Superpuchar Polski w piłce ręcznej – odsłonięcie pucharu i otwarty trening w Man
7 września w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się długo wyczekiwany Superpuchar Polski w piłce ręcznej. W walce o historyczne trofeum zmierzą się najlepsze drużyny z kraju. Przedsmak tych wielkich sportowych emocji będzie można poczuć już wkrótce w Manufakturze. W piątek, 23 sierpnia, nastąpi tam uroczyste odsłonięcie pucharu, a także otwarty trening z udziałem Marcina Lijewskiego, trenera reprezentacji Polski.
W piątek, 23 sierpnia, o godz. 14 na rynku Manufaktury odbędzie się konferencja prasowa zapowiadająca wielki finał Superpucharu. W evencie udział wezmą m.in. trener reprezentacji Polski, Marcin Lijewski, prezes Superligi, Piotr Należyty oraz wiceprezydent Miasta Łodzi, Adam Wieczorek. Goście opowiedzą, czego mogą spodziewać się kibice po wrześniowym turnieju, a także jakie atrakcje czekają na nich w Manufakturze w związku z imprezą Superpucharu.
W trakcie konferencji nastąpi też uroczyste odsłonięcie trofeum turnieju – puchar, który 7 września trafi do zwycięzców turnieju, będzie można obejrzeć z bliska w Manufakturze – imponująca nagroda stanie w wejściu głównym do budynku galerii handlowej. Poza tym, na łodzian czeka także nie lada gratka: otwarty trening z zawodnikami handballu, prowadzony przez Marcina Lijewskiego. Od godz. 15.30 plaża Manufaktury zamieni się w boisko do piłki ręcznej, a wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w tej wymagającej i wzbudzającej mnóstwo emocji dyscyplinie sportowej. Trening potrwa około 1,5 godziny, ale infrastruktura i animatorzy z Superpucharu zostaną w Manufakturze aż do wieczora.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.