Rekordowe wyniki na dystansie pełnego Ironmana
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Norweg Kristian Blummenfelt i Brytyjka Katrina Matthews mają za sobą rekordowy start w zawodach triathlonowych Pho3nix Sub7 / Sub8 w niemieckim Dreźnie. Celem było złamanie historycznych barier na dystansie pełnego Ironmana.
Rekordowe wyniki, czyli złamanie 8 godzin wśród mężczyzn oraz 7 godzin wśród kobiet, udało zrealizować się na specjalnie przygotowanej trasie Dekra Lauritzring. Uczestnicy wyścigu korzystali z pomocy pacemakerów. Dozwolony był również drafting. Większość wyścigu odbywała się na torze do sportów motorowych, a w rywalizacji wzięło udział dwoje ambasadorów marki ASICS – Blummenfelt oraz Matthews.
Norweski triathlonista przekroczył linię mety z historycznym wynikiem 6:44:25’, pokonując barierę Sub7 jako pierwszy zawodnik w historii. 3 minuty i 11 sekund za nim finiszował reprezentant Wielkiej Brytanii, Joe Skipper. Pełny dystans Ironmana składa się z 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze oraz 42,2 km biegu.
Ten wynik jest efektem ciężkiej pracy oraz poświęcenia. Przekroczyłem granicę zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Jestem bardzo zadowolony, dlatego chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie podczas zawodów. To było jedyne w swoim rodzaju wydarzenie na ultraszybkiej trasie i ogólnie świetnymi warunkami, które pozwoliły mi zrealizować plan oraz skutecznie podjąć wymagające wyzwanie – powiedział Kristian Blummenfelt.
Nieosiągalną dotychczas barierę Sub8 wśród kobiet przełamała natomiast Matthews, która okazała się lepsza od Szwajcarki, Nicoli Spirig o niecałe 3 minuty. Brytyjka osiągnęła łączny czas 7:31:54’. – Mam w sobie wiele emocji, ale przede wszystkim czuję wdzięczność za wynik, na który złożyła się fantastyczna praca całego zespołu. Wiedziałam do czego jestem zdolna, ale zobaczenie czasu na mecie z siódemką zamiast ósemki jest po prostu szalone. Brakuje mi słów, aby to opisać – stwierdziła Katrina Matthews.
Ze względu na charakter imprezy, wyniki nie zostały uznane jako oficjalne przez światowe federacje. Sportowcy podlegali natomiast przepisom antydopingowym WADA.
Wyniki:
Kristian Blummenfelt: 6:44:25
Pływanie: 48:21
Rower: 3:24:22
Bieganie: 2:30:50
Katrina Matthews: 7:31:54
Pływanie: 54:43
Rower: 3:50:06
Bieganie: 2:46:09

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.