Premiera serii METASPEED+ przeznaczonej do bicia rekordów
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W przypadku marki ASICS, wydajność i personalizacja obuwia do biegania jeszcze nigdy nie była na tak wysokim poziomie. Nowa generacja modeli METASPEED EDGE+ i METASPEED SKY+ opiera się na danych zebranych od elitarnych sportowców ASICS, które zostały wykorzystane nie tylko w celu udoskonalenia produktów, ale również umożliwienia biegaczom poprawy swoich wyników, a co za tym idzie, bicia rekordów życiowych.
Buty z linii METASPEED pojawiły się na rynku dokładnie rok temu i od momentu debiutu wspierały profesjonalnych sportowców w zdobywaniu medali najważniejszych imprez międzynarodowych, z igrzyskami olimpijskimi w Tokio na czele.
Modele z serii METASPEED+ są skierowane do biegaczy o różnych stylach biegania. METASPEED SKY+ umożliwia osiągać większą szybkość przy znacznie wydłużonym kroku. METASPEED EDGE+ ułatwia natomiast szybszy bieg przy wydłużonym kroku, a także daje większą stabilizację. Unikalna konstrukcja obuwia wynika ze spostrzeżenia naukowców z Instytutu Nauk o Sporcie ASICS – sportowcy osiągają lepsze wyniki, gdy obuwie jest zoptymalizowane pod kątem ich stylu biegania.
Buty posiadają zwiększoną objętość pianki FF BLAST TURBO oraz bardziej ukierunkowane rozmieszczenie płytek z włókna węglowego, aby w naturalny sposób zapewnić biegaczom zwiększenie prędkości. Już wstępne testy wykazały, że wprowadzone innowacje poprawiły ekonomię biegu o ok. 2% w porównaniu z tradycyjnymi startówkami ASICS.
W proces projektowania serii METASPEED+ zostali zaangażowani czołowi sportowcy marki ASICS. Warto wspomnieć, że Eilish McColgan przetestowała wczesny prototyp podczas tegorocznego Ras Al Khaimah Half Marathon, ustanawiając życiówkę oraz rekord Wielkiej Brytanii w półmaratonie z wynikiem 1:06:26’ – poprzedni rekord został poprawiony o 21 sekund.
Z mojej perspektywy jest to zupełnie inny świat. ASICS METASPEED SKY+ to najlepsze startówki w jakich biegałem. Różnicę widać podczas treningów na pewnych prędkościach, gdy obserwuję swoje tętno. Czuję, że buty są bardziej dynamiczne i szersze w części śródstopia od poprzedników. Zmiany wpływają na szybkość, a w konsekwencji liczę, że również na jeszcze lepsze wyniki podczas zawodów – stwierdził Adam Nowicki, polski biegacz długodystansowy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i ambasador ASICS w naszym kraju.
W ASICS od lat kierujemy się podstawową zasadą – „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Sednem naszej filozofii jest niezachwiana wiara w siłę projektowania, w której centrum znajduje się człowiek. Nasze produkty mają zapewniać idealną równowagę pomiędzy wydajnością a ochroną dla każdego sportowca. Ubiegłoroczny sukces modeli METASPEED+ wzmocnił nasze zaangażowanie w ciągły rozwój produktu. W rezultacie wznieśliśmy personalizację butów biegowych na jeszcze wyższy poziom, aby kontynuować naszą misję w zakresie poprawy rekordów życiowych. Wierzymy, że najnowsze propozycje pozwolą nam utrzymać pozycję pioniera innowacji w sektorze biegowym – powiedział Yasuhito Hirota, prezes i dyrektor operacyjny ASICS.
Oficjalna premiera najważniejszych tegorocznych nowości w gamie ASICS odbyła się podczas wydarzenia META: Time: Trials w hiszpańskiej Maladze. Japońska marka rzuciła wyzwanie ambasadorom z całego świata, aby podjęli rywalizację na trzech kluczowych dystansach – 5km, 10km i półmaratonu. Przełomowe wydarzenie w historii ASICS zapewniło optymalną możliwość sprawdzenia nowych modeli podczas zawodów certyfikowanych przez World Athletics.
METASPEED SKY+
Zaprojektowane, aby zwiększyć prędkość poprzez wydłużenie kroku. Pianka FF BLAST TURBO i precyzyjnie umieszczona płytka węglowa przekładają się na jeszcze lepszą amortyzację, zwrot energii oraz utrzymanie tempa na późniejszym etapie biegu.
METASPEED EDGE+
Wspierają biegaczy w łatwiejszej kontroli kadencji. Ułatwiają szybszy bieg za pomocą wydłużonego kroku. Wspierają stabilizację, kontrolę tempa oraz oszczędność energii. Innowacje w postaci pianki FF BLAST TURBO w podeszwie środkowej oraz płytki węglowej korzystnie wpływają na wydajność podczas biegu.
Buty będą dostępne w sprzedaży od 14 czerwca na ASICS.com. Wkrótce pojawią się również w limitowanej sprzedaży w Sklepie Biegacza.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.