Prawdziwy gamer gra na smartfonie?
Smartfony to najczęściej używane urządzenia do grania w gry. Korzysta z nich aż 64% graczy – wynika z raportu „Reaching gamers – everywhere” autorstwa YouGov. Taki wynik stawia je wyżej niż konsole, komputery stacjonarne czy laptopy. W ślad za użytkownikami idą studia gier, które inwestują w produkcje na telefony. Dla graczy istotny jest przede wszystkim aspekt społeczny, jak np. spotkania w świecie rzeczywistym gromadzące społeczność. Jedno z nich – Community Day Pokémon GO – odbędzie się już w sobotę (16 marca) w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim, Gliwicach, Oławie i Pyskowicach.
Smartfony dominują w świecie gamingu. To efekt m.in. bardzo wysokiej dostępności telefonów komórkowych oraz ich funkcjonalności. Można grać wszędzie i kiedy tylko ma się na to ochotę – w autobusie, w poczekalni u lekarza czy nawet podczas przerwy w pracy. Z raportu „Reaching gamers – everywhere”, autorstwa firmy badawczej YouGov, wynika, że na drugim miejscu najczęściej wykorzystywanych urządzeń do gier znalazły się laptopy i komputery stacjonarne (40%). Co ciekawe, konsole (34%) uzyskały wynik blisko o połowę niższy niż smartfony.
– "Gry mobilne stały się czymś więcej niż tylko rozrywką; są bramą do nieograniczonych przygód, łącząc miliony ludzi na całym świecie. Ich popularność wynika z ich zdolności do przekraczania granic, oferując wciągające doświadczenia, które płynnie pasują do naszego życia. W Niantic jesteśmy dumni, że jesteśmy pionierami tej ewolucji, nieustannie przesuwając granice tego, co jest możliwe na urządzeniach mobilnych dzięki AR, sztucznej inteligencji i grom opartym na lokalizacji" – mówi Philip Marz, dyrektor marketingu regionalnego EMEA, Niantic.
Na smartfonach częściej grają kobiety – robi to aż 71% przedstawicielek płci żeńskiej, które grają w gry. Dla porównania, tylko 59% mężczyzn korzysta z komórki do gamingu, co nadal plasuje te urządzenia na najwyższym stopniu podium. Dopiero w następnej kolejności stawiając czas spędzany na konsolach i laptopach oraz komputerach stacjonarnych.
Więcej niż tylko gra
Gry mobile coraz częściej są mocno zaawansowane technologicznie i „wychodzą” poza ekran telefonu. Przykładem może być produkcja Pokémon GO czy Peridot, gdzie wirtualne postacie stają się częścią naszego świata poprzez połączenie AR, AI oraz machine learningu. Aby uatrakcyjnić rozgrywkę, gracze i twórcy organizują spotkania lokalnej społeczności, podczas których wspólnie oddają się rozrywce.
– "Budowanie społeczności i przyjaźni to najpotężniejsza rzecz, jaką mogą zrobić gry. Pokemon GO ma niezwykłą globalną społeczność, która spotyka się, aby odkrywać, ćwiczyć i wspierać się nawzajem na całym świecie. Widzimy również apetyt na tę prawdziwą więź poprzez rosnącą sieć lokalnych ambasadorów społeczności i zainteresowanie naszymi flagowymi wydarzeniami, takimi jak Pokemon GO Fest, który odbędzie się w Madrycie w czerwcu tego roku. Te wydarzenia są jak koncerty Taylor Swift dla mobilnych graczy"! – wyjaśnia Philip Marz.
Najbliższe Community Day Pokémon GO w Polsce odbędzie się 16 marca (sobota) w godzinach 14:00-17:00. Głównym bohaterem wydarzenia będzie Litten – Pokémon ognisty kot. Przez 3 godziny każdy będzie miał okazję złapać dziesiątki jego okazów. Wydarzenia koordynowane przez Ambasadorów Pokémon GO odbędą się w Warszawie (Wola, Ursynów, Praga Północ), Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim, Gliwicach, Oławie i Pyskowicach. Najbliższe spotkanie można znaleźć na Mapie Dni Społeczności Pokémon GO.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.