Puchar Świata w Strzelectwie Sportowym. Dobre występy Kowalewicza i Piotrowskiej
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Zakończyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym, które tym razem rozegrały się w Monachium. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z całego globu, w tym mocna delegacja z Polski. Na uwagę zasługują przede wszystkim występy reprezentantów Kaman Sport Group - Julii Piotrowskiej i Macieja Kowalewicza.
Zawody w Monachium przyciągnęły najlepszych strzelców sportowych, oferując widzom emocjonujące zmagania na najwyższym poziomie. Kolejna edycja Pucharu Świata była ważnym etapem przygotowań do nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
W kategorii kobiet dobrze spisała się polska reprezentantka Julia Piotrowska. W konkurencji karabin pneumatyczny zawodniczka WKS Śląsk Wrocław zajęła 45. miejsce z wynikiem 628,8 punktów, natomiast w rywalizacji na karabin dowolny 3x20 Piotrowska uplasowała się na 28. miejscu z wynikiem 589 punktów.
Puchar Świata zakończył nasze starty międzynarodowe przed igrzyskami. To był mały sprawdzian, który pokazał, na czym należy jeszcze się skupić i nad czym pracować. Zawody dały mi obraz, na jakim jestem etapie przygotowań do najważniejszej imprezy w tym roku - skomentowała podopieczna KSG „Olympic Dreams”.
W rywalizacji mężczyzn wyróżnił się Maciej Kowalewicz, który zajął 24. miejsce (629,8 punktów) w konkurencji karabin pneumatyczny. Ponadto w konkurencji karabin kulowy 3x20 strzałów w trzech postawach reprezentant TS Gwardii Olsztyn zdobył 589 punktów w eliminacjach i 582 punkty w kwalifikacjach, ostatecznie zajmując 53. miejsce
Ostatni Puchar Świata w tym roku zaliczam do bardzo udanych. Wyniki w karabinie pneumatycznym były bardzo dobre. Jeśli chodzi o start na dystansie 50 metrów, to jestem zadowolony z postawy klęczącej. Popełniłem błędy w postawie stojącej, stąd wynik w kwalifikacjach nie był zadowalający, jednak tej postawy również jestem pewny i wiem, że będę gotowy na kolejne starty - Mistrzostwa Polski Seniorów oraz igrzyska olimpijskie - wskazał Maciej Kowalewicz.
Oprócz zmagań indywidualnych, Piotrowska i Kowalewicz startowali razem w konkurencji karabin pneumatyczny MIX. Zawodniczka z Wrocławia zdobyła 316,5 punktów, a strzelec z Olsztyna wystrzelał 313,2 punkty. Całościowy wynik na poziomie 629,7 punktów zagwarantował polskiemu duetowi 15, miejsce.
Pełną listę wyników oraz fotorelację z zawodów można znaleźć na stronie Międzynarodowej Federacji Sportów Strzeleckich (ISSF) www. issf-sports.org.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.