Rośnie forma zawodników Volkswagena, dobre wyniki w Hiszpanii
Zawodnicy Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team obecnie pracują nad formą podczas zgrupowania w Hiszpanii. Wymagające treningi pod okiem trenera Bogdana Czarnoty, przeplatane są startami w mocno obsadzonych zawodach. W miniony weekend w Corró D'amunt nieopodal Barcelony odbył się wyścig w olimpijskiej formule cross country. Na starcie wyścigu rozgrywanego w pełnym słońcu pojawiło się około 600 zawodników z 13 krajów.
Wśród panów, rywalizacja trzymała w napięciu do samego końca, a o zwycięstwie Francuza Hugo Drechou decydowały ostatnie metry. Bardzo dobrą dyspozycję pokazał Marek Konwa, który znalazł się czołowej dziesiątce. Forma wielokrotnego mistrza Polski z tygodnia na tydzień rośnie.
- Był to mój trzeci start w formule cross country w tym sezonie i samopoczucie powoli coraz lepsze. Tym razem w Corro D’Amunt, od startu przebijaliśmy się powoli do przodu, kręta wąska runda trochę to utrudniała. Ostatecznie ukończyłem zawody na 8. miejscu, co cieszy tym bardziej, że szczyt sezonu dopiero zacznie się w maju i to właśnie na imprezy mistrzowskie powinna forma zwyżkować – podsumował Marek Konwa.
Tuż za dziesiątką uplasował się z kolei Filip Helta, klubowy kolega Marka Konwy.
- Wyścig kończę na 12. miejscu po równej mocnej jeździe. W końcówce trochę zaspałem, ale z wyścigu na wyścig czuję się coraz lepiej. Przede mną ostatni tydzień zgrupowania w Hiszpanii i liczę, że moja dyspozycja będzie rosła – podsumował nowy zawodnik Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team.
Rosnącą dyspozycję potwierdza też Aleksandra Podgórska, która zajęła w Hiszpanii świetne 7. miejsce. Wśród pań najlepsza okazała się Yana Belomoina, medalistka mistrzostw świata i Europy oraz zdobywczyni Pucharu Świata.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.