Weź udział w ekstremalnym treningu You Fit Here z Avalon Extreme!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
“You Fit Here” to wyjątkowa akcja popularyzująca treningi dla osób z niepełnosprawnościami znanej sieci siłowni CityFit, zorganizowana we współpracy z Avalon Extreme – projektem Fundacji Avalon, który od 7 lat upowszechnia sporty extremalne OzN. Już 7 maja od godziny 10:00 we wrocławskim oddziale CityFit w Centrum Handlowym Wroclavia podczas dnia otwartego osoby z niepełnosprawnościami, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem, będą mogły nieodpłatnie spróbować aktywności!
Bezpłatny trening we Wrocławiu
Podczas tego sportowego wydarzenia odbędzie się wspólny trening kondycyjno-siłowy prowadzony przez certyfikowanego trenera Avalon Extreme Przemysława Staniszewskiego, który od wielu lat pracuje z sportowcami z niepełnosprawnością. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wziąć udział w rywalizacji sportowej na ergometrze wioślarskim. Chętni spróbują swoich sił i pokonają jak największą odległość w jak najkrótszym czasie.
Uczestnicy otrzymają również rabat na karnet do klubu fitness CityFit. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego należy przesyłać zgłoszenia na adres mailowy: kontakt@avalonextreme.pl. Do udziału zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby z niepełnosprawnościami, także te z asystą opiekuna lub innej osoby towarzyszącej, którzy również będą mogli wziąć udział w treningu.
Dalsze działania CityFit na rzecz OzN
Trening pokazowy Avalon Extreme i CityFit ma na celu pokazanie, że klub fitness to miejsce, które nikogo nie wyklucza. Kadra trenerska została przeszkolona do pracy z osobami z niepełnosprawnościami.
Poprzez takie inicjatywy udowadniamy, że swoją przygodę z aktywnością fizyczną może rozpocząć absolutnie każdy – niezależnie od stopnia sprawności, pochodzenia czy poglądów. To wydarzenie wpisuje się w naszą misję, którą zawarliśmy w haśle marki „You Fit Here”. Usuwamy bariery fizyczne, psychiczne oraz – poprzez działania edukacyjne wśród naszych klubowiczów – społeczne. Wierzymy, że każdy do nas pasuje i każdy może czuć się u nas dobrze - Łukasz Gądek, członek zarządu CityFit.
Sieć CityFit zamierza pozyskać klientów z niepełnosprawnościami oraz zachęcić ich do aktywności fizycznej i poprawy sprawności.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.