Pobiegli i pomogli. Wyniki Poland Business Run 2022
32 tys. biegaczy z ponad 1500 firm wzięło udział w 11. edycji charytatywnej sztafety Poland Business Run, która odbyła się 4 września. Ponad 4 tys. zawodników wystartowało w ramach wirtualnej rywalizacji w Warszawie. Oprócz środków z opłat startowych, na rzecz potrzebujących przekazane zostaną dodatkowe 152 tys. złotych zebrane w akcji „Pomagam Bardziej”. Protezy, wózki i zabiegi rehabilitacyjne otrzyma około 100 beneficjentów z całej Polski.
Poland Business Run to sztafeta 5x4 km. W formule wirtualnej przedstawiciele firm pokonywali kilometry na samodzielnie wybranej trasie, a wyniki rejestrowali za pomocą aplikacji w smartfonach. W klasycznej, stacjonarnej formie wydarzenie odbyło się natomiast w Krakowie. Zawodnicy biegali wokół Błoni i przez Park Jordana w dwóch turach – porannej i popołudniowej.
– Ogromnie się cieszę, że możemy znów się spotkać i pokonać wspólne kilometry w szczytnym celu. Bardzo dziękuję biegaczom, sponsorom i partnerom, bez których nie byłoby to możliwe – mówiła, otwierając zawody na Błoniach, Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.
Najwięcej, bo prawie 9 tys. biegaczy wystartowało w Krakowie, a biegi z aplikacją odbyły się w całej Polsce. 4320 zawodników reprezentowało firmy z Warszawy, na Śląsku wystartowało 4300 biegaczy, a na Dolnym Śląsku – 3000. Dzięki wirtualnej formie zawodów można było wziąć w nich udział także poza granicami naszego kraju. Dystans Poland Business Run 2022 przebiegli zawodnicy m.in. w Malezji, Singapurze, Indiach, Tunezji, Francji czy Finlandii.
Bieg zmieni życie stu osób
Firmy, opłacając udział swoich pracowników w zawodach, pomogą stu osobom z całej Polski, które zmagają się z niepełnosprawnością ruchową lub przeszły mastektomię. Dofinansowane zostaną protezy kończyn, wózki aktywne i sportowe, turnusy rehabilitacyjne i konsultacje psychologiczne.
– Jestem bardzo zaskoczony, że tak dużo osób przyszło dzisiaj na Błonia, by biegać dla mnie i innych beneficjentów. Trzymam za wszystkich kciuki i dziękuję firmom, które wystawiły swoje drużyny w takim charytatywnym celu – mówił podczas wydarzenia jeden z beneficjentów, mężczyzna po amputacji nogi.
Zebrane środki zostaną przekazane również na rzecz beneficjentów z Mazowsza, m.in. pana Marcina z Żelechowa i pani Agnieszki z Brwinowa. Pani Agnieszka od wielu lat angażuje się w pomoc innym. Działa w ośrodku pomocy społecznej oraz w lokalnej jadłodzielni. Niestety, z powodu powikłań po mastektomii pani Agnieszka nie może ostatnio poruszać ręką. Środki zebrane w ramach Poland Business Run pokryją koszt specjalistycznej rehabilitacji.
65-letni pan Marcin z Żelechowa przez trzydzieści lat był związany z Warszawską Operą Kameralną, gdzie występował jako solista. Grał również na deskach Teatru Kwadrat i Teatru Powszechnego. Rok temu, w następstwie powikłań stopy cukrzycowej, pan Marcin przeszedł amputację nogi powyżej kolana. Dzięki środkom zebranym podczas tegorocznej edycji biegu 65-latek skorzysta z rehabilitacji, która pomoże mu odzyskać sprawność.
Najlepsi w pomaganiu
Cel biegu był charytatywny, dlatego w ramach akcji “Pomagam Bardziej” drużyny zbierały środki do swoich wirtualnych skarbonek. Finalnie, 4 września w południe na koncie akcji udało się zgromadzić ponad 150 tys. złotych. Pieniądze zostaną w całości przekazane na zakup protez kończyn i rehabilitację dla potrzebujących.
Najlepsze drużyny klasyfikacji charytatywnej, które zgromadziły rekordowe kwoty w skarbonkach, to:
- Leach & RUN z firmy Leach & Lang Property Consultants
- KIRlider z Krajowej Izby Rozliczeniowej
- Pega Runners 1 z firmy Pegasystems
- InPost Kreujemy Przyszłość z firmy InPost
- Leach&dRUNk z firmy Leach & Lang Property Consultants
Relację z niedzielnej imprezy można obejrzeć na stronie Poland Business Run na Facebooku. Więcej informacji, w tym klasyfikację czasową sztafet, można natomiast znaleźć na stronie www.polandbusinessrun.pl.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.