Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!
Publicis
Wołoska
02-583 Warszawa
malgorzata.urbas|publicis-consultants.com| |malgorzata.urbas|publicis-consultants.com
882140108
https://www.publicisgroupe.com/en/splash-en
Bayer Leverkusen w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii. Zawodnicy Xabiego Alonso zapewnili sobie tytuł już w połowie kwietnia, na pięć kolejek przed końcem sezonu, w decydującym meczu deklasując Werder Brema. Na miejscu nie mogło zabraknąć dziennikarzy oraz kamer Viaplay Polska. Zobaczcie, jak ten dzień wyglądał od środka – zarówno zza kulis, jak i z perspektywy murawy. Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” jest już dostępny tylko w Viaplay!
Pełna nazwa świeżo upieczonych mistrzów Niemiec to Bayer 04 Leverkusen. Łatwo więc obliczyć, że na pierwszy w historii klubu tytuł, kibice Aptekarzy musieli poczekać aż 120 lat. Wszystko zmieniło się 14 kwietnia 2024 roku, gdy drużyna z Leverkusen w znakomitym stylu rozbiła Werder Brema (5:0), co dało impuls do wielkiego świętowania. Napięcie w Leverkusen dawało się zresztą wyczuć już na tygodnie przed decydującym meczem, bowiem podopieczni Xabiego Alonso deklasowali kolejnych rywali, pewnie zmierzając w kierunku końcowego triumfu. To właśnie postać hiszpańskiego trenera, który w zaledwie dwa lata zmienił solidny niemiecki klub w europejskiego potentata, wymieniana jest przez wszystkich jako kluczowa dla znakomitych rezultatów osiąganych przez jego podopiecznych. Bayer może zakończyć ten sezon w potrójnej koronie. Już 25 maja zagra z drugoligowym Kaiserslautern w finale Pucharu Niemiec i bez wątpienia będzie faworytem tego spotkania. Wcześniej Aptekarze rywalizować będą z AS Roma o awans do wielkiego finału Ligi Europy.
Wszyscy w Leverkusen podkreślają jednak zgodnie, że celem nadrzędnym było pierwsze w historii klubu mistrzostwo Niemiec. Jak wyglądał decydujący krok w kierunku tytułu zobaczyć można w reportażu Viaplay Sport Polska „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza”. Kamery Viaplay uchwyciły wiele wyjątkowych momentów, zarówno zakulisowych, jak i bezpośrednio z perspektywy murawy. W materiale nie mogło zabraknąć wypowiedzi głównych bohaterów tego wieczoru oraz polskich zawodników, Andrzeja Buncola i Tomasza Bobela, którzy w przeszłości występowali w Leverkusen i do dzisiaj są związani z Czarno-Czerwonymi.
Autorem reportażu „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” jest Tomasz Urban. Za montaż odpowiada Piotr Jaszewski, autorem zdjęć jest Krzysztof Hautz. Wsparcia redakcyjnego udzielili Adam Drygalski, Justyna Kostyra i Krystian Kij. Najnowsza produkcja Viaplay Sport Polska powstała przy wykorzystaniu materiałów DFL Bundesliga. „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza’ jest już dostępny w Viaplay!
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.