Soudal wspiera Poland Bike Marathon w Pionkach
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Już w najbliższą niedzielę - 13 sierpnia po raz pierwszy w Pionkach wystartuje najbardziej rozpoznawalny na Mazowszu wyścig dla kolarzy amatorów – Poland Bike Marathon. To impreza organizowana przez byłego kolarza zawodowego Grzegorza Wajsa, od 2009 roku niezmienne pod hasłem - „Startuj z nami! Kolarstwo jest naszą pasją”. Sponsorem głównym wydarzenia jest jeden z największych producentów i pracodawców w Pionkach – firma Soudal, światowy lider w sektorze chemii budowlanej, a także sponsor tytularny profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step.
W tym roku Poland Bike Marathon zadebiutuje w Pionkach, gdzie pasjonaci kolarstwa będą mogli pokonać atrakcyjną trasę wytyczoną przez Puszczę Kozienicką. Dla uczestników przygotowane zostały trzy konkurencje w kategorii Mini Cross (dla najmłodszych), Fan (dla starszych dzieci i nastolatków) i Mini/Max dla dorosłych. „Bardzo się cieszymy, że jako firma możemy wesprzeć Poland Bike Marathon, który po raz pierwszy odbędzie się w Pionkach, gdzie siedzibę ma zakład produkcyjny Soudal. Nasza firma od lat wspiera i promuje rozwój kolarstwa – sportu, z którym łączą nas wspólne wartości takie jak pasja, zaangażowanie i promocja zdrowego trybu życia. To także sport narodowy w Belgii, skąd pochodzi firma Soudal. Od lat staramy się aktywnie wspierać i promować rozwój kolarstwa w Polsce, także wśród naszych pracowników. Dlatego nie mogło nas zabraknąć podczas pierwszej edycji Poland Bike Marthon w Pionkach – wydarzenia, którego jesteśmy sponsorem, a także fundatorem nagród kolarskich dla uczestników” – mówi Tomasz Osiński, dyrektor zakładu produkcyjnego Soudal w Pionkach, prywatnie zaawansowany amator kolarstwa, uczestnik wyścigów amatorskich (m.in. wielokrotnie brał udział w Tour de Pologne Amatorów).
Firma Soudal od lat aktywnie promuje kolarstwo – zarówno zawodowe, jak i amatorskie. To od lat nieodłączny element filozofii tej pochodzącej z Belgii firmy, która w ten sposób daje wyraz przekonaniu, że determinacja, ambicja, ciężka praca i zasada fair play stanowią klucz do sukcesu. To także sponsor tytularny drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step i oficjalny partner zakończonej kilka dni temu jubileuszowej, osiemdziesiątej edycji wyścigu najpopularniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce - Tour de Pologne. To obok Vuelta a España, Giro Italia i Tour de France jedno z największych wydarzeń sportowych w klasie UCI World Tour na świecie, które promuje Polskę na arenie międzynarodowej. Co ważne - Soudal wspiera nie tylko zawodowych sportowców, promuje także zdrowy tryb życia wśród amatorów. Od pięciu lat firma jest głównym sponsorem Wyścigu by Tomasz Marczyński, w którym kolarze amatorzy mają możliwość spróbować swych sił i zmierzyć się z zawodowym kolarzem. Firma wspiera także wspólne treningi amatorów i profesjonalistów, które organizowane są okazjonalnie w siedzibie firmy w Cząstkowie Mazowieckim.
Organizatorzy imprezy Poland Bike Marathon w Pionkach przygotowali wiele atrakcji dla kolarzy amatorów. Pierwszy wyścig dla najmłodszych w kategorii Mini Cross (roczniki 2019 – 2021 i 2017 – 2018), wystartuje już o godz. 10.00, kolejny FAN (cztery kategorie wiekowe – 2009-2010, 2011-2012, 2013-2014 i 2015-2016) ruszy o 11.15. Na godz. 12.30 zaplanowano start dla najstarszych uczestników na dwóch dystansach – MINI i MAX. Miasteczko Poland Bike mieścić się będzie przy Szkole Podstawowej nr 1, przy ul. Niepodległości 3, skąd startować będą zawodnicy, a biuro zawodów czynne będzie 12 sierpnia w godz. 14.00 – 17.30 i 13 sierpnia od godz. 8.30.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Qczaj: Moja siostra przeszła załamanie psychiczne. Dźwigamy na swoich barkach bardzo dużo i czasami po prostu nie mamy już siły
Trener przeżył niedawno prawdziwe chwile grozy po tym, gdy jego siostra trafiła do szpitala. Mimo że jest już dorosła, to nadal czuje się za nią odpowiedzialny, tak samo jak wtedy, kiedy opiekował się nią po wyjeździe mamy do USA. Jednocześnie Qczaj apeluje do tych, którzy zmagają się z jakimś kryzysem psychicznym, by nie wstydzili się mówić o swoich problemach i mieli odwagę prosić o pomoc. Dzięki temu można zapobiec tragedii.
Konsument
Otyłość i niedożywienie u seniorów często idą w parze. Źródłem problemu często tańsza, wysokoprzetworzona żywność

Niemal 64 proc. osób między 65. a 74. rokiem życia ma nadmierną masę ciała. Co piąty senior cierpi z powodu niedożywienia. Szczególną sytuacją jest taka, w której osoba starsza jest otyła, ale jednocześnie niedożywiona jakościowo. U źródeł problemów żywieniowych leżą z jednej strony mechanizmy związane z fizjologią starzenia się oraz różne choroby towarzyszące, a z drugiej – czynniki ekonomiczne i psychologiczne, takie jak samotność czy brak wystarczających środków. Eksperci zwracają uwagę na to, że ważne jest edukowanie i aktywizowanie seniorów, ponieważ zarówno otyłość, jak i niedożywienie prowadzą do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Gwiazdy
Anna Powierza: Mimo wyniku wyborów prezydenckich z czasem będzie mniej podziałów w społeczeństwie. Chciałabym pierwszej damy, która stoi po stronie kobiet

Aktorka nie dziwi się, że wynik wyborów prezydenckich budzi tak ogromne emocje, bo przecież niemal równej połowie głosujących niezwykle trudno pogodzić się z tym, że nie wygrał właśnie ich faworyt. Eksperci zastanawiają się, jak będzie teraz wyglądał polityczny krajobraz, rządzący już podejmują pewne kroki, a Anna Powierza chce wierzyć, że nowy lokator Pałacu Prezydenckiego sprosta wyzwaniu i udowodni, że głos oddany na niego nie został zmarnowany. Na wysokości zadania powinna także stanąć jego żona.