Sezon narciarski w Tatry Super Ski. Gdzie można szusować w najbliższy weekend?
Tegoroczny sezon narciarski nabiera tempa. Już w najbliższy weekend swoje stoki otworzą kolejne ośrodki należące do projektu wspólnej karty Tatry Super Ski: Jurgów Ski (Jurgów), Czorsztyn Ski Kluszkowce (Kluszkowce), Stacja Narciarska Suche (Poronin), Polana Szymoszkowa (Zakopane), Harenda (Zakopane), Długa Polana (Nowy Targ), Witów Ski (Witów) oraz słowacki ośrodek Bachledka Ski & Sun (Ždiar). W sumie, w ramach tego unikatowego superskipass’u, tej zimy będzie można szusować aż na 18 stacjach narciarskich – 15 w Polsce oraz 3 na Słowacji.
Inauguracja sezonu 2022/2023 na kolejnych stacjach
Już w piątek (16 grudnia) rozpocznie się sezon na stacji narciarskiej Jurgów Ski. Wyciągi otwarte zostaną punktualnie o godz. 9:00. Ośrodek znajduje się zaledwie kilometr od granicy z Polską w malowniczo położonym Jurgowie.
W sobotę (17 grudnia) natomiast na miłośników nart i snowboardu otworzą się ośrodki Czorsztyn Ski Kluszkowce (Kluszkowce), Stacja Narciarska Suche (Poronin), Polana Szymoszkowa (Zakopane), Harenda (Zakopane), Długa Polana (Nowy Targ), Witów Ski (Witów), a także jeden z trzech słowackich ośrodków Tatry Super Ski – Bachledka Ski and Sun (Ždiar).
Gdzie szusować?
Ci, którzy nadchodzący weekend chcą spędzić aktywnie, na stoku w sumie do dyspozycji będą mieli już 13 stacji. Oprócz tych otwierających się w piątek i sobotę szusować będzie można także na działających już ośrodkach. Mowa o: Kotelnicy Białczańskiej (Białka Tatrzańska), Stacji Narciarskiej GrapaSki (Czarna Góra), Stacji narciarskiej Rusiń-Ski (Bukowina Tatrzańska), Kaniówce (Białka Tatrzańska) oraz ośrodku BANIA SKI (Białka Tatrzańska).
1 skipass wiele możliwości. Nie zwlekaj – kup online
Tatry Super Ski to największy projekt branży narciarskiej w Polsce, w ramach którego w tym sezonie docelowo będzie można szusować aż na 18 stacjach narciarskich znajdujących się zarówno na terenie Polski (15), jak i Słowacji (3). Fani białego puchu mogą skorzystać z różnych ofert. Od skipassu „14 dowolnych dni w sezonie”, przez karnety dzienne, godzinowe, aż po tzw. pakietowe, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.
Tym, którzy chcieliby nie tylko zaoszczędzić na zakupie karnetu, ale i uniknąć kolejek do kasy przedstawiciele projektu polecają zakup skipassów online. Aktualnie wybrane karnety można kupić z 5% zniżką – ta maleje z tygodnia na tydzień, więc zdecydowanie warto się pospieszyć.
Zarówno cennik, jak i więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie: tatrysuperski.pl.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.