Weź udział w Triathlonie Avalon Extreme 2022 podczas Pikniku Fundacji Avalon!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
W niedzielę 18 września w Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) w warszawskiej dzielnicy Ursynów odbędzie się Piknik Fundacji Avalon, podczas którego wystartuje Triathlon Avalon Extreme. Będzie to wydarzenie, którym Fundacja uczci 7 urodziny projektu Avalon Extreme. Jakie aktywności zostały przygotowane na ten dzień?
Urodzinowy triathlon
Avalon Extreme to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. W tym roku projekt obchodzi swoje 7 urodziny i z tej okazji zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w Triathlonie Avalon Extreme. To sportowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę 18 września w Parku im. Romana Kozłowskiego (Kopa Cwila) w warszawskiej dzielnicy Ursynów w ramach Pikniku Fundacji Avalon.
W zawodach weźmie udział 15 dwuosobowych zespołów składających się z osoby z niepełnosprawnością oraz osoby w pełni sprawnej. Uczestnicy będą rywalizować w pokonywanych po kolei trzech etapach konkurencji: bieg i przejazd na wózku aktywnym, wiosłowanie na ergometrze wioślarskim oraz przejazd na rowerze i handbike’u. Czas uzyskany przez każdego z zawodników w parze na danym etapie, zostanie zsumowany, a następnie wyliczona zostanie jego średnia. Suma średnich ze wszystkich etapów zawodów będzie stanowiła wynik końcowy. Na podium staną 3 zespoły, które uzyskają najlepsze ogólne czasy.
Drużyny proszone są o zgłaszanie się do 13 września 2022 roku poprzez dedykowany formularz. Udział w zawodach jest jednoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem, który dostępny jest na stronie internetowej.
“Z okazji 7 urodzin, projektu sportów wyczynowych, Avalon Extreme przygotowaliśmy wyjątkową atrakcję sportową w postaci triathlonu. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic do wzięcia w nim udziału. Będzie to czas zabawy, radości, sportowych emocji i przełamywania barier społecznych. Cieszymy się, że możemy świętować urodziny projektu podczas Pikniku Fundacji Avalon. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się ze wszystkimi działaniami Fundacji.” - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.
Wspólne świętowanie
W niedzielę 18 września w parku im. Romana Kozłowskiego oprócz Triathlonu Avalon Extreme będzie można skorzystać z wielu ciekawych aktywności przygotowanych przez Fundację Avalon takich jak: pokazy, konkursy z nagrodami, strefa gastronomiczna oraz występ muzyczny. Piknik ma otwarty charakter i skierowany jest do wszystkich – niezależnie od wieku czy stopnia sprawności. Fundacja zaprasza tego dnia osoby z niepełnosprawnościami, które będą chciały uczestniczyć w zaplanowanych aktywnościach, opiekunów, członków rodzin oraz wszystkich, którzy są zainteresowani zapoznaniem się z działalnością Fundacji Avalon.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.