Wpływ tenisa ziemnego na zdrowie psychiczne
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS przeprowadziła unikalny eksperyment jeszcze przed rozpoczęciem wielkoszlemowego French Open. Z badania, w którym wzięła udział najlepsza tenisistka świata, Iga Świątek, wynika, że zaledwie 15 minut na tenisowym korcie wystarczy, aby zredukować poziom stresu o 35%.
Eksperyment został przeprowadzony w Paryżu w odpowiedzi na badanie, które wykazało, że aż 65% mieszkańców uważa stolicę Francji za stresujące miejsce do życia. Za dyskomfort psychiczny w głównej mierze odpowiadają ruch uliczny (61%), zanieczyszczenie powietrza (56%), transport publiczny (48%), brak miejsc parkingowych (42%) oraz praca (39%). Wspomniane punkty stresogenne „ożyły” na specjalnie przygotowanej „ścianie stresu”, dając paryżanom możliwość odreagowania za pomocą tenisowej rakiety.
W badaniu w czasie rzeczywistym wzięła udział między innymi Iga Świątek. – Tenis zabiera mnie z powrotem do czasów młodości i daje mi olbrzymie szczęście. Zawsze uważałam go za najlepszy sport na świecie. Widać, że ludzie czują się swobodniej, gdy mogą odreagować codzienne zmartwienia i dosłownie zapominają o stresie, uderzając piłkę – powiedziała ambasadorka ASICS.
Ten nowatorski eksperyment pogłębia naszą wiedzę na temat siły tenisa w łagodzeniu stresu. Badanie daje solidną ilustrację pozytywnego wpływu, jaki ten sport ma na zdrowie psychiczne. Wyniki są dla nas bardzo istotne, ponieważ dostrzegamy, że tenis ogrywa ważną rolę w redukcji odczuwania problemów czy zmartwień mentalnych – dodał koordynujący projekt dr Brendon Stubbs.
Uczestnicy zostali poproszeni o ogólną ocenę kondycji psychicznej na przestrzeni ostatniego miesiąca. Następnie grali w tenisa w towarzystwie Igi Świątek dokładnie przez 15 minut i 9 sekund, co wprost przełożyło się na obniżenie poziomu stresu.
Naszą misją jest wspieranie w doświadczaniu korzyści wynikających z uprawiania sportu zarówno dla ciała, jak i umysłu. Nasz eksperyment pozwolił paryżanom znaleźć tenisową odskocznię od codzienności. Całość poparliśmy realnymi danymi. Uprawianie tego sportu przekłada się na redukcję stresu oraz poczucie szczęścia. Nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca na nasz projekt niż właśnie Paryż, który przez najbliższy czas będzie światową stolicą tenisa – stwierdził Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.
Badanie ankietowe zostało zrealizowane na próbie 503 mieszkańców Paryża w okresie 21-25 kwietnia br.

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dorota Szelągowska: Tęsknię za Darkiem „Stolarzem” przed kamerą. Ale mamy ze sobą kontakt i będziemy razem robić jakieś rzeczy youtube’owe
Prezenterka zaznacza, że wraz z ostatnim klapsem na planie zdjęciowym programu, który wcześniej realizowała z Darkiem „Stolarzem”, nie zakończyła się ich znajomość. Nadal utrzymują ze sobą kontakt i planują kolejne wspólne przedsięwzięcia. Dorota Szelągowska uważa, że każdy powinien maksymalnie wykorzystywać swój potencjał, dlatego nie można siedzieć bezczynnie, tylko trzeba podejmować nowe wyzwania, korzystać z dostępnych propozycji i szans. Teraz co prawda obydwoje pracują dla konkurencyjnych stacji, ale nie rywalizują ze sobą, tylko nadal się wspierają.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Robotyka i SI
Za 90 proc. wypadków drogowych odpowiada człowiek. Rozwój autonomicznych pojazdów może to ryzyko ograniczyć

Z analiz Polskiego Obserwatorium Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ITS wynika, że w ok. 90 proc. wypadków drogowych decydującą rolę odgrywa czynnik ludzki. Dzięki inteligentnym pojazdom liczba wypadków może się zmniejszyć o ok. 30 proc. Stopniowe udoskonalanie czujników i algorytmów ma kluczowe znaczenia dla poprawy bezpieczeństwa na drogach. Obecnie samochody osiągają drugi i trzeci poziom autonomii w sześciostopniowej skali SAE.