Wheelmageddon powraca w wielkim stylu – ekstremalne zawody dla OzN
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Podczas tegorocznych wakacji Fundacja Avalon zaprosiła osoby z niepełnosprawnościami na Extremalne Wakacje na Pomorzu, gdzie królowały skoki ze spadochronem, sitwake i SUP. ExtraAktywna Środa nad Zegrzem umożliwiła chętnym żeglowanie, pływanie kajakiem oraz sitwake za motorówką. Czas na wyjątkowy finał gorącego lata – Wheelmageddon 2023!
Fundacja Avalon w ramach projektu Avalon Extreme wraca po 5 latach do organizacji spektakularnej imprezy sportowej dla osób z niepełnosprawnościami. Wheelmageddon 2023 odbędzie się już w sobotę 16 września na poligonie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie! Co czeka na uczestników?
Wheelmageddon to kolejna impreza projektu Avalon Extreme, która przełamuje stereotypy związane z niepełnosprawnością. Przejazd po błotnej nawierzchni, slalom wśród płonących pochodni, czołganie się pod linami to tylko kilka z licznych zadań, z którymi zmierzą się śmiałkowie w tegorocznym wyścigu z przeszkodami. Edycja ta daje możliwość wystartowania w trzech kategoriach z podziałem na niepełnosprawności: osoby chodzące (też o kulach), z tetraplegią i paraplegią, na różnych etapach trudności, dzięki czemu impreza jest dostępna dla wszystkich OzN.
Sportowe emocje dla wszystkich
Dla każdej kategorii zawodników, tor przeszkód składa się z 3 etapów pod względem trudności. Zawodnik przechodząc tor składający się z 10 zadań, przechodzi do kolejnego, trudniejszego etapu. Odważni uczestnicy rozpoczną od etapu FIGHTER (podstawowy), później sprawdzą swoje siły w etapie WARRIOR (średniozaawansowany). Najwytrwalsi zmierzą się z zaawansowanym poziomem HERO. W rywalizacji będzie liczyć się nie tylko sprawność i dobra kondycja, lecz także determinacja, wola walki oraz odpowiednia taktyka. Trzy najlepsze osoby w każdej kategorii, które pokonają daną trasę w najkrótszym czasie, staną na podium. Czas końcowy stanowi sumę czasów uzyskanych na każdym etapie. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne i rzeczowe!
Choć wydawać się może, że wydarzenie przeznaczone jest tylko dla osób, które są związane na co dzień ze sportem, to projekt Avalon Extreme zapewnia, że każdy może wziąć udział i przeżyć niezapomniane, sportowe emocje!
"Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Wheelmageddonie! Jesteśmy podekscytowani powrotem do organizacji tak ekstremalnej imprezy. Poprzednie edycje zapamiętaliśmy wraz z wieloma, sportowymi, emocjonującymi przeżyciami, więc chcemy powtórzyć to jeszcze raz! Czekamy na Wasze zgłoszenia, a wszystkich miłośników emocji i sportu zachęcamy do przyjścia 16 września i aktywnego kibicowania zawodnikom. Czeka nas wszystkich wielka dawka niezapomnianych wrażeń!" - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme.
Wszystkie informacje odnośnie zawodów, regulamin oraz formularz zapisów dostępne są na stronie internetowej: https://avalonextreme.pl/wheelmageddon/
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.