Podejmij wyzwanie z ASICS! Akcja charytatywna na rzecz zdrowia psychicznego
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Globalne badania ASICS wskazują, że niewiele ponad 15 minut sportu wystarczy, aby podnieść swój umysł na duchu. Japońska marka zachęca do podjęcia wyzwania w ramach „15:09 Uplift Challenge”. Każdy, kto w mediach społecznościowych udostępni zdjęcie lub film przedstawiające aktywność fizyczną dla poprawy nastroju, wesprze zbieranie funduszy na rzecz organizacji charytatywnej Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym.
Wyniki badania „Uplifting Minds Study”, obejmującego tysiące osób z całego świata, dowodzą, że wystarczy średnio 15:09’ minut ruchu dziennie, aby poprawić swój stan psychiczny.
Wierzymy w moc sportu, który podnosi nasze umysły na duchu, wspierając siłę mentalną. Nasze najnowsze badania dowodzą, że nawet najkrótsze ćwiczenia korzystnie wpływają na samopoczucie. Dlatego zachęcamy do podjęcia najnowszego wyzwania, które bezpośrednio przełoży się na wsparcie dla potrzebujących – powiedział Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.
Uważamy, że każda aktywność fizyczna pozytywnie przekłada się na naszą kondycję psychiczną. Poprawa nastroju zajmuje tylko 15 minut, a świadomość, że krótki spacer w porze lunchu może ograniczyć odczuwanie stresu wynikającego z pracy czy codziennego życia, zmienia zasady gry – dodała Hayley Jarvis z fundacji Mind.
Aby wziąć udział w wyzwaniu, wystarczy uprawiać sport przez dokładnie 15 minut i 9 sekund, a następnie uchwycić aktywność na zdjęciu lub filmie i opublikować je na wybranych kanałach społecznościowych. Posty na TikToku, Instagramie, Facebooku lub Twitterze z oznaczeniem #ASICS1509 przełożą się na finansowe wsparcie dla fundacji Mind.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.