Simracing Championship w Atrium Biała
W białostockim centrum handlowym zapowiada się wyjątkowo ekscytujący weekend! W dniach 28 i 29 października br. fani wirtualnych wyścigów będą mogli wziąć udział w emocjonującej rywalizacji. W tym czasie zaplanowano także wiele niespodzianek, jak pokaz oryginalnego muscle car prosto z USA oraz udział gościa specjalnego Kamila Franczaka!
Simracing cieszy się dużą popularnością w naszym kraju. Są to wirtualne wyścigi, które nie tylko są wspaniałą rozrywką, ale także świetnym sposobem na doskonalenie swoich umiejętności. Ta dyscyplina e-sportu zyskuje na popularności do tego stopnia, że nawet kierowcy Formuły 1 trenują też przed komputerem. Wielu znanych sportowców swoją karierę zaczynało w samochodowym e-sporcie, a teraz jeździ na najsłynniejszych torach wyścigowych.
Simracing w Atrium Biała to wydarzenie skierowane do wszystkich graczy zainteresowanych wirtualnymi wyścigami. Pierwszego dnia, czyli 28 października br. w godz. 12.00-18.00, będzie można spróbować swoich sił w turniejach: Forza, Assetto Corsa oraz Mario Kart. W rywalizacji może wziąć udział każdy, bez ograniczeń wiekowych. Kolejnego dnia, 29 października br. w tych samych godzinach, zwycięzcy turniejów staną do walki w półfinałach, a następnie finałach. Wydarzenie uświetni udział gościa specjalnego, Kamila Franczaka - człowieka, który przeszedł drogę z symulatorów na prawdziwe tory wyścigowe. Kamil od najmłodszych lat brał udział w wirtualnych wyścigach, aby później zdobywać medale na międzynarodowych torach wyścigowych. Podczas wydarzenia opowie o swojej drodze na szczyt oraz zdradzi tajniki simracingu.
– Wirtualne wyścigi cieszą się coraz większą popularnością. Ten rodzaj e-sportu jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jak pokazuje historia naszego gościa specjalnego, może to być także wspaniała ścieżka rozwoju międzynarodowej kariery. Zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku, do sprawdzenia swoich sił i umiejętności już w najbliższy weekend -mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała.
Na zwycięzców turnieju czekają nagrody, w postaci akcesoriów gamingowych, ufundowane przez Partnera wydarzenia- Media Markt. Ponadto fani motoryzacji będą mieli niepowtarzalną okazję do podziwiania muscle car, czyli samochodów osobowych o wyjątkowo wysokich osiągach. Będą to głównie amerykańskie modele z silnikami o dużej pojemności produkowane pomiędzy 1964 a 1973 rokiem. Gracze właśnie tymi, wystawowymi modelami, tylko w wersji komputerowej, będą mogli ścigać się i zdobywać nagrody podczas turnieju w Atrium Biała.
Simarcing odbędzie się w Atrium Biała w godzinach 11.00-19.00. Stanowiska do gry znajdować się będą naprzeciwko sklepu Media Markt, jak też nieopodal sklepu House. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Nie ma konieczności wcześniejszych zapisów do turniejów, decyduje kolejność zgłoszeń.
Więcej informacji na stronie www.atrium-biala.pl oraz na profilu Fb: https://www.facebook.com/AtriumBiala.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.