Komunikaty PR

POMYSŁ NA AKTYWNE WAKACJE: NA ROWER W ALPY!

2024-07-04  |  01:00
Biuro prasowe

Rowerowi entuzjaści mogą znaleźć specjalnie przygotowane trasy turystyczne tak w Polsce, jak i w innych częściach Europy. Wiele osób korzysta z EuroVelo i GreenVelo. Wśród często wybieranych kierunków zagranicznych jest duński Bornholm, holenderska Fryzja i Morze Wattowe oraz austriacki szlak rowerowy doliną Drawy. Inni wolą górskie wyzwania, więc udają się we włoskie lub austriackie Alpy. Jedną z interesujących destynacji okazuje się być Livigno, które w tym roku gościło Giro d’Italia. Z racji swojego położenia zwane Małym Tybetem Europy oferuje łącznie 3200 km tras. Latem goście tej Mekki narciarzy mogą wybrać jedną z wielu technik jazdy na rowerze: kolarstwo szosowe, MTB, enduro, flow traile, downhill i freeride, a także skorzystać z e-rowerów. Na dodatek znajduje się tu Bikepark, który zdecydowanie warto odwiedzić.

Co roku w czerwcu w Livigno otwiera się Bikepark Mottolino, który jest najnowocześniejszym Bikeparkiem we Włoszech, idealnym dla miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze. Znajduje się tam 14 tras podzielonych na trzy poziomy trudności: szlaki niebieskie dla początkujących, szlaki czerwone – trudne pod względem technicznym i dynamicznym oraz szlaki czarne, tylko dla orłów. Nie zabraknie tu niesamowitych i niezapomnianych wrażeń.

Miłośnicy jazdy na rowerze będą mogli także spróbować swoich sił na szlakach Carosello 3000 Mountain Park i SITAS Mountain Area, które są dostępne od końca czerwca. Dzięki tym trasom o zróżnicowanym stopniu trudności zarówno początkujący, całe rodziny, jak i doświadczeni rowerzyści będą mogli podziwiać panoramę jeziora Livigno bezpośrednio ze swoich rowerów. Można wybrać spośród różnych tras flow lub enduro, które wymagają już większego doświadczenia i skierowane są do szukających adrenaliny. Wycieczka Tutti Frutti Epic MTB, rozpoczynająca się przy gondoli Carosello 3000 i kończąca się przy gondoli Livigno Centro, to także epicka trasa o długości 50 km, która łączy część nowej trasy MTB Carosello 3000 z niektórymi historycznymi szlakami w Livigno, idealna dla wszystkich miłośników gór: rowerzystów i biegaczy.

A dla tych, którzy chcą bawić się swobodnie i bez kolejek, idealnym rozwiązaniem jest zakup Bike Pass Livigno, karty dziennej, kilkudniowej lub sezonowej, która daje rowerzystom dostęp do wyciągów Mottolino, Carosello i Sitas wyposażonych w MTB.

Innym sposobem na odkrycie Livigno jest jazda na rowerze szosowym, w ten sposób cykliści mogą poznać najsłynniejsze przełęcze alpejskie, takie jak Stelvio, Bernina, Gavia, Mortirolo, Foscagno i Maloja. To tam odbywają się wycieczki, na które często wybierają się także profesjonaliści i drużyny sportowe, wykorzystujące to miejsce do letnich treningów w górach.

Warto też zwrócić uwagę ścieżkę rowerową Livigno: jest to bezpieczna i łatwa trasa, idealna dla rodzin z dziećmi. Jej długość wynosi 17 km – rozpoczyna się obok mleczarni Livigno w rejonie Lago i prowadzi aż w okolice Forcola. Podczas wycieczki rowerowej do dyspozycji jest kilka terenów zielonych z możliwością zorganizowania pikniku oraz z kilkoma placami zabaw dla najmłodszych, gdzie można zatrzymać się i zrelaksować w otoczeniu alpejskiej przyrody.

Z kolei rowery elektryczne, pozwalające pokonać nawet długie dystanse bez nadmiernego wysiłku, są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy mają nieco słabszą kondycję. Spośród wielu tras, trzy najlepsze do jazdy na rowerze elektrycznym to 18-kilometrowy szlak Tee Trail, 17-kilometrowy szlak Val Federia oraz szlak prowadzący z Val Alpisella do jezior Cancano. W miasteczku znajduje się kilka wypożyczalni, które umożliwiają przetestowanie roweru elektrycznego i uzyskanie porad na temat szlaków sąsiadujących z centrum Livigno.

Lato w Vatellinie to czas ekscytujących wydarzeń sportowych skierowanych do miłośników kolarstwa. 29 czerwca Livigno po raz pierwszy w historii gościło Granfondo Alè la Merckx, obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich fanów kolarstwa szosowego. Natomiast 6 września odbędzie się tu ICON Xtreme Triathlon, jeden z najbardziej prestiżowych zawodów triatlonowych. Całość obejmuje przepłynięcie dystansu 3,8 km w jeziorze Livigno, 195 km jazdy na rowerze, a następnie bieg przez 5km po przewyższeniach na poziomie 8.000.

Więcej informacji znajduje się na oficjalnej stronie Livigno NEXT: https://www.livigno.eu/

 

 

 

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Zdrowie szyte na miarę. Aktywność w harmonii z ciałem i umysłem Biuro prasowe
2024-07-04 | 13:00

Zdrowie szyte na miarę. Aktywność w harmonii z ciałem i umysłem

Życie często przypomina bieg przez przeszkody, w którym balans pomiędzy pracą, rodziną a czasem dla siebie wydaje się trudny do osiągnięcia. W takich chwilach
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Media

Robert El Gendy: Jestem śpiochem i przychodzę do studia w ostatniej chwili. Raz nie obudziłem się na czas i dopiero telefon z redakcji postawił mnie na nogi

Prezenter „Pytania na śniadanie” zaznacza, że lubi sobie pospać, dlatego prowadzenie porannego programu to dla niego prawdziwe wyzwanie. Musi się bowiem sporo natrudzić, by być w studiu telewizyjnym na czas. Zazwyczaj nie udaje mu się jednak obudzić wraz z dźwiękiem pierwszego budzika i zdarzyło się, że z głębokiego snu wyrwał go dopiero telefon od produkcji „Pytania na śniadanie”.

Problemy społeczne

Ukraińcy mają podobne problemy związane z ochroną zdrowia, co Polacy. Problemem jest długi czas oczekiwania na wizytę i wysokie koszty leków

Długi czas oczekiwania, wysokie koszty leczenia i zakupu leków – to największe bariery w dostępie do opieki zdrowotnej, z jakimi mierzą się uchodźcy z Ukrainy w Polsce – wynika z raportu GUS i WHO. – Problemy stają się coraz bardziej podobne do tych charakterystycznych dla całego systemu ochrony zdrowia. Mniej mają charakter nagły, który był charakterystyczny dla okresu tuż po wybuchu wojny – wskazuje dr Dominik Rozkrut, prezes Głównego Urzędu Statystycznego. Większość przypadków, z powodu których Ukraińcy potrzebują pomocy lekarza, to ostre schorzenia. Co czwarty leczy się z powodu choroby przewlekłej. Wyzwaniem pozostają szczepienia ukraińskich dzieci: wskaźnik wyszczepienia rośnie, ale jest poniżej poziomu wśród polskich dzieci.