Komunikaty PR

Trwają zapisy na wyjątkowy 34. Bieg Niepodległości

2024-10-09  |  10:00

Poniedziałek 11 listopada będzie prawdziwym świętem biegaczy, którzy wypełnią ulice w sercu Warszawy narodowymi barwami. Oprawa biegu będzie równie wyjątkowa jak obchodzone święto – zawodnicy ubrani w białe i czerwone koszulki utworzą na starcie wielką biało-czerwoną flagę i wystartują punktualnie o godzinie 11:11, honorując w ten szczególny sposób wydarzenia sprzed 106 lat. Zapisy na bieg ruszyły na dobre, a zainteresowanie jest bardzo duże - pierwsze tysiąc miejsc zostało wyprzedane w niecałą godzinę.

 

Jedyny taki bieg w sezonie

Bieg Niepodległości jest dla wielu miłośników sportu punktem obowiązkowym w kalendarzu. Zapisy na wydarzenie ruszyły z wysokiego „c” - na bieg bowiem obecnie zarejestrowanych jest już ponad 5 tysięcy biegaczy, a ta liczba wciąż rośnie. Limit miejsc wynosi 19 tysięcy uczestników w biegu głównym, warto się zatem pospieszyć z zarezerwowaniem własnego numeru startowego!

Dostępne są zapisy na bieg dla dorosłych, na dystansie 10 kilometrów, kategorię nordic walking na dystansie 6,5 kilometra oraz bieg dla młodzieży w wieku 10-14 lat na dystansie 1918 metrów. W wielkim biegowym święcie uczestniczyć będzie można również w Tandemie oraz za sprawą biegu wirtualnego.

Organizatorzy już teraz przypominają o patriotycznej tradycji biegu 11 listopada - fladze utworzonej na starcie z uczestników ubranych w białe i czerwone koszulki. Zachęcamy wszystkich biegaczy do założenia właśnie takich barw, dzięki czemu gdy ustawią się na trasie w dwóch kolumnach, uformują spektakularną flagę Polski. Całość w akompaniamencie Mazurka Dąbrowskiego.

– Bieganiem pasjonuje się coraz więcej warszawianek i warszawiaków, jednak wiem, że wielu z nich czeka właśnie na ten wyjątkowy bieg – Bieg Niepodległości 11 listopada. Muszę przyznać, że widok biało-czerwonej flagi na starcie jest poruszający i bardzo się cieszę, że tysiące mieszkańców naszej stolicy właśnie w ten sposób manifestuje swój patriotyzm, na sportowo. Za wszystkich startujących trzymam kciuki, a niezdecydowanych gorąco zachęcam do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – powiedziała Renata Kaznowska, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.

 

Wspólne świętowanie 11 listopada

W zeszłym roku 14 tysięcy biegaczy, ramię w ramię, uczciło odzyskanie niepodległości przez Polskę, dając wyraz swojemu zaangażowaniu i patriotyzmowi. Tradycyjnie już na uczestników czekać będą pamiątkowe medale na mecie. Premiera projektów koszulki oraz medalu już niebawem.

- 11 listopada jest dla nas bardzo ważny, to zamknięcie wyjątkowej Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Jesteśmy dumni, że jak co roku możemy wspólnie, łącząc sport i pielęgnując postawę patriotyzmu spotkać się w Warszawie i świętować dzień niepodległości. Ta doniosły data jest zawsze godnie obchodzona przez biegaczy – biało-czerwone stroje, start biegu o 11:11, utworzenie flagi Polski, odśpiewania hymnu - to piękne symbole podkreślające wyjątkowość tego biegu – mówi Magda Skrocka, dyrektor 34. Biegu Niepodległości - W zeszłym roku udało nam się zgromadzić na trasie aż 14 tysięcy uczestników. Patrząc na imponujące frekwencje tegorocznych biegów możliwe jest poprawienie tego wyniku; moda na bieganie wróciła na dobre – dodaje.

 

Dołącz do Biegu Niepodległości w Warszawie!

Organizatorzy zapraszają do udziału w biegu na 10 kilometrów, do kategorii nordic walking na dystansie około 5 kilometrów oraz w Mili Niepodległości dla dzieci i młodzieży. Nie będą zawiedzeni także ci, którzy 11 listopada nie mogą być w Warszawie. Uruchomiono także zapisy na wirtualną edycję wydarzenia.

- To wyjątkowe święto będzie można uczcić w odpowiednim dla siebie momencie i miejscu. Zachęcamy wszystkich do biegu 11 listopada o godzinie 11:11, to będzie bardzo symboliczny moment – mówi Magda Skrocka.

 

Bieg Niepodległości jest ostatnią, a zarazem największą z imprez należących do Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”. Towarzyszą mu Bieg Konstytucji 3 Maja oraz Bieg Powstania Warszawskiego. To już trzeci rok działań Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacji „Maraton Warszawski”, którzy wspólnie organizują największe sportowe imprezy w stolicy.

Więcej informacji: https://biegniepodleglosci.waw.pl/

Link do zapisów: https://rejestracja.maratonwarszawski.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał Biuro prasowe
2025-06-05 | 09:30

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Motorola Mobility, spółka należąca do Lenovo, ogłosiła, że jest oficjalnym smartfonowym partnerem, a Lenovo jest oficjalnym partnerem technologicznym FIFA Club World Cup 2025TM.
Sport Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
2024-12-31 | 09:00

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Montis poleca latarkę do biegania Sposób na spalenie świątecznych kilogramów, zwiększenie odporności i wytrzymałości oraz poprawę krążenia, a także humoru. Bieganie
Sport Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
2024-12-31 | 01:00

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

W ostatnich dniach siatkarki KSG Warszawa, drużyny rywalizującej w 1. Lidze Kobiet, odwiedziły małych pacjentów w dwóch warszawskich szpitalach - Klinice Pediatrii Państwowego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Bartłomiej Nowosielski: Kluczowe w leczeniu otyłości jest odpowiednie nastawienie psychiczne. Otoczenie nie zawsze jest wyrozumiałe i empatyczne

Aktor przyznaje, że osoby otyłe z powodu swojego wyglądu często przez otoczenie są odrzucane, marginalizowane i hejtowane. Brak akceptacji i zrozumienia wynika między innymi z tego, że nie brakuje tych, którzy myślą stereotypami i ich zdaniem dodatkowe kilogramy są wynikiem złego odżywiania i lenistwa. Bartłomiej Nowosielski tłumaczy, że otyłość jest chorobą przewlekłą, która wymaga leczenia. By terapia była skuteczna, potrzeba silnej woli i wielu wyrzeczeń. Dla niego w chwilach zwątpienia niezwykle ważne jest również wsparcie ze strony bliskich.

Problemy społeczne

Hejt w sieci dotyka coraz więcej dzieci w wieku szkolnym. Rzadko mówią o tym dorosłym

Coraz większa grupa dzieci zaczyna korzystać z internetu już w wieku siedmiu–ośmiu​ lat – wynika z raportu NASK „Nastolatki 3.0”. Wtedy też stykają się po raz pierwszy z hejtem, którego jest coraz więcej w mediach społecznościowych. Według raportu NASK ponad 2/3 młodych internautów uważa, że mowa nienawiści jest największym problemem w sieci. Co więcej, dzieci rzadko mówią o takich incydentach dorosłym, dlatego tym istotniejsze są narzędzia technologiczne służące ochronie najmłodszych.

Prawo

Kobietobójstwo jest typem przestępstwa niedookreślonym przez polskie prawo. Świadomość na ten temat jest wciąż zbyt mała

Brakuje usystematyzowanych danych na temat skali problemu, jakim jest kobietobójstwo – wskazuje organizacja Femicide in Poland. U źródeł problemu leży brak uspójnienia baz danych prowadzonych przez poszczególne organy państwowe. Organizacja pracuje nad narzędziami, które pozwolą je zgromadzić w jednym miejscu i udostępnić w formie interaktywnej mapy. Jej przedstawicielka wskazuje również na inne fundamentalne obszary do poprawy. To w szczególności egzekwowanie istniejącego prawa i intensyfikacja działań na rzecz edukacji.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć