Sezon narciarski w Tatry Super Ski. Gdzie można szusować w najbliższy weekend?
Tegoroczny sezon narciarski nabiera tempa. Już w najbliższy weekend swoje stoki otworzą kolejne ośrodki należące do projektu wspólnej karty Tatry Super Ski: Jurgów Ski (Jurgów), Czorsztyn Ski Kluszkowce (Kluszkowce), Stacja Narciarska Suche (Poronin), Polana Szymoszkowa (Zakopane), Harenda (Zakopane), Długa Polana (Nowy Targ), Witów Ski (Witów) oraz słowacki ośrodek Bachledka Ski & Sun (Ždiar). W sumie, w ramach tego unikatowego superskipass’u, tej zimy będzie można szusować aż na 18 stacjach narciarskich – 15 w Polsce oraz 3 na Słowacji.
Inauguracja sezonu 2022/2023 na kolejnych stacjach
Już w piątek (16 grudnia) rozpocznie się sezon na stacji narciarskiej Jurgów Ski. Wyciągi otwarte zostaną punktualnie o godz. 9:00. Ośrodek znajduje się zaledwie kilometr od granicy z Polską w malowniczo położonym Jurgowie.
W sobotę (17 grudnia) natomiast na miłośników nart i snowboardu otworzą się ośrodki Czorsztyn Ski Kluszkowce (Kluszkowce), Stacja Narciarska Suche (Poronin), Polana Szymoszkowa (Zakopane), Harenda (Zakopane), Długa Polana (Nowy Targ), Witów Ski (Witów), a także jeden z trzech słowackich ośrodków Tatry Super Ski – Bachledka Ski and Sun (Ždiar).
Gdzie szusować?
Ci, którzy nadchodzący weekend chcą spędzić aktywnie, na stoku w sumie do dyspozycji będą mieli już 13 stacji. Oprócz tych otwierających się w piątek i sobotę szusować będzie można także na działających już ośrodkach. Mowa o: Kotelnicy Białczańskiej (Białka Tatrzańska), Stacji Narciarskiej GrapaSki (Czarna Góra), Stacji narciarskiej Rusiń-Ski (Bukowina Tatrzańska), Kaniówce (Białka Tatrzańska) oraz ośrodku BANIA SKI (Białka Tatrzańska).
1 skipass wiele możliwości. Nie zwlekaj – kup online
Tatry Super Ski to największy projekt branży narciarskiej w Polsce, w ramach którego w tym sezonie docelowo będzie można szusować aż na 18 stacjach narciarskich znajdujących się zarówno na terenie Polski (15), jak i Słowacji (3). Fani białego puchu mogą skorzystać z różnych ofert. Od skipassu „14 dowolnych dni w sezonie”, przez karnety dzienne, godzinowe, aż po tzw. pakietowe, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Tym, którzy chcieliby nie tylko zaoszczędzić na zakupie karnetu, ale i uniknąć kolejek do kasy przedstawiciele projektu polecają zakup skipassów online. Aktualnie wybrane karnety można kupić z 5% zniżką – ta maleje z tygodnia na tydzień, więc zdecydowanie warto się pospieszyć.
Zarówno cennik, jak i więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: tatrysuperski.pl.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.