Komunikaty PR

Pomysły na potreningową regenerację

2021-04-16  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania trening ( 0.99 MB )

Droga do szczupłej sylwetki i zdrowego trybu życia wiedzie głównie przez aktywność fizyczną i odpowiednio zbilansowaną dietę. Dla wielu z nas sport wpisany jest w grafik naszych codziennych czynności i chociaż trening na siłowni czy basenie jest obecnie niemożliwy, to ćwiczyć możemy także w domu. Na szczęcie wraz z nadejściem dłuższych i cieplejszych dni pojawia się coraz więcej sposobności do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Jak zapewnić efektywność naszemu treningowi i dlaczego tak duże znaczenie ma odpowiednia regeneracja?

Nie trenuj codziennie, pozwól mięśniom się zregenerować

Jeżeli chcemy osiągnąć oczekiwane rezultaty wynikające z aktywności fizycznej, w pierwszej kolejności należy zadbać o jej regularność. Nie oznacza to jednak, że każdego dnia powinniśmy poddawać nasz organizm ciężkim treningom, ponieważ nasze ciało potrzebuje czasu na odpoczynek i właściwą regenerację. To ona wzmacnia organizm i przygotowuje go do dalszych obciążeń. Odpoczynek minimalizuje ponadto ryzyko wystąpienia groźnych kontuzji przeciążeniowych czy bólów stawów i mięśni, które mogą wyeliminować nas z treningów na dłuższy czas.

Sen na zdrowie i dla szczupłej sylwetki

W kontekście odpowiedniej potreningowej regeneracji ogromną rolę pełni także… sen! To wówczas nasz organizm odpoczywa, ulega samoistnej naprawie - pozwalamy mu na odbudowę tkanek i mięśni, dzięki czemu nabieramy nowych sił zarówno do aktywności fizycznej, jak i psychicznej. Pamiętajmy, że aby sen był w pełni wartościowy, warto zadbać o jego higienę. W tym celu na dwie godziny przed pójściem spać warto zrezygnować z korzystania z urządzeń elektronicznych, które emitują światło niebieskie, utrudniające zasypianie. Należy również zadbać o pomieszczenie sypialne – warto je odpowiednio wcześniej przewietrzyć.

 

Ćwiczyłeś? Musisz zjeść!

Jednym z większych potreningowych błędów wielu osób jest to, że nie jedzą po treningu. Niezależnie czy był to trening poranny, czy przed snem – musimy się posilić. Nasze mięśnie potrzebują odpowiedniej ilości węglowodanów, białka i tłuszczy, by zregenerować się po wysiłku. Nawet jeśli się odchudzamy – jedzmy. Ważne jednak, aby były to posiłki zdrowe, które pomogą uzupełnić utracone (wraz z potem) podczas treningu witaminy i minerały. Co stanowi idealną przekąskę po treningu, jeśli nie chcemy spożywać bardzo obfitego dania? Bardzo dobrze sprawdzają się koktajle, np. te na bazie maślanki. Poniżej prezentujemy przepis na jeden z nich.

Zielona maślanka

Składniki:

  • ogórek sałatkowy – 400 g
  • awokado – 1 szt.
  • limonka – 1 szt.
  • bazylia – 4 łodygi
  • Maślanka Mrągowska naturalna – 800 ml
  • sól
  • pieprz

Przygotowanie: Ogórka obieramy, kroimy wzdłuż na pół, środek usuwamy, a resztę kroimy w dużą kostkę. Awokado dzielimy na pół pozbawiamy pestki, miąższ obieramy. Dokładnie miksujemy z ogórkiem, 3 łyżeczkami soku wyciśniętego z limonki i oberwanymi listkami z 3 łodyg bazylii. Dodajemy maślankę i miksujemy na pianę. Doprawiamy solą, pieprzem i ewentualnie większą ilością soku z limonki. Przelewamy do szklanek i podajemy udekorowane pozostałą bazylią.

Więcej przepisów na posiłki idealne do spożycia po wysiłku fizycznym znajdziecie na www.najlepszewkuchni.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.