Ruszyła rekrutacja do społeczności biegowej ASICS FrontRunner
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
W myśl założycielskiej filozofii „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, ASICS ponownie rekrutuje nowych członków do globalnej społeczności ASICS FrontRunner. Wszyscy, którzy cenią sobie aktywność fizyczną i dostrzegają pozytywny wpływ sportu na umysł, mogą aplikować online w dn. 7-22 lutego, aby przystąpić do wyjątkowego programu ambasadorów japońskiej marki.
Społeczność biegaczy z całego świata od lat motywuje do przełamywania własnych ograniczeń oraz pokonywania barier zarówno mentalnych, jak i fizycznych. – Bycie częścią niezwykłej drużyny ASICS FrontRunner otwiera przed nami świat niesamowitych doświadczeń oraz wspaniałych przyjaźni. Z mojej perspektywy jest to niewyczerpane źródło wsparcia i wyjątkowych chwil dla każdego, kto kocha bieganie oraz ruch – powiedział David Lenneman, kapitan ASICS FrontRunner Global Team.
Początek ASICS FrontRunner sięga 2010 roku, kiedy w Niemczech powstał pierwszy zespół ambasadorów biegania. Od tamtej pory ruch nabrał globalnego wymiaru, łącząc ponad 600 sportowców z 27 różnych krajów. W tym roku, japońska marka planuje zrekrutować 120 nowych członków oraz stworzyć zespoły w takich krajach, jak Katar, Arabia Saudyjska, Turcja oraz Czechy.
Członkowie ASICS FrontRunner są odzwierciedleniem naszej filozofii „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Historia każdego z nich jest wyjątkowa, ale przede wszystkim łączy ich olbrzymia pasja do biegania. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zgłoszenia wszystkich osób, które podzielają nasze wartości i wspierają innych w doświadczaniu wielowymiarowych korzyści płynących z ruchu – dodała Linda van Aken, wiceprezes Running & SportStyle w ASICS Europe.
Nasz zespół stanowi różnorodna grupa ludzi z różnych środowisk. Jesteśmy młodzi i starsi, jesteśmy amatorami i profesjonalistami. Mamy różne rozmiary i kształty. Znajdziemy wśród nas trenerów fitness, ale i ekspertów sportowych, biegających zarówno po ulicach, jak i w terenie. To wszystko sprawia, że nasza społeczność jest tak silna i pełna życia. Trenujemy, ścigamy się, ale przede wszystkim chcemy wspierać i motywować siebie nawzajem i wszystkich wokół nas. Wierzymy, że ruch może poprawić nasz stan umysłu. Zachęcam każdego do aplikowania, ponieważ wspólnie możemy dzielić się swoją pasją i podnieść świat na duchu – podsumowała Zuzanna Bieńczak, Community Manager ASICS FrontRunner Poland.
Bezpośredni link do zapisów w Polsce:
https://www.asics.com/pl/pl-pl/frontrunner
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.