Polska judoczka z kwalifikacją! Beata Pacut-Kłoczko pojedzie do Paryża
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
To już pewne. Zawodniczka GKS Czarni Bytom Beata Pacut-Kłoczko dołączyła do delegacji judoków, która będzie reprezentować Polskę na największej imprezie sportowej czterolecia.
Dzięki swoim znakomitym wynikom zdobywanym na międzynarodowych turniejach Beata Pacut-Kłoczko od długiego czasu miała duże szanse na zakwalifikowanie się na nadchodzące igrzyska olimpijskie, jednak na oficjalne zamknięcie rankingów trzeba było poczekać. Listy osób zakwalifikowanych na igrzyska zostały opublikowane we wtorek (25 czerwca) na oficjalnej stronie Międzynarodowej Federacji Judo.
W ostateczny skład polskiej reprezentacji w Paryżu weszli Beata Pacut-Kłoczko, Angelika Szymańska oraz Piotr Kuczera, którzy pomyślnie ukończyli dwuletni proces kwalifikacyjny. W trakcie pierwszego roku kwalifikacji zdobywane punkty były liczone jako połowa wartości, natomiast w drugim roku zawodnicy mogli zdobywać pełne punkty.
Zawodniczka GKS Czarni Bytom Beata Pacut-Kłoczko pojedzie na igrzyska
28-letnia reprezentantka Kaman Sport Group na olimpijskim tatami wystąpi w kategorii wagowej do 78 kg. Pochodząca z Bytomia zawodniczka w międzynarodowym rankingu zajmuje 17. miejsce. W swoim dorobku ma m.in. złoty medal Mistrzostw Europy 2021 i brązowy Mistrzostw Świata 2022, a także występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
Czuje się dobrze, po ostatnich dobrych startach (3. miejsce na turnieju Grand Slam i 7. na mistrzostwach świata) wiedziałam, że mogę być spokojna o kwalifikacje, jednak we wtorek rankingi zostały oficjalnie ogłoszone. Doceniam to, że po raz kolejny zdobyłam kwalifikację i będę mogła walczyć na olimpijskich matach, natomiast nie ukrywam, że liczę na więcej niż sam start. Przede wszystkim będę chciała pokazać swoje najlepsze wydanie i dojść jak najdalej. 31 czerwca lecę na obóz międzynarodowy do Hiszpani - Benidorm, a później czekają mnie już ostatnie szlify na zgrupowaniu krajowym w Cetniewie. Cały czas trenuje pod okiem Pawła Zagrodnika i cieszę się, że moi bliscy i inni zawodnicy z GKS czarni Bytom pomagają mi w przygotowaniach i dopingują - skomentowała Beata Pacut-Kłoczko.
Beata Pacut-Kłoczko na konferencji prasowej w Bytomiu
W środę (26 czerwca) o godzinie 10:00 Beata Pacut-Kłoczko wystąpi na konferencji prasowej organizowanej przez jej klub w hali GKS Czarni Bytom przy ul. Łużyckiej 90 w Bytomiu. Judoczka opowie m.in. o kulisach swoich przygotowań do igrzysk. W wydarzeniu dział wezmą także prezes klubu Małgorzata Wiśniewska-Wilk oraz trener Paweł Zagrodnik.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.