Turniej ligi niemieckiej Lacrosse na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu!
W pierwszą sobotę kwietnia drużyna Panthers Lacrosse rozegra pierwszy turniej na murawie Stadionu Olimpijskiego po zimowej przerwie. W ramach rozgrywek Wschodniej Bundesligi DLaxV wrocławskie lacrosistki podejmą zespoły ATV Leipzig 1845 oraz USV TU Dresden. Bilety będą dostępne na Stadionie w dniu wydarzenia.
Nadchodzące mecze na Stadionie Olimpijskim to drugi turniej Wschodniej Bundesligi DLaxV w tym roku. Pierwszy odbył się w Berlinie, a jego rezultat był satysfakcjonujący dla wrocławskiego zespołu.
– Nasza drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony. Wygraliśmy jeden mecz, a drugi pojedynek zakończył się minimalną, bo jednopunktową przegraną. Taki wynik, jak i postawa całego zespołu, dobrze rokują na przyszłość. Wierzymy, że na własnym, sportowym podwórku jesteśmy w stanie pokazać się od jeszcze lepszej strony, dlatego liczymy na gorący doping kibiców – mówi Bartosz Kajor, trener Panthers Lacrosse.
We Wrocławiu kobiecy zespół Panthers Lacrosse zmierzy się z niemieckimi ekipami: USV TU Dresden oraz z ATV Leipzig 1845. Oba mecze odbędą 2 kwietnia – kolejno o godz. 11:00 i 13:00. To dobra okazja do tego, aby zobaczyć grę zawodniczek lacrosse oraz efekty ciężkich treningów oraz pracy całego zespołu i sztabu trenerskiego.
Wstęp na wydarzenie jest płatny. Bilety w cenie 10 zł będzie można kupić w kasach Stadionu Olimpijskiego w dniu turnieju.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.