Komunikaty PR

Stypendyści funduszu „Skok w marzenia” wybrani po raz czwarty!

2020-07-23  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karolina Węgorek
Walk PR

Dzielna 60
01-029 Warszawa
karolina.wegorek|walk.pl| |karolina.wegorek|walk.pl
+48 22 379 25 51
www.walk.pl

Rada Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”, zainicjowanego przez sieć handlową Netto oraz Fundację Moniki Pyrek, już po raz czwarty wybrała 10 młodych i utalentowanych sportowców. Laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, które pomoże im w rozwoju sportowych karier. Po raz pierwszy przyznano również dodatkowe stypendium specjalne.

Netto od lat aktywnie wspiera inicjatywy sportowe, promując tym samym zdrowy tryb życia oraz zachęcając młodych ludzi do realizowania sportowych pasji. W tym celu sieć handlowa wraz z Fundacją Moniki Pyrek uruchomiła Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia”, który zakłada wspieranie rozwoju karier wyjątkowo uzdolnionych osób. W tym roku odbyła się już czwarta edycja, cieszącego się popularnością programu stypendialnego, do którego napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – aż 211!

- Wybór zwycięzców na podstawie tak wielu pięknych i inspirujących sportowych historii był dla nas dużym wyzwaniem – przyznaje Monika Pyrek, prezes Fundacji. – To niezwykłe, że pomimo wyjątkowych warunków spowodowanych pandemią, młodzi ludzie nadal wykazują dużą determinację, aby nieprzerwanie realizować swoje marzenia. Widać ducha prawdziwych i wytrwałych sportowców – dodaje.

Rada Funduszu, w której zasiadają: Monika Pyrek – prezes Fundacji, Janusz Stroka – prezes Netto Polska, Aleksander Doba – podróżnik i kajakarz oraz Maciej Kurzajewski – dziennikarz sportowy, wybrała 10 uzdolnionych sportowców, reprezentujących różne dziedziny sportu. Decyzją Rady, po raz pierwszy przyznane zostało również stypendium specjalne. Każdy z laureatów otrzyma 10 000 zł rocznie na realizację sportowych celów, a także wsparcie merytoryczne od członków Rady Funduszu.

Stypendystami Funduszu „Skok w marzenia” 2020/2021 zostali:

  • Olimpia Breza – lekkoatletyka, biegi średnie i długie
  • Jakub Byczek – wioślarstwo
  • Oliwer Wdowik – lekkoatletyka, sprint
  • Jakub Olszewski – piłka siatkowa
  • Karolina Młodawska – lekkoatletyka, skok w dal 
  • Zuzanna Herasimowicz – pływanie 
  • Julia Czyż – łucznictwo olimpijskie
  • Aleksandra Stach – kajakarstwo slalomowe 
  • Barbara Połap – jeździectwo 
  • Paulina Kubis – lekkoatletyka, wielobój

 

Stypendium specjalne otrzymała Aleksandra Mirosław, ubiegłoroczna stypendystka Funduszu, mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, która zakwalifikowała się do udziału w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich.

- Cieszymy się, że możemy być częścią tak fantastycznej inicjatywy – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – Stale rosnąca liczba kandydatów zgłoszonych do Funduszu bardzo nas cieszy, bo dowodzi, że pomagamy rozwijać pasję wielu młodym ludziom, których miłość do sportu i wytrwałość są niezachwiane. Mocno wierzymy, że szansa i wsparcie, które dostali, wykorzystają jak najlepiej i, tak jak ich poprzednicy, wykonają udany skok w marzenia, a my będziemy świadkami kolejnych wspaniałych sukcesów – dodaje.

Tegoroczni stypendyści zasilą grupę 30 młodych i utalentowanych laureatów poprzednich edycji Funduszu, którzy z powodzeniem realizują swoje sportowe marzenia i zdobywają mistrzowskie tytuły.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Walk PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.