Polka mistrzynią Europy w indoor skydivingu!

Karolina Kowalska
Agencja Public Relations KEY PR
ul. Mickiewicza 35
05-074 Halinów
karolina|keypr.pl| |karolina|keypr.pl
500466188
keypr.pl
Jedna z najbardziej znanych twarzy indoor skydivingu – stosunkowo świeżej dyscypliny sportowej, łączącej akrobatykę z lataniem w tunelu aerodynamicznym - po raz kolejny pokazała co potrafi.
W weekend Maja Kuczyńska została Mistrzynią Europy rozgrywanych w Belgii zawodów.
Na tych samych zawodach stanęła również na drugim podium Pucharu Świata. Pierwszy raz w historii oficjalnych zawodów FAI dostała 10/10 za wykonany ruch obowiązkowy o nazwie Thomas Flair. To duży sukces polskiej zawodniczki!
Maja od dzieciństwa marzyła o lataniu. Swój pierwszy skok ze spadochronem wykonała w wieku 10 lat, a kilka miesięcy później odwiedziła tunel aerodynamiczny. Po 5 latach ciężkich treningów została mistrzynią świata juniorów w pierwszych oficjalnych zawodach indoor skydivingu. Maja startuje w kategorii freestyle, w której prezentuje układ porównywany do baletu w powietrzu. Jej choreografia zawiera elementy akrobacji wykonywane w rytm muzyki. Ta utalentowana 22 latka, po raz kolejny pokazała, na co ją stać.
„Konkurowałam w dyscyplinie freestyle, która składa się z pięciu rund, rozłożonych na trzy dni. W pierwszych trzech rundach przedstawiałam swój półtora minutowy układ oceniany za poziom trudności akrobacji i za ich wartość artystyczną. Kolejne dwie były rundami obowiązkowymi, które wymagały ode mnie dużego skupienia. Musiałam w nich zmieścić 6 wyznaczonych figur, po 3 na układ - jesteśmy oceniani zarówno za techniczną jakość wykonania figur, jak i za ich umiejętne wkomponowanie w program.” – powiedziała Maja Kuczyńska.
Z pasją patrzę w niebo
Indoor skydiving to dla Mai największa pasja, choć wcześniej uprawiała jeździectwo, gimnastykę, a także uczyła się grać na fortepianie i śpiewać. Nic nie było wystarczająco silną konkurencją dla powietrznych akrobacji. Jednak zamiłowanie do tego sportu, to nie wszystko. Za takimi sukcesami naszej zawodniczki kryją się niezliczone godziny treningów spędzone w tunelu aerodynamicznym i w powietrzu, podczas skoków ze spadochronem. Maja ponad połowę swojego życia doszkalała swoje zdolności, m.in. w Stanach, gdzie szlifowała umiejętności spadochroniarskie. Droga do mistrzostwa była długa i niekoniecznie usłana różami. Dla Mai to jednak gra warta świeczki i nie chodzi tu o wygrywanie zawodów – dla Polki latanie jest wszystkim.
„Co roku konkurencja jest coraz większa. To wymaga ciągłych treningów i kreatywności. Zależało mi na tym, żeby wprowadzić dużo nowych elementów do układu, dopracować je najlepiej jak potrafię i pokazać swoje mocne strony. Moja praca się opłaciła, ponieważ pierwszy raz w historii oficjalnych zawodów FAI dostałam 10/10 za wykonany ruch obowiązkowy o nazwie Thomas Flair.” – powiedziała nasza Zawodniczka.
Chcę więcej
Maja z wielkim rozmachem pisze swoją historię w polskim i światowym sporcie. Nie osiada jednak na laurach - w tym roku planuje wziąć jeszcze udział w Mistrzostwach Świata w outdoor skydiving, czyli klasycznych skokach spadochronowych. Dołączy do pierwszej polskiej drużyny freestyle skydiving. Pozostaje nam z zapartym tchem śledzić poczynania naszej Zawodniczki i życzyć jej wysokich lotów.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.