Komunikaty PR

Triathlon Avalon Extreme za nami!

2022-09-21  |  14:15
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

W niedzielę 18 września w Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) odbył się Triathlon Avalon Extreme. Mimo jesiennej pogody na starcie zjawiło się 11 par gotowych na dzień pełen sportowych wyzwań. Przekonajcie się sami, jak było na 7 urodzinach projektu Avalon Extreme!

Razem raźniej - rywalizacja w zespołach

Zgodnie z regulaminem, pary biorące udział w zawodach składały się z osoby z niepełnosprawnością i osoby sprawnej. Zawodnicy mieli do pokonania 3 etapy wyścigu: 2 km na rowerze i handbike’u, 1 km biegu i jazdy na wózku aktywnym oraz 0,5 km na ergometrze wioślarskim.

Trasa nie była łatwa. Na zawodników czekało kilka ostrych zakrętów i wzniesień terenu, a pokonywanie kolejnych metrów utrudniał też padający deszcz.

Już od startu pierwszej pary było widać wielką determinację i chęć wzajemnego wspierania się. Osoby sprawne z wielkim zaangażowaniem asystowały swoim partnerom, dbając o ich bezpieczne dotarcie na metę, gdzie czekali na nich zagorzali kibice. Czasy uzyskane przez każdego z zawodników w parze były sumowane, a ich średnia wskazywała na wynik łączny w danej konkurencji. Klasyfikacja generalna stanowiła średnią czasów uzyskanych przez parę we wszystkich konkurencjach.

Warto zwrócić uwagę na ścisłą współpracę w zespołach. Niektórzy sprawni nie walczyli na czas a skupiali się na tym, aby osoby z niepełnosprawnością ukończyły bieg i bawiły się przy tym świetnie. Czasami osoby sprawne pchały wózek czy handbike’a przez całą trasę, dając z siebie wszystko, aby zespół uzyskał jak najlepszy czas. Zdarzyło się również, że uczestnik kończąc swój bieg czy jazdę wracał po swojego partnera, aby go wesprzeć. Udział w triathlonie wzięli uczestnicy o różnym stopniu niepełnosprawności, także Ci, którzy nie mogli utrzymać w rękach kierownicy handbike’a, a mimo to dzięki wsparciu partnera pokonali na nim całą trasę.

Całość Triathlonu Avalon Extreme była realizowana w duchu idei “Wystarczy zacząć”. Każdy mógł wystartować w zawodach i tym sposobem połączyć sportową rywalizację ze świetną zabawą.

Zwycięzcy Triathlonu Avalon Extreme

Po 4 godzinach zmagań na torze przyszedł czas na podliczenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom. Pierwsze miejsce zajęła para doświadczonych sportowców: Ulrike Fuhrmann i Jarek Kailing osiągając średnią czasu 5:10. Na drugim miejscu uplasowali się Robert Piotrowski i Łukasz Zakrzewski z czasem 5:26. Po rezultatach triathlonu Avalon Extreme widać jak zacięta była rywalizacja, ponieważ dwa zespoły na podium różniła tylko jedna sekunda. Trzecie miejsce zajęła para Piotr Miazio i Sebastian Matyjak z czasem 5:27.

Zwycięzcy zostali zaproszeni na scenę, gdzie puchary i nagrody wręczali im: burmistrz dzielnicy Ursynów Robert Kempa oraz Krzysztof Dobies, Łukasz Wielgosz i Aleksandra Kogut. Poza nagrodami od Fundacji Avalon, zwycięzcy otrzymali także sprzęt sportowy ufundowany przez partnerów wydarzenia, Decathlon Wilanów i kosmetyki od marki Ziaja.

“Projekt Avalon Extreme ma długą historię organizowania zawodów i imprez sportowych. Kilka edycji spektakularnego Wheelmageddon, Rowing Hard czy Workout Battle. Triathlon Avalon Extreme jest nową formułą zawodów. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze kilka edycji tej imprezy, bo mimo mało sprzyjającej pogody wszyscy bawiliśmy się świetnie w duchu sportowej rywalizacji.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka Avalon Extreme

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju Biuro prasowe
2024-07-03 | 09:00

ASICS publikuje raport zrównoważonego rozwoju

Wraz z publikacją raportu zrównoważonego rozwoju za 2023 rok, ASICS ujawnia, jak priorytetowe traktowanie dobrostanu psychicznego i fizycznego pomaga napędzać jego agendę
Sport Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!
2024-07-02 | 12:00

Ruszają zapisy na Poland Business Run Kids!

2 lipca ruszyły zapisy do dziecięcej odsłony charytatywnego biegu Poland Business Run, który odbędzie się 8 września w Krakowie. Najmłodsi pobiegną w Parku Jordana, a 13 000
Sport Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!
2024-06-26 | 15:00

Promenada Bike Challenge – rozpocznij wakacje sportową rywalizacją!

Świętuj początek lata na Pradze Południe i rozpocznij wakacje w doskonałym humorze! W sobotę 29 czerwca przed centrum handlowym Promenada stanie platforma rowerowa Bike Challenge

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.