Komunikaty PR

Wilcze porady od marki Jack Wolfskin, czyli jak najlepiej ubrać się na wycieczki

2023-02-20  |  20:00
Biuro prasowe

Sezon na sporty zimowe trwa! Ośnieżona sceneria umożliwia wypad na skitury i narty oraz umila piesze wycieczki, ale potrafi być równie zachwycająca, co niebezpieczna. Nawet najbardziej doświadczeni wędrowcy potrzebują odpowiednio przygotować się na nieprzewidywalne realia i zmienne temperatury. Marka Jack Wolfskin przychodzi więc z kilkoma cennymi radami, które wielbicielom górskich wycieczek pomogą ubrać się adekwatnie do pogody, a co za tym idzie, cieszyć się odprężającą atmosferą gór i niezwykłymi, zimowymi przeżyciami.

            Łatwo zafascynować się pięknem gór, ale równie łatwo zignorować niebezpieczeństwo, które wiąże się ze zlekceważeniem panujących w nich warunków. Wycieczki górskie w okresie zimowym wymagają bowiem szczególnego przygotowania, ponieważ w porównaniu do wypraw letnich, brak odpowiedniej odzieży i obuwia może skończyć się nie tylko dyskomfortem czy wychłodzeniem organizmu, ale w skrajnych przypadkach nawet odmrożeniem czy hipotermią. Z tego powodu tak ważne jest, by przed każdym wyjściem zwrócić szczególną uwagę na warunki pogodowe i do nich dostosować swój ubiór oraz ekwipunek.

            Kluczem do odpowiedniego przygotowania jest ubranie warstwowe. Wyprawy w góry to droga przez zmieniający się teren – wspinamy się pod górę, spacerujemy przez las, odpoczywamy na nieosłoniętej od wiatru przestrzeni, aby ostatecznie zejść z powrotem na dół. Każdy z tych etapów inaczej wpłynie na nasz organizm, a warstwowy system ubrań pozwoli nam reagować na każdą zmienną. Od czego więc zacząć? Najbliżej ciała wybieramy warstwę termiczną, której zadaniem jest ocieplić organizm i odprowadzić pot z powierzchni ciała. Następnie stawiamy na warstwę izolującą – polar, puchówkę czy kurtkę syntetyczną, które jeszcze bardziej ogrzeją organizm, a  jako warstwę wierzchnią wybieramy kurtkę chroniącą, która ma za zadanie osłonić nas przed czynnikami zewnętrznymi – wiatrem, deszczem czy śniegiem.

            Równie istotne jest dobranie odpowiedniego obuwia, które zarówno w przypadku wędrówek górskich, jak i wypraw na narty czy skitury, powinno mieć wysoką cholewkę, co uniemożliwi dostanie się śniegu do środka. Na tego typu aktywności sprawdzą się buty z bardzo wytrzymałych materiałów oraz z nieprzemakalną i zapewniającą oddychalność membraną. Dodatkowo, skarpety z grubej wełny np. merino ogrzeją stopę, a spacerowiczom zaopatrzenie się w raczki z pewnością ułatwi podejście na szlaku po niekorzystnym, oblodzonym terenie. W portfolio Jack Wolfskin można znaleźć produkty z różnych kategorii powstałe z najbardziej trwałych materiałów, najnowszych technologii i krojów, które umiejętnie dobrane idealnie sprawdzą się w każdych warunkach i zapewnią pożądany komfort.

            Wyprawa w góry wiąże się z dobraniem odpowiedniej odzieży i obuwia, ale także przygotowaniem niezbędnych akcesoriów i wyposażenia na drogę. Wśród nich powinny znaleźć się takie rzeczy jak folia NRC, która ochroni nas przed wychłodzeniem w skrajnych warunkach, ale także okulary słoneczne i krem z filtrem, które zabezpieczą naszą skórę przed silnym, zimowym słońcem. Warto mieć przy sobie także papierową mapę terenu, termos z gorącym napojem, latarkę czołową oraz górski numer alarmowy - 601 100 300.

            Szeroki wybór produktów w ofercie marki Jack Wolfskin to wysokiej jakości ubrania, obuwie i akcesoria zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających warunkach atmosferycznych. Na stronie https://www.jack-wolfskin.pl/ wszystkie produkty podzielone są na kategorie w zależności od ich przeznaczenia i uprawianego sportu, co ułatwia wybór i odpowiednie dobranie produktu do planowanych aktywności, a co za tym idzie, cieszenie się w pełni pięknem zimowych gór.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę? Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze
Sport ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu
2024-07-17 | 13:30

ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu

Warszawa, obok stolicy Nigerii Lagos, jest jednym z dwóch miast na świecie zaangażowanych w projekt Running For Clean Air. Głównym celem inicjatywy prowadzonej przez World

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.