Tai chi i zajęcia siłowe na łonie natury - start wakacyjnych zajęć!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Wakacje to idealna pora na podjęcie aktywności na świeżym powietrzu i w otoczeniu przyrody. Dlatego Fundacja Avalon zaprasza wszystkich na nowe, relaksujące i wzmacniające zajęcia. Ruch Tai Chi działa nie tylko na fizyczną sferę. Doświadczamy go również mentalnie i duchowo, a wspólne treningi siłowe zintegrują uczestników i poprawią ich kondycje fizyczną.
Już od 6 lipca, w każdy wakacyjny czwartek, Fundacja Avalon zaprasza chętne osoby, zarówno z niepełnosprawnością jak i pełnosprawne, do wzięcia udziału w treningach Tai Chi (18.00-19.00) oraz siłowych (19.00-20.00) do Parku Arkadia przy ul. Żywnego 23 w Warszawie.
Zajęcia mają charakter otwarty. Wystarczy zapisać się drogą mailową (fundacja@fundacjaavalon.pl) lub telefoniczną (22 349 97 71, 796 324 328) i przyjść na wspólną sportową przygodę do Parku Arkadia.
Zajęcia prowadzone będą przez pracowników Centrum Aktywnej Rehabilitacji Fundacji Avalon. Uczestnicy treningu spotkają się z Mariolą Matyjasek, która już od 28 lat jako trenerka zgłębia tajniki Tai Chi. Towarzyszyć jej będzie Konrad Kozłowski - fizjoterapeuta, od 2013 roku związany z Fundacją Avalon. Treningi w plenerowej siłowni poprowadzi z kolei fizjoterapeuta Daniel Domański, który kilka lat pracował także jako trener personalny, gdzie aktywnie wykorzystywał zdobytą wiedzę z zakresu fizjoterapii oraz przygotowania motorycznego. Zajęcia siłowe będzie również współprowadził Konrad Kozłowski.
“Wykonywanie Tai Chi na powietrzu pozwala cieszyć się korzyściami płynącymi z aktywności na świeżym powietrzu. Oddychanie świeżym powietrzem i narażenie skóry na naturalne światło słoneczne mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie ogólne. Tai Chi angażuje różne grupy mięśniowe, wzmacniając je i zwiększając elastyczność. Pomaga również w poprawie równowagi i koordynacji ruchowej. Tai Chi jest znany z łagodnego i płynnego charakteru ruchów. Wykonywanie go na świeżym powietrzu może przynieść korzyści dla zdrowia psychicznego, pomagając w redukcji stresu i napięcia. Cichy i spokojny otoczenie natury może wpływać na uspokojenie umysłu i poprawę ogólnego samopoczucia. Praktykowanie go na powietrzu, z dźwiękami natury i otaczającą przyrodą, może pomóc w rozwinięciu głębszej koncentracji i świadomości ciała” - Konrad Kozłowski, fizjoterapeuta z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active.
Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active proponuje dla podopiecznych Fundacji Avalon zarówno indywidualne zajęcia z fizjoterapeutą, z psychologiem, logopedą, jak i różnego typu zajęcia sportowe, m.in. cross trening, zumbę, zajęcia z wykorzystaniem techniki VR (wirtualnej rzeczywistości), zajęcia taneczne, jogę, a także trening usprawniający wykonywanie codziennych czynności oraz trening samodzielności w przestrzeni miejskiej. Wakacyjne spotkanie będą doskonałą okazją do poznania tego projektu i działalności całej Fundacji.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.