszawski Klub Kolarski

 

W kategorii Juniorów:

 • Mateusz Szyszko, Warszawski Klub Kolarski,
 • Maciej Pietryszyn, UKK Huragan Wołomin
 • Jakub Pyszny, Grupa Kolarska Viktoria Rybnik

 

Kolejne zawody z cyklu SIXT Puchar Mazowsza oraz SIXT Business League odbędą się już 12 czerwca 2021 roku w Legionowie. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji można znaleźć na:

SIXT Business League: https://sixtbusinessleague.pl/

SIXT Puchar Mazowsza: https://pucharmazowsza.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Hołowczyc i Kurzeja z kompletem punktów w Mistrzostwach Polski Biuro prasowe
2021-06-14 | 15:30

Hołowczyc i Kurzeja z kompletem punktów w Mistrzostwach Polski

Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją w BMW X3 CC w świetnym stylu zwyciężyli w drugiej rundzie Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych i w kolejnej rundzie Mistrzostw FIA
Sport Andrzej Piech powalczy o czwarty Rekord Polski
2021-06-14 | 12:00

Andrzej Piech powalczy o czwarty Rekord Polski

Już 16 czerwca 2021 roku odbędzie się kolejna próba ustanowienia Rekordu Polski przez doświadczonego karatekę, którym jest Pan Andrzej Piech. Tym razem
Sport Mistrzostwa Europy z GO Sport – klimat Euro na własnej murawie
2021-06-11 | 12:00

Mistrzostwa Europy z GO Sport – klimat Euro na własnej murawie

Euro to jedno z największych i najbardziej wyczekiwanych sportowych wydarzeń roku. Przed telewizorami zasiądą nie tylko zagorzali fani piłki nożnej, ale również Ci, którzy

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Edyta Herbuś: Przez 20 lat taniec to była bardzo intensywna praca i moja inwestycja na życie. Może trochę mało było dzieciństwa

Tancerka wspomina, że kiedy jako dziewięciolatka  stanęła na parkiecie, to wiedziała już, że ta pasja będzie dominować nad innymi. Godziny ćwiczeń, chęć sprawdzenia się w różnych stylach tańca i skomplikowane układy choreograficzne wymagały od niej sporo czasu, wysiłku, determinacji i silnej woli. Ale to wszystko dawało jej radość i było ciągłym oczekiwaniem na kolejne etapy, kolejne szkolenia, obozy, taneczne klasy i mistrzostwa. Zaangażowanie się opłaciło. Dziś jest jedną z najbardziej uznanych polskich tancerek i odczuwa satysfakcję, kiedy swoje doświadczenia i umiejętności może wykorzystać również na planach różnych produkcji czy na teatralnej scenie.

Gwiazdy

Michał Baryza: Gdy zmarła moja babcia, zmarłem też ja. Nie potrafiłem się podnieść, nie nagrywałem żadnych storek

Uczestnik programu „One Night Squad” przeżywał ostatnio bardzo trudne chwile. Ukochana babcia Michała Baryzy odeszła. Swoim smutkiem dzielił się z fanami za pośrednictwem social mediów. Tłumaczy, że publikowanie pełnych żalu relacji było dla niego bardzo trudne, ponieważ nigdy nie należał do osób, które publicznie opowiadają o swoich emocjach i rozterkach. Stwierdził jednak, że jeśli nagrania pomogą komuś przebrnąć przez okres żałoby, warto się przełamać i opowiedzieć o uczuciach towarzyszących po stracie.

Handel

Co dziesiąty polski konsument został wprowadzony w błąd i namówiony do zakupu podróbek. Handel podrobionymi towarami w UE kwitnie

6,8 proc. towarów importowanych do Unii Europejskiej jest podrobionych. Ich wartość przekracza 121 mld euro – wynika z badań Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Podróbki mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów, zwłaszcza z powodu narażenia na niebezpieczne substancje chemiczne. Szkodzą także gospodarce. – Straty producentów w Unii Europejskiej szacujemy na dziesiątki miliardów euro rocznie. Podróbki są problemem szczególnie dla mniejszych firm, które nie mają funduszy, aby monitorować rynek i sprawdzać, czy ich prawa własności intelektualnej są naruszane – zaznacza Nathan Wajsman, główny ekonomista EUIPO.

Technologie

W USA zatwierdzono bardzo skuteczny lek na otyłość i nadwagę. Zmniejsza masę ciała o blisko 20 proc. [DEPESZA]

To może być przełom w leczeniu otyłości. Wyniki czterech niezależnych badań klinicznych potwierdziły, że preparat Wegovy, skuteczny dotąd w leczeniu cukrzycy, powoduje też długotrwały spadek masy ciała o 17–18 proc. Terapia zostanie uruchomiona w USA jeszcze w tym miesiącu. Lek dostarcza hormon, który odpowiada za uczucie sytości i w ten sposób zmniejsza apetyt. Na całym świecie z otyłością żyje około 650 mln dorosłych.