Komunikaty PR

Prawdziwy gamer gra na smartfonie?

2024-03-15  |  16:00
Biuro prasowe

Smartfony to najczęściej używane urządzenia do grania w gry. Korzysta z nich aż 64% graczy – wynika z raportu „Reaching gamers – everywhere” autorstwa YouGov. Taki wynik stawia je wyżej niż konsole, komputery stacjonarne czy laptopy. W ślad za użytkownikami idą studia gier, które inwestują w produkcje na telefony. Dla graczy istotny jest przede wszystkim aspekt społeczny, jak np. spotkania w świecie rzeczywistym gromadzące społeczność. Jedno z nich – Community Day Pokémon GO – odbędzie się już w sobotę (16 marca) w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim, Gliwicach, Oławie i Pyskowicach.

Smartfony dominują w świecie gamingu. To efekt m.in. bardzo wysokiej dostępności telefonów komórkowych oraz ich funkcjonalności. Można grać wszędzie i kiedy tylko ma się na to ochotę – w autobusie, w poczekalni u lekarza czy nawet podczas przerwy w pracy. Z raportu „Reaching gamers – everywhere”, autorstwa firmy badawczej YouGov, wynika, że na drugim miejscu najczęściej wykorzystywanych urządzeń do gier znalazły się laptopy i komputery stacjonarne (40%). Co ciekawe, konsole (34%) uzyskały wynik blisko o połowę niższy niż smartfony.

– "Gry mobilne stały się czymś więcej niż tylko rozrywką; są bramą do nieograniczonych przygód, łącząc miliony ludzi na całym świecie. Ich popularność wynika z ich zdolności do przekraczania granic, oferując wciągające doświadczenia, które płynnie pasują do naszego życia. W Niantic jesteśmy dumni, że jesteśmy pionierami tej ewolucji, nieustannie przesuwając granice tego, co jest możliwe na urządzeniach mobilnych dzięki AR, sztucznej inteligencji i grom opartym na lokalizacji" – mówi Philip Marz, dyrektor marketingu regionalnego EMEA, Niantic.

Na smartfonach częściej grają kobiety – robi to aż 71% przedstawicielek płci żeńskiej, które grają w gry. Dla porównania, tylko 59% mężczyzn korzysta z komórki do gamingu, co nadal plasuje te urządzenia na najwyższym stopniu podium. Dopiero w następnej kolejności stawiając czas spędzany na konsolach i laptopach oraz komputerach stacjonarnych.

Więcej niż tylko gra 

Gry mobile coraz częściej są mocno zaawansowane technologicznie i „wychodzą” poza ekran telefonu. Przykładem może być produkcja Pokémon GO czy Peridot, gdzie wirtualne postacie stają się częścią naszego świata poprzez połączenie AR, AI oraz machine learningu. Aby uatrakcyjnić rozgrywkę, gracze i twórcy organizują spotkania lokalnej społeczności, podczas których wspólnie oddają się rozrywce.  

– "Budowanie społeczności i przyjaźni to najpotężniejsza rzecz, jaką mogą zrobić gry. Pokemon GO ma niezwykłą globalną społeczność, która spotyka się, aby odkrywać, ćwiczyć i wspierać się nawzajem na całym świecie. Widzimy również apetyt na tę prawdziwą więź poprzez rosnącą sieć lokalnych ambasadorów społeczności i zainteresowanie naszymi flagowymi wydarzeniami, takimi jak Pokemon GO Fest, który odbędzie się w Madrycie w czerwcu tego roku. Te wydarzenia są jak koncerty Taylor Swift dla mobilnych graczy"! – wyjaśnia Philip Marz.

Najbliższe Community Day Pokémon GO w Polsce odbędzie się 16 marca (sobota) w godzinach 14:00-17:00. Głównym bohaterem wydarzenia będzie Litten – Pokémon ognisty kot. Przez 3 godziny każdy będzie miał okazję złapać dziesiątki jego okazów. Wydarzenia koordynowane przez Ambasadorów Pokémon GO odbędą się w Warszawie (Wola, Ursynów, Praga Północ), Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Starogardzie Gdańskim, Gliwicach, Oławie i Pyskowicach. Najbliższe spotkanie można znaleźć na Mapie Dni Społeczności Pokémon GO. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową Biuro prasowe
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego
Sport Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
2024-12-27 | 12:30

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa zawitały do dwóch warszawskich szkół podstawowych - SP 403 i SP 388 - aby podzielić się swoją pasją do sportu i zachęcić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.