Polka mistrzynią Europy w indoor skydivingu!

Karolina Kowalska
Agencja Public Relations KEY PR
ul. Mickiewicza 35
05-074 Halinów
karolina|keypr.pl| |karolina|keypr.pl
500466188
keypr.pl
Jedna z najbardziej znanych twarzy indoor skydivingu – stosunkowo świeżej dyscypliny sportowej, łączącej akrobatykę z lataniem w tunelu aerodynamicznym - po raz kolejny pokazała co potrafi.
W weekend Maja Kuczyńska została Mistrzynią Europy rozgrywanych w Belgii zawodów.
Na tych samych zawodach stanęła również na drugim podium Pucharu Świata. Pierwszy raz w historii oficjalnych zawodów FAI dostała 10/10 za wykonany ruch obowiązkowy o nazwie Thomas Flair. To duży sukces polskiej zawodniczki!
Maja od dzieciństwa marzyła o lataniu. Swój pierwszy skok ze spadochronem wykonała w wieku 10 lat, a kilka miesięcy później odwiedziła tunel aerodynamiczny. Po 5 latach ciężkich treningów została mistrzynią świata juniorów w pierwszych oficjalnych zawodach indoor skydivingu. Maja startuje w kategorii freestyle, w której prezentuje układ porównywany do baletu w powietrzu. Jej choreografia zawiera elementy akrobacji wykonywane w rytm muzyki. Ta utalentowana 22 latka, po raz kolejny pokazała, na co ją stać.
„Konkurowałam w dyscyplinie freestyle, która składa się z pięciu rund, rozłożonych na trzy dni. W pierwszych trzech rundach przedstawiałam swój półtora minutowy układ oceniany za poziom trudności akrobacji i za ich wartość artystyczną. Kolejne dwie były rundami obowiązkowymi, które wymagały ode mnie dużego skupienia. Musiałam w nich zmieścić 6 wyznaczonych figur, po 3 na układ - jesteśmy oceniani zarówno za techniczną jakość wykonania figur, jak i za ich umiejętne wkomponowanie w program.” – powiedziała Maja Kuczyńska.
Z pasją patrzę w niebo
Indoor skydiving to dla Mai największa pasja, choć wcześniej uprawiała jeździectwo, gimnastykę, a także uczyła się grać na fortepianie i śpiewać. Nic nie było wystarczająco silną konkurencją dla powietrznych akrobacji. Jednak zamiłowanie do tego sportu, to nie wszystko. Za takimi sukcesami naszej zawodniczki kryją się niezliczone godziny treningów spędzone w tunelu aerodynamicznym i w powietrzu, podczas skoków ze spadochronem. Maja ponad połowę swojego życia doszkalała swoje zdolności, m.in. w Stanach, gdzie szlifowała umiejętności spadochroniarskie. Droga do mistrzostwa była długa i niekoniecznie usłana różami. Dla Mai to jednak gra warta świeczki i nie chodzi tu o wygrywanie zawodów – dla Polki latanie jest wszystkim.
„Co roku konkurencja jest coraz większa. To wymaga ciągłych treningów i kreatywności. Zależało mi na tym, żeby wprowadzić dużo nowych elementów do układu, dopracować je najlepiej jak potrafię i pokazać swoje mocne strony. Moja praca się opłaciła, ponieważ pierwszy raz w historii oficjalnych zawodów FAI dostałam 10/10 za wykonany ruch obowiązkowy o nazwie Thomas Flair.” – powiedziała nasza Zawodniczka.
Chcę więcej
Maja z wielkim rozmachem pisze swoją historię w polskim i światowym sporcie. Nie osiada jednak na laurach - w tym roku planuje wziąć jeszcze udział w Mistrzostwach Świata w outdoor skydiving, czyli klasycznych skokach spadochronowych. Dołączy do pierwszej polskiej drużyny freestyle skydiving. Pozostaje nam z zapartym tchem śledzić poczynania naszej Zawodniczki i życzyć jej wysokich lotów.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.