Komunikaty PR

Sezon rowerowy: czas start!

2020-05-14  |  14:00
Biuro prasowe

Rowery bardziej doceniane

Prawie dwumiesięczna kwarantanna i brak możliwości korzystania z rozkwitającej za oknami wiosny, mogły sprawić, że pragnienia wielu osób uległy przewartościowaniu, a proste czynności, jak jazda na rowerze, stały się tymi najbardziej pożądanymi. Zamknięcie siłowni i odwołanie wydarzeń sportowych, nie oznaczało pozostawienia miłośników kolarstwa bez niczego – mogli oni realizować swoje plany i pasje za pośrednictwem sprzętu stacjonarnego oraz organizowanych wyścigów online. Jednak wszyscy Ci, którzy doceniają jazdę na rowerze za możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu i odczuciu wiatru we włosach, dopiero teraz mogą z pełną satysfakcją wybrać się na przejażdżkę. 

Jaki rower wybrać?

Wszyscy Ci, którzy rozważają zakup roweru, by dojeżdżać nim do pracy czy sklepu lub zamierzają wykorzystywać go do krótkich wycieczek po mieście, powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą rowerów miejskich. Eleganckie, utrzymane w stylu vitange, z zamontowanym z przodu koszyczkiem i wygodnym siodełkiem – takie są „holendry” znajdujące się w asortymencie marki GO Sport. Rowery te idealnie sprawdzą się dla osób traktujących jazdę na rowerze jako formę rekreacji. Są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają dużego doświadczenia z kolarstwem, a chcieliby w bardziej ekologiczny i zrównoważony sposób podchodzić do codziennych czynności i w okresie wiosenno-letnim właśnie rowerem zastąpić wszelkie inne środki transportu. Konstrukcja tzw. „damek” zapewnia pełen komfort i nie wymaga specjalnego dostosowania ubrania do przejażdżki, a wąskie opony umożliwiają dynamiczną jazdę. 

Asortyment marki GO Sport uwzględnia ponadto rowery górskie, które oprócz zastosowania do jazdy na wyżynnym terenie, sprawdzą się również w przypadku pokonywania innych, mniej wymagających tras. Ten typ rowerów, zwany również MTB czy „góralem” to opcja dla wszystkich, którzy zamierzają wyjechać poza miejską drogę asfaltową i wkroczyć na dwóch kółkach w tereny bardziej piaszczyste, błotniste lub pokryte kamieniami. Rower górski będzie więc odpowiedni dla zwolenników leśnych przejażdżek, które możliwe są także w dużych miastach. Szersze i mniejsze opony, prosta kierownica oraz brak wszelkiego rodzaju dodatków, takich jak bagażnik czy błotnik, sprawiają, że ten typ roweru zapewnia komfort i amortyzację, a jazda na bezdrożach czy nierównych powierzchniach, nie sprawia problemu.

Hybrydą roweru miejskiego i górskiego jest trekkingowy dwukołowiec. Ten rodzaj nada się na dłuższą wyprawę, podczas której pokonywane będą zarówno asfaltowe, jak i leśne trasy. Rowery te wyposażone są w bagażniki i błotniki, a przybierana na nich pozycja jest podobna do tej, obieranej podczas użytkowania rowerów miejskich. Z górskimi dwukołowcami łączy je wyposażenie w dosyć szerokie koła oraz podobnie masywna konstrukcja. Lżejszą wersją rowerów trekkingowych są ich crossowe odpowiedniki, które pozbawione dodatkowych elementów, takich jak błotnik, bagażnik czy oświetlenie, są świetną opcją na letnie przejażdżki po ulicy, parku czy innej, ubitej powierzchni.

Pełna oferta różnego rodzaju rowerów, w tym rowery dziecięce i elektryczne oraz wszelkiego rodzaju dodatki i odzież dedykowane tej dyscyplinie, dostępna jest w sklepach stacjonarnych i online GO Sport, a klienci wciąż mogą skorzystać tu z darmowej dostawy do domów. Przed wybraniem się na wycieczkę rowerową należy pamiętać o wciąż obowiązujących zasadach: zasłaniania nosa i ust (nie dotyczy jedynie leśnych ścieżek i dukt – w drodze do lasu i na leśnych parkingach należy mieć założoną maseczkę) oraz konieczności zachowana dystansu 2 metrów od pieszych i innych rowerzystów. Korzystajmy z tegorocznej wiosny z rozwagą!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Sportowcu, nawodnij się sam! Biuro prasowe
2020-07-09 | 16:00

Sportowcu, nawodnij się sam!

Każdy miłośnik sportu wie, że intensywnie trenując, zwłaszcza latem, należy dużo pić i uzupełniać elektrolity. Ale czym są te tajemnicze substancje? W tym sezonie sportowym postawmy na
Sport Fitness na tarasie w Galerii Młociny!
2020-07-08 | 13:08

Fitness na tarasie w Galerii Młociny!

Lipiec na Bielanach z całą pewnością zachwyci niejednego miłośnika aktywności fizycznych. Galeria Młociny przygotowała szereg atrakcji, w ramach których w każdy wtorek, środę
Sport 505 wraca na wodę!
2020-07-08 | 10:20

505 wraca na wodę!

Puchar Polski 2020 Pomimo okresu niepewności, 11 lipca załogi klasy 505 powracają na wodę w ramach regat Lotos Nordcup w Gdańsku. Ze względu na stratę całego kwietnia i maja, w

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

Powoli wracamy do planowych zabiegów i wizyt u lekarzy. Telemedycyna może pomóc w walce z rosnącymi kolejkami

Pandemia przyczyniła się do skokowego wzrostu popularności telemedycyny. Już na początku większość szpitali, przychodni i placówek medycznych wprowadziła zdalne konsultacje online i przez telefon, co umożliwiło zasięgnięcie porady lekarza, a także  wystawienie zwolnienia, skierowania czy recepty bez konieczności osobistego kontaktu. Do tej formy przekonali się zarówno lekarze, jak i pacjenci. Aż 74 proc. pacjentów chce korzystać z telemedycyny nawet po zakończeniu pandemii – wynika z badań Grupy LUX MED. Obecnie firma dostarcza prawie 20 tys. usług telemedycznych dziennie.

Handel

Co czwarty internauta woli robić zakupy w sieci niż w tradycyjnych sklepach. Rozszerzona rzeczywistość może zmniejszyć liczbę zwrotów

Migracja konsumentów z trybu offline do online trwa już od dawna, ale pandemia SARS-CoV-2 okazała się katalizatorem, który przyspieszył ten proces. W sieci kupuje już 72 proc. Polaków, a więcej niż co czwarty częściej wybiera obecnie ten kanał zakupowy m.in. ze względu na wygodę, szybkość i większe bezpieczeństwo. Zyskały kategorie, które w e-commerce dobrze radziły sobie już wcześniej, jak moda i uroda czy elektronika, ale Polacy przekonali się również do kupowania w internecie produktów spożywczych. Rosnącą rolę w e-zakupach odgrywają technologie, jak np. rozszerzona rzeczywistość, które pozwalają lepiej dopasować produkt i zminimalizować ryzyko zwrotów.

 

Serwis specjalny

Przez koronawirusa Polki obawiają się o swoją zawodową przyszłość. Co trzecia rozważa wyjazd do pracy za granicę

Pandemia koronawirusa ma wpływ na życie zawodowe niemal 70 proc. Polek, głównie młodych. Dla wielu z nich jest to wpływ negatywny – pracę już straciło 15 proc., a 18 proc. pracuje w mniejszym wymiarze czasu – wynika z badania IQS na zlecenie Promedica24. W związku z tym coraz więcej kobiet szuka pracy za granicą. Co trzecia przyznaje, że rozważa emigrację zarobkową, przede wszystkim do Niemiec. Ponad 20 proc. z nich chciałoby podjąć pracę przy opiece nad seniorami.