Podejmij wyzwanie z ASICS! Akcja charytatywna na rzecz zdrowia psychicznego
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Globalne badania ASICS wskazują, że niewiele ponad 15 minut sportu wystarczy, aby podnieść swój umysł na duchu. Japońska marka zachęca do podjęcia wyzwania w ramach „15:09 Uplift Challenge”. Każdy, kto w mediach społecznościowych udostępni zdjęcie lub film przedstawiające aktywność fizyczną dla poprawy nastroju, wesprze zbieranie funduszy na rzecz organizacji charytatywnej Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym.
Wyniki badania „Uplifting Minds Study”, obejmującego tysiące osób z całego świata, dowodzą, że wystarczy średnio 15:09’ minut ruchu dziennie, aby poprawić swój stan psychiczny.
Wierzymy w moc sportu, który podnosi nasze umysły na duchu, wspierając siłę mentalną. Nasze najnowsze badania dowodzą, że nawet najkrótsze ćwiczenia korzystnie wpływają na samopoczucie. Dlatego zachęcamy do podjęcia najnowszego wyzwania, które bezpośrednio przełoży się na wsparcie dla potrzebujących – powiedział Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.
Uważamy, że każda aktywność fizyczna pozytywnie przekłada się na naszą kondycję psychiczną. Poprawa nastroju zajmuje tylko 15 minut, a świadomość, że krótki spacer w porze lunchu może ograniczyć odczuwanie stresu wynikającego z pracy czy codziennego życia, zmienia zasady gry – dodała Hayley Jarvis z fundacji Mind.
Aby wziąć udział w wyzwaniu, wystarczy uprawiać sport przez dokładnie 15 minut i 9 sekund, a następnie uchwycić aktywność na zdjęciu lub filmie i opublikować je na wybranych kanałach społecznościowych. Posty na TikToku, Instagramie, Facebooku lub Twitterze z oznaczeniem #ASICS1509 przełożą się na finansowe wsparcie dla fundacji Mind.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.