Premiera e-hulajnóg FIAT500 dla dzieci i dorosłych.
Ewa Malicka
Rocket Science
Pływacka 3/2
02-633 Warszawa
ewa.malicka|rocketscience.com.pl| |ewa.malicka|rocketscience.com.pl
781453815
https://www.rocketscience.com.pl/
Wygodna, ekologiczna i przede wszystkim bezpieczna alternatywa dla miejskiego transportu. Elektryczne hulajnogi marki FIAT to ciekawa propozycja z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, na urodziny lub po prostu prezent dla bliskiej osoby albo samego siebie - szczególnie w czasie pandemii, w którym korzystanie z komunikacji miejskiej jest ryzykowne.
Trend na elektryczne pojazdy wydaje się rosnąć z każdym rokiem. Nic dziwnego, skoro pozwalają one w prosty i przyjemny sposób przemieszczać się z miejsca na miejsce. Do tego są lekkie, łatwo je złożyć i przewieźć oraz zapewniają ruch na świeżym powietrzu. Teraz, gdy szczególnie powinniśmy o siebie zadbać warto zastanowić się nad zamianą auta albo autobusu na elektryczną hulajnogę.
FIAT 500-F55 to pierwsza propozycja marki dla dzieci od 8 roku życia. Pojazdy tego typu cieszą się bardzo dużą popularnością i są chętnie wybierane przez konsumentów, ponieważ są w pełni dostosowane do potrzeb najmłodszych użytkowników. Model F500-F55 waży niewiele ponad 9kg, ma 5,5-calowe koła i dzięki elektrycznemu silnikowi o mocy 120W rozwija prędkość do maksymalnie 12 km/h. Dzięki akumulatorowi o pojemności 4.5 Ah można pokonać na niej do 10 km.
Hulajnoga FIAT F500-F10 to z kolei gratka dla dorosłych fanów nowinek technologicznych i starszych dzieci powyżej 12 lat, które do 16 roku życia mogą z niej korzystać wyłącznie w asyście dorosłych. Model, z największymi jak do tej pory w hulajnogach tej marki 10-calowymi kołami, został wyposażony w nowoczesny wyświetlacz LED, który pokazuje aktualną prędkość, dzienny przebieg oraz informuje o włączonym oświetleniu, hamowaniu i wybranym trybie jazdy. Pojazd posiada solidną ramę, która uniesie nawet do 140 kg. Silnik 350W pozwala rozpędzić się aż do 25km/h, a litowy 7.5 Ah akumulator zapewnia nawet do 20 km jazdy na jednym ładowaniu baterii. Do wyboru mamy trzy tryby jazdy: zwykły (do 25 km/h), eco (15 km/h) i light (do 10 km/h). Tempo reguluje się specjalną manetką, która umiejscowiona jest na rączce kierownicy, a o bezpieczeństwo na drodze dbają dwa hamulce: elektroniczny hamulec silnika i tarczowy hamulec koła tylnego. Warto też wspomnieć o bardzo przemyślanym systemie składania. Nowy model hulajnogi FIAT F500-F10 ma na tylnym błotniku niewielki uchwyt, o który można zaczepić złożoną kierownicę i zablokować ją w tej pozycji.
Hulajnoga FIAT 500-F55 kosztuje 799 złotych i jest dostępna w sklepie 4cv.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
● Rozmiar kół: 5.5 "
● Moc silnika: 120 W
● Zasilanie AC: 110-240V/50-60Hz
● Bateria: 4500 mAh
● Napięcie baterii: 24V
● Pojemność baterii: 4.5 Ah
● Czas ładowania baterii: około 6-8 h
● Prędkość maksymalna: 12 km/h
● Zasięg maksymalny: do 10 km
● Kąt nachylenia: 10°
● Obciążenie max: 70 kg
● Obciążenie min: 30 kg
● Wymiary: 78 x 40 x 96 cm
● Waga: 9.3 kg
Dostępna w sklepie 4cv hulajnoga FIAT F500-F10 kosztuje 1799 złotych.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA:
- Wymiary (złożona): 114 x 42, 5 x 51, 5 cm
- Wymiary (gotowa do jazdy): 114 x 42, 5 x 117 cm
- Średnica kół: 10"
- Prędkość maksymalna: do 25 km/h
- Moc silnika: 350W
- Zasięg maksymalny: od 15 do 20 km
- Akumulator: 36V 7.5Ah
- Czas ładowania baterii: ok 3-4 godzin
- Max dozwolone obciążenie: 140 kg
- Oświetlenie: przód i tył
- Sygnalizacja hamowania: tak
- Min wymagane obciążenie: 30 kg
- Max obciążenie: 140 kg
- Waga: 14 kg
- Klasa odporności: IPX4
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.