Stypendyści funduszu „Skok w marzenia” wybrani po raz czwarty!
Walk PR
Dzielna 60
01-029 Warszawa
karolina.wegorek|walk.pl| |karolina.wegorek|walk.pl
+48 22 379 25 51
www.walk.pl
Rada Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”, zainicjowanego przez sieć handlową Netto oraz Fundację Moniki Pyrek, już po raz czwarty wybrała 10 młodych i utalentowanych sportowców. Laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, które pomoże im w rozwoju sportowych karier. Po raz pierwszy przyznano również dodatkowe stypendium specjalne.
Netto od lat aktywnie wspiera inicjatywy sportowe, promując tym samym zdrowy tryb życia oraz zachęcając młodych ludzi do realizowania sportowych pasji. W tym celu sieć handlowa wraz z Fundacją Moniki Pyrek uruchomiła Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia”, który zakłada wspieranie rozwoju karier wyjątkowo uzdolnionych osób. W tym roku odbyła się już czwarta edycja, cieszącego się popularnością programu stypendialnego, do którego napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – aż 211!
- Wybór zwycięzców na podstawie tak wielu pięknych i inspirujących sportowych historii był dla nas dużym wyzwaniem – przyznaje Monika Pyrek, prezes Fundacji. – To niezwykłe, że pomimo wyjątkowych warunków spowodowanych pandemią, młodzi ludzie nadal wykazują dużą determinację, aby nieprzerwanie realizować swoje marzenia. Widać ducha prawdziwych i wytrwałych sportowców – dodaje.
Rada Funduszu, w której zasiadają: Monika Pyrek – prezes Fundacji, Janusz Stroka – prezes Netto Polska, Aleksander Doba – podróżnik i kajakarz oraz Maciej Kurzajewski – dziennikarz sportowy, wybrała 10 uzdolnionych sportowców, reprezentujących różne dziedziny sportu. Decyzją Rady, po raz pierwszy przyznane zostało również stypendium specjalne. Każdy z laureatów otrzyma 10 000 zł rocznie na realizację sportowych celów, a także wsparcie merytoryczne od członków Rady Funduszu.
Stypendystami Funduszu „Skok w marzenia” 2020/2021 zostali:
- Olimpia Breza – lekkoatletyka, biegi średnie i długie
- Jakub Byczek – wioślarstwo
- Oliwer Wdowik – lekkoatletyka, sprint
- Jakub Olszewski – piłka siatkowa
- Karolina Młodawska – lekkoatletyka, skok w dal
- Zuzanna Herasimowicz – pływanie
- Julia Czyż – łucznictwo olimpijskie
- Aleksandra Stach – kajakarstwo slalomowe
- Barbara Połap – jeździectwo
- Paulina Kubis – lekkoatletyka, wielobój
Stypendium specjalne otrzymała Aleksandra Mirosław, ubiegłoroczna stypendystka Funduszu, mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, która zakwalifikowała się do udziału w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich.
- Cieszymy się, że możemy być częścią tak fantastycznej inicjatywy – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – Stale rosnąca liczba kandydatów zgłoszonych do Funduszu bardzo nas cieszy, bo dowodzi, że pomagamy rozwijać pasję wielu młodym ludziom, których miłość do sportu i wytrwałość są niezachwiane. Mocno wierzymy, że szansa i wsparcie, które dostali, wykorzystają jak najlepiej i, tak jak ich poprzednicy, wykonają udany skok w marzenia, a my będziemy świadkami kolejnych wspaniałych sukcesów – dodaje.
Tegoroczni stypendyści zasilą grupę 30 młodych i utalentowanych laureatów poprzednich edycji Funduszu, którzy z powodzeniem realizują swoje sportowe marzenia i zdobywają mistrzowskie tytuły.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.