Podsumowanie projektu Running For Clean Air. Zapraszamy na Webinar!
Już 10 grudnia o godzinie 17:00 odbędzie się webinar zamykający projekt Running For Clean Air, realizowany przez World Athletics we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą, Polskim Alarmem Smogowym, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki oraz Fundacją „Maraton Warszawski”. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do podsumowania działań związanych z jakością powietrza i sportem oraz do dyskusji na temat wpływu czystego powietrza na zdrowie i osiągnięcia sportowe.
Running For Clean Air – dla zdrowia i czystego powietrza
Projekt Running For Clean Air łączy miłość do sportu z troską o środowisko. Warszawa została wybrana do pilotażowej edycji tego programu wraz z nigeryjskim Lagos. Dzięki finansowaniu z Clean Air Fund i współpracy z lokalnymi partnerami udało się przeprowadzić monitoring jakości powietrza na Polu Mokotowskim, gdzie zamontowano zaawansowany czujnik Kunak Air Pro. W kolejnym etapie czujnik przeniesiono na trasę 46. Nationale-Nederlanden Maratonu Warszawskiego. Wyniki pomiarów, zarówno statycznych, jak i dynamicznych, umożliwiły zebranie cennych danych o jakości powietrza w miejscach aktywności fizycznej warszawiaków. W ramach projektu odbywały się również biegi treningowe na Polu Mokotowskim pod okiem znanych sportowców, takich jak Dominika Stelmach czy Dariusz Nożyński, co przyciągnęło wielu entuzjastów biegania.
Webinar dla maratończyków i miłośników zdrowego stylu życia – agenda
Podczas webinaru podzielimy się wynikami projektu i zainspirujemy uczestników do dalszej troski o czyste powietrze. Podczas webinaru spotkamy się z przedstawicielami Polskiego Alarmu Smogowego, World Athletics oraz Markiem Troniną, prezesem Fundacji „Maraton Warszawski”. W programie wydarzenia znalazły się punkty poświęcone wpływowi jakości powietrza na zdrowie oraz znaczeniu maratonów dla kondycji fizycznej. Uczestnicy poznają także wyniki pomiarów jakości powietrza przeprowadzonych w dniu biegu. Na koniec zaplanowano krótki panel dyskusyjny.
Stolica, która biegnie po czystsze powietrze
Dla Warszawy i „Maratonu Warszawskiego” udział w globalnym projekcie Running For Clean Air był ogromnym wyróżnieniem. To nie tylko możliwość promocji zdrowego stylu życia, ale także szansa na zwrócenie uwagi na problem jakości powietrza w dużych miastach. Dzięki treningom, warsztatom i wydarzeniom edukacyjnym projekt zaangażował setki osób, a dane zgromadzone w jego trakcie przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców stolicy.
Zapraszamy wszystkich miłośników biegania, zdrowia i ekologii do uczestnictwa w webinarze. Zarezerwujcie czas i posłuchajcie, jak sport może zmieniać nasze miasta na lepsze!
Link do udziału w webinarze: https://us06web.zoom.us/j/87204695807
Strona WWW projektu: https://worldathletics.org/athletics-better-world/running-for-clean-air
Link do filmu promocyjnego dot. projektu Running For Clean Air: https://www.facebook.com/MaratonWarszawski/videos/333836223148045
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.