Wilcze porady od marki Jack Wolfskin, czyli jak najlepiej ubrać się na wycieczki
Sezon na sporty zimowe trwa! Ośnieżona sceneria umożliwia wypad na skitury i narty oraz umila piesze wycieczki, ale potrafi być równie zachwycająca, co niebezpieczna. Nawet najbardziej doświadczeni wędrowcy potrzebują odpowiednio przygotować się na nieprzewidywalne realia i zmienne temperatury. Marka Jack Wolfskin przychodzi więc z kilkoma cennymi radami, które wielbicielom górskich wycieczek pomogą ubrać się adekwatnie do pogody, a co za tym idzie, cieszyć się odprężającą atmosferą gór i niezwykłymi, zimowymi przeżyciami.
Łatwo zafascynować się pięknem gór, ale równie łatwo zignorować niebezpieczeństwo, które wiąże się ze zlekceważeniem panujących w nich warunków. Wycieczki górskie w okresie zimowym wymagają bowiem szczególnego przygotowania, ponieważ w porównaniu do wypraw letnich, brak odpowiedniej odzieży i obuwia może skończyć się nie tylko dyskomfortem czy wychłodzeniem organizmu, ale w skrajnych przypadkach nawet odmrożeniem czy hipotermią. Z tego powodu tak ważne jest, by przed każdym wyjściem zwrócić szczególną uwagę na warunki pogodowe i do nich dostosować swój ubiór oraz ekwipunek.
Kluczem do odpowiedniego przygotowania jest ubranie warstwowe. Wyprawy w góry to droga przez zmieniający się teren – wspinamy się pod górę, spacerujemy przez las, odpoczywamy na nieosłoniętej od wiatru przestrzeni, aby ostatecznie zejść z powrotem na dół. Każdy z tych etapów inaczej wpłynie na nasz organizm, a warstwowy system ubrań pozwoli nam reagować na każdą zmienną. Od czego więc zacząć? Najbliżej ciała wybieramy warstwę termiczną, której zadaniem jest ocieplić organizm i odprowadzić pot z powierzchni ciała. Następnie stawiamy na warstwę izolującą – polar, puchówkę czy kurtkę syntetyczną, które jeszcze bardziej ogrzeją organizm, a jako warstwę wierzchnią wybieramy kurtkę chroniącą, która ma za zadanie osłonić nas przed czynnikami zewnętrznymi – wiatrem, deszczem czy śniegiem.
Równie istotne jest dobranie odpowiedniego obuwia, które zarówno w przypadku wędrówek górskich, jak i wypraw na narty czy skitury, powinno mieć wysoką cholewkę, co uniemożliwi dostanie się śniegu do środka. Na tego typu aktywności sprawdzą się buty z bardzo wytrzymałych materiałów oraz z nieprzemakalną i zapewniającą oddychalność membraną. Dodatkowo, skarpety z grubej wełny np. merino ogrzeją stopę, a spacerowiczom zaopatrzenie się w raczki z pewnością ułatwi podejście na szlaku po niekorzystnym, oblodzonym terenie. W portfolio Jack Wolfskin można znaleźć produkty z różnych kategorii powstałe z najbardziej trwałych materiałów, najnowszych technologii i krojów, które umiejętnie dobrane idealnie sprawdzą się w każdych warunkach i zapewnią pożądany komfort.
Wyprawa w góry wiąże się z dobraniem odpowiedniej odzieży i obuwia, ale także przygotowaniem niezbędnych akcesoriów i wyposażenia na drogę. Wśród nich powinny znaleźć się takie rzeczy jak folia NRC, która ochroni nas przed wychłodzeniem w skrajnych warunkach, ale także okulary słoneczne i krem z filtrem, które zabezpieczą naszą skórę przed silnym, zimowym słońcem. Warto mieć przy sobie także papierową mapę terenu, termos z gorącym napojem, latarkę czołową oraz górski numer alarmowy - 601 100 300.
Szeroki wybór produktów w ofercie marki Jack Wolfskin to wysokiej jakości ubrania, obuwie i akcesoria zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych. Na stronie https://www.jack-wolfskin.pl/ wszystkie produkty podzielone są na kategorie w zależności od ich przeznaczenia i uprawianego sportu, co ułatwia wybór i odpowiednie dobranie produktu do planowanych aktywności, a co za tym idzie, cieszenie się w pełni pięknem zimowych gór.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.