Komunikaty PR

Szkolenia sportowe “Aktywni z Avalon” dla otoczenia osób z niepełnosprawnościami

2022-10-12  |  11:15
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Avalon Extreme we współpracy z Mazowieckim Centrum Pomocy Społecznej startuje z nowym projektem na terenie województwa mazowieckiego. Trenerzy, instruktorzy oraz inne osoby będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu prowadzenia treningu kondycyjno-siłowego z udziałem osób z niepełnosprawnościami.

Gdzie będą odbywać się szkolenia?

Szkolenia prowadzone przez certyfikowanego instruktora sportu osób z niepełnosprawnością, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy, będą odbywać się na terenie Warszawy oraz w 10 mazowieckich powiatach: pruszkowskim, piaseczyńskim, otwockim, płockim, wołomińskim, legionowskim, nowodworskim, siedleckim, ostrołęckim i grodzkim. W trakcie trwania całego projektu zostanie przeprowadzonych 20 szkoleń dla łącznie 100 osób.

Wszystkie spotkania będą odbywać się w obiektach sportowych takich jak: siłownie, kluby oraz sale treningowe. Miejsca te będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami pod kątem dostępności architektonicznej.

Dołącz już dziś!

Szkolenia skierowane są do pracowników i kadry trenerskiej obiektów sportowych, członków rodzin osób z niepełnosprawnościami, a także ich opiekunów oraz wolontariuszy. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą nabyć nowe, praktyczne umiejętności w przedmiocie treningów OzN, ich specjalnych potrzeb i predyspozycji do uprawiania sportu, tym samym przyczyniając się do zwiększenia dostępności w zakresie aktywności fizycznej OzN. Szkolenie trwa dwa dni i podzielone jest na część merytoryczną i praktyczną. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat.

Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom specyfiki pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz form zaspokajania ich potrzeb w przypadku aktywności sportowej. Uczestnicy projektu zdobywają niezbędną wiedzę w tym zakresie, przełamują bariery i pozbywają się niepewności, które mogłyby kształtować w nich lęk lub ograniczenia wobec prowadzenia treningu z udziałem osób doświadczających w różnym stopniu niepełnosprawności. Projekt przyczyni się w znacznym stopniu do zwiększenia dostępności oferty obiektów sportowych, dzięki czemu więcej osób będzie mogło aktywnie spędzać czas, dbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

“Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą i chcą uprawiać sport. Na przeszkodzie stoją jednak niedostosowane placówki, a także brak doświadczenia kadry trenerskiej. Dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego na szkolenia z zakresu prowadzenia treningów kondycyjno- siłowych dla osób z niepełnosprawnościami. ”- Przemysław Staniszewski, certyfikowany trener Avalon Extreme z wieloletnim doświadczeniem w pracy ze sportowcami z niepełnosprawnościami.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: kontakt@avalonextreme.pl

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał Biuro prasowe
2025-06-05 | 09:30

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Motorola Mobility, spółka należąca do Lenovo, ogłosiła, że jest oficjalnym smartfonowym partnerem, a Lenovo jest oficjalnym partnerem technologicznym FIFA Club World Cup 2025TM.
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe

Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.

Prawo

Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.

Robotyka i SI

Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci​ poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.