Komunikaty PR

Puchar Świata w kajakarstwie. Imponujący występ Justyny Iskrzyckiej

2024-05-15  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt
Sonia Stępień
oLIVE media

ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/

Najlepsi kajakarze z całego globu sprawdzili swoje siły podczas pierwszego w tym sezonie spotkania z cyklu Pucharu Świata, które odbyło się w Szeged. Świetną formą wykazała się zawodniczka AZS-AWF Katowice Justyna Iskrzycka, która zdobyła brązowy medal w konkurencji K1 1000 m.

Pierwsze w tym roku zawody Pucharu Świata w Kajakarstwie Klasycznym rozegrały się w dniach 10-12 maja. Do węgierskiego miasta Szeged zjechali się najmocniejsi reprezentanci tej dyscypliny, a także miłośnicy sportów wodnych z całego świata.

Polska delegacja okazała się bardzo silna. Biało-czerwoni wywalczyli w sumie osiem medali. Na uwagę zasługuje w szczególności występ zawodniczki z Katowic Justyny Iskrzyckiej, która zdobyła dla reprezentacji Polski brązowy krążek w nieolimpijskiej konkurencji K1 1000 m. Podopieczną fundacji KSG “Olympic Dreams” wyprzedziły jedynie Australijka Alyce Wood oraz Czeszka Anezka Paloudova. Do zwyciężczyni Iskrzycka straciła 2,69 sekundy.

Z kolei w finale kajakarskich dwójek na 500 metrów, w którym reprezentantka Kaman Sport Group startowała wraz z Katarzyną Kołodziejczyk, Polkom zabrakło do podium zaledwie 0,06 s. Duet Iskrzycka/Kołodziejczyk zajął ostatecznie 4. miejsce. W tej konkurencji triumfowały Nowozelandki Lisa Carrington i Alicia Hoskin. 

Po pierwszym Pucharze Świata jestem pełna optymizmu. Wiemy, w jakim miejscu jesteśmy, wiemy, nad czym jeszcze trzeba popracować. Czuję, że zaczyna się coraz lepiej pływać na K1, na K2 też się rozkręcamy z biegu na bieg. Szykujemy się teraz w Szeged do kolejnego Pucharu, który odbędzie się w Poznaniu, a w jakich konfiguracjach będziemy startować - to się jeszcze okaże. Będzie to ostatnia możliwość sprawdzenia osad na arenie międzynarodowej przed ostateczną selekcją składu na Igrzyska - skomentowała Justyna Iskrzycka. 

Przypomnijmy, że zawodniczka AZS-AWF Katowice ma na swoim koncie wiele sukcesów, na czele z brązem olimpijskim w Tokio, który wywalczyła w konkurencji K-4 500 metrów.

Autor zdjęć: Radosław Jóźwiak

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Już 1 czerwca Puchar Polski Strongman w Focusie! Biuro prasowe
2024-05-27 | 13:17

Już 1 czerwca Puchar Polski Strongman w Focusie!

Zapraszamy na sportową sobotę z okazji rozgrywek Pucharu Polski Strongman! Już 1 czerwca przed CH Focus siłacze z całego kraju zmierzą się w widowiskowych konkurencjach! Przyjdźcie na
Sport Waterdrop wesprze inicjatywę Huberta Hurkacza – turniej Hubi Cup 2024
2024-05-24 | 13:30

Waterdrop wesprze inicjatywę Huberta Hurkacza – turniej Hubi Cup 2024

W ubiegłym miesiącu najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz dołączył do austriackiej spółki Waterdrop w roli inwestora i ambasadora marki. Jednym z projektów, w który
Sport Historyczny sukces polskiej judoczki. Angelika Szymańska wicemistrzynią świata
2024-05-23 | 11:30

Historyczny sukces polskiej judoczki. Angelika Szymańska wicemistrzynią świata

Wspaniałe wieści z Abu Zabi. Polska judoczka Angelika Szymańska zdobyła srebrny medal podczas mistrzostw świata w kategorii 63 kg. Tym sukcesem na stałe zapisała się w historii polskiego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Gwiazdy

Agata i Tomasz Wolni: Jest w nas głęboka potrzeba dzielenia się tym, co dostaliśmy od życia. Bliskie naszemu sercu są inicjatywy wspierające rodzinę

Prezenterzy mają świadomość, że nikt i nic nie zastąpi dziecku kochających, opiekuńczych i odpowiedzialnych rodziców, ale każdy człowiek o dobrym sercu może choć trochę poprawić jego los, przywrócić mu uśmiech i dać nadzieję na lepszą przyszłość. Agata Tomaszewska-Wolna i Tomasz Wolny z podziwem patrzą na zaangażowanie osób współpracujących ze Stowarzyszeniem SOS Wioski Dziecięce, które zastępują podopiecznym mamę i tatę oraz stwarzają godne warunki do życia, nauki i rozwoju. Dziennikarze zapewniają, że oni sami również chętnie wyciągają dłonie do potrzebujących i wspierają różne akcje charytatywne. Jak zaznaczają, warto pomagać, bo najlepszym podziękowaniem jest radość na twarzach tych, którym odmienili los.

Konsument

Gabinety stomatologiczne dostosowują się do specjalnych potrzeb pacjentów. Powstają placówki przystosowane do osób otyłych, niepełnosprawnych czy cierpiących na dentofobię

Polacy wciąż w zdecydowanej większości korzystają z usług prywatnych klinik stomatologicznych i mają wobec nich coraz wyższe wymagania. Liczy się nie tylko nowoczesność i kompleksowy zakres usług, ale też to, czy gabinet stomatologiczny jest przyjazny i komfortowy. – Ważne jest też to, żeby gabinety były dostępne dla osób, które borykają się także z innymi problemami zdrowotnymi, np. z otyłością – mówi Alicja Chowaniec-Prażuch, dyrektor LUX MED Stomatologia.