Świetne występy Piotrowskiej i Kowalewicza na ME w strzelectwie w Osijeku
oLIVE media
ul. Prosta 20
00-850 Warszawa
s.stepien|olivemedia.pl| |s.stepien|olivemedia.pl
661364817
https://olivemedia.pl/
Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Strzelectwie, które rozegrały się w chorwackim Osijeku. W zawodach wzięli udział czołowi strzelcy z całego kontynentu, a Polska delegacja zaprezentowała się na najwyższym poziomie. Wśród naszych zawodników szczególnie wyróżnili się reprezentanci Kaman Sport Group - Julia Piotrowska i Maciej Kowalewicz.
Tegoroczne zmagania strzelców na europejskiej arenie rozegrały się w dniach 24-29 maja w Osijeku, na jednym z najlepszych obiektów strzeleckich Starego Kontynentu. Do malowniczego miasta we wschodniej Chorwacji przybyli najlepsi zawodnicy z całej Europy, w tym mocna delegacja z Polski.
Europejscy strzelcy rywalizowali na trzech dystansach: 25, 50 i 300 metrów. Zmagania toczyły się w konkurencjach karabinu i pistoletu bocznego zapłonu, w których przyznane były kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Łącznie do zdobycia było 8 przepustek na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu, po 2 w każdej konkurencji: pistoletu sportowego kobiet, pistoletu szybkostrzelnego mężczyzn oraz karabinu 3 postawy kobiet i mężczyzn.
Wśród polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy zdecydowanie wyróżnili się reprezentanci Kaman Sport Group Julia Piotrowska i Maciej Kowalewicz, którzy mają już zapewnione przepustki na największą sportową imprezę czterolecia.
W kwalifikacjach konkurencji karabin 3x20 strzałów zawodniczka WKS Śląsk Wrocław uzyskała wynik 590 punktów, a w finale wywalczyła srebrny medal (460,8 pkt), przegrywając jedynie ze Szwajcarką Chiarą Leone (463,5 pkt).
W tej samej konkurencji, ale drużynowo Julia Piotrowska wraz z Natalią Kochańską i Olą Pietruk wywalczyły III miejsce i brązowy medal. W konkurencji trio drużynowo Polki również zdobyły brązowy medal. Z kolei w rywalizacji duet podopieczna KSG “Olympic Dreams” w parze z Maciejem Ogórkiem uplasowali się tuż za podium.
Zdobyte medale podczas mistrzostw Europy wywołały szeroki uśmiech na mojej twarzy, ponieważ pokazały, że cierpliwość, konsekwencja i nieustanna praca przynoszą efekty. Trzeba tylko mieć wiarę w to, że prędzej czy później sukces przyjdzie - wskazała Julia Piotrowska.
W rywalizacji mężczyzn najlepiej spośród biało-czerwonych spisał się Maciej Kowalewicz, który w konkurencji karabin dowolny 3x20 strzałów w trzech postawach zajął 9. miejsce z wynikiem 589 punktów. W zmaganiach drużynowych zawodnik TS Gwardii Olsztyn wraz z Maciejem Ogórkiem i Tomaszem Bartnikiem wywalczyli 6. miejsce. W konkurencji karabin dowolny 60 strzałów leżąc Maciej Kowalewicz zajął indywidualnie 15. miejsce z wynikiem 623,9 pkt, a drużynowo 5. miejsce W konkurencji karabin w trzech postawach duet natomiast reprezentant KSG “Olympic Dreams” zajął 7. miejsce w parze z Natalią Kochańską.
Jestem zadowolony ze swojego startu w mistrzostwach Europy, szczególnie z postawy klęczącej, nad którą bardzo dużo ostatnio pracowałem. Wynik 589 punktów i jedynie jedna wewnętrzna dziesiątka do wejścia do finału. Dziewiąte miejsce jest bardzo dobrym, jednak pozostaje mały niedosyt. Mimo wszystko również w pozostałych konkurencjach osiągnąłem bardzo dobre wyniki, zatem jestem spokojny o swoją aktualną formę strzelecką - skomentował Maciej Kowalewicz.
Wszystkie finały były transmitowane na żywo, a nagrania z wydarzeń są dostępne na kanałach Międzynarodowej Federacji Sportów Strzeleckich (ISSF) na YouTube i Facebooku.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Edyta Herbuś: Kiedyś niepotrzebnie uwierzyłam, że nie umiem śpiewać. Teraz już wiem, że to była nieprawda
Tancerka cieszy się, że wreszcie dała się namówić do udziału w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, bo podczas nagrań przekonała się, że stać ją na więcej, niż myślała. Znalazła w sobie odwagę do tego, by przełamać pewne swoje wewnętrzne blokady, i teraz jest dumna z tego, co udało jej się osiągnąć. Wcześniej Edyta Herbuś bała się przede wszystkim tego, że nie poradzi sobie wokalnie. Teraz dzięki odpowiednim warsztatom staje już na scenie dużo pewniejsza siebie.
Handel
Polscy naukowcy pracują nad materiałami budowlanymi z roślin. Szerokie zastosowanie mogą mieć przede wszystkim konopie

W związku ze zmianami klimatycznymi i kurczącymi się zasobami naturalnymi naukowcy szukają nowoczesnych, odnawialnych materiałów budowlanych. Przyszłość budownictwa może należeć do roślin jednorocznych – przede wszystkim słomy i konopi. Naukowcy z Wydziału Leśnego i Technologii Drewna z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu pracują nad materiałami roślinnymi, które mogą zastąpić tradycyjne surowce.
Podróże
Tomasz Jacyków: Nie lubię uczestniczyć w wakacyjnym obłędzie migracji ludzi. Unikam jak ognia tego, na co inni czekają cały rok

Stylista zaznacza, że nieco na przekór w wakacje dużo pracuje, a po nich, kiedy kurorty świecą już pustkami, on odpoczywa. W tym roku jednak ze względu na nadmiar obowiązków zawodowych i nawiązanie współpracy z branżą filmową pod znakiem zapytania staje jego urlop, który planował na przełomie września i października.