Wpływ tenisa ziemnego na zdrowie psychiczne
2pr
ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Marka ASICS przeprowadziła unikalny eksperyment jeszcze przed rozpoczęciem wielkoszlemowego French Open. Z badania, w którym wzięła udział najlepsza tenisistka świata, Iga Świątek, wynika, że zaledwie 15 minut na tenisowym korcie wystarczy, aby zredukować poziom stresu o 35%.
Eksperyment został przeprowadzony w Paryżu w odpowiedzi na badanie, które wykazało, że aż 65% mieszkańców uważa stolicę Francji za stresujące miejsce do życia. Za dyskomfort psychiczny w głównej mierze odpowiadają ruch uliczny (61%), zanieczyszczenie powietrza (56%), transport publiczny (48%), brak miejsc parkingowych (42%) oraz praca (39%). Wspomniane punkty stresogenne „ożyły” na specjalnie przygotowanej „ścianie stresu”, dając paryżanom możliwość odreagowania za pomocą tenisowej rakiety.
W badaniu w czasie rzeczywistym wzięła udział między innymi Iga Świątek. – Tenis zabiera mnie z powrotem do czasów młodości i daje mi olbrzymie szczęście. Zawsze uważałam go za najlepszy sport na świecie. Widać, że ludzie czują się swobodniej, gdy mogą odreagować codzienne zmartwienia i dosłownie zapominają o stresie, uderzając piłkę – powiedziała ambasadorka ASICS.
Ten nowatorski eksperyment pogłębia naszą wiedzę na temat siły tenisa w łagodzeniu stresu. Badanie daje solidną ilustrację pozytywnego wpływu, jaki ten sport ma na zdrowie psychiczne. Wyniki są dla nas bardzo istotne, ponieważ dostrzegamy, że tenis ogrywa ważną rolę w redukcji odczuwania problemów czy zmartwień mentalnych – dodał koordynujący projekt dr Brendon Stubbs.
Uczestnicy zostali poproszeni o ogólną ocenę kondycji psychicznej na przestrzeni ostatniego miesiąca. Następnie grali w tenisa w towarzystwie Igi Świątek dokładnie przez 15 minut i 9 sekund, co wprost przełożyło się na obniżenie poziomu stresu.
Naszą misją jest wspieranie w doświadczaniu korzyści wynikających z uprawiania sportu zarówno dla ciała, jak i umysłu. Nasz eksperyment pozwolił paryżanom znaleźć tenisową odskocznię od codzienności. Całość poparliśmy realnymi danymi. Uprawianie tego sportu przekłada się na redukcję stresu oraz poczucie szczęścia. Nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca na nasz projekt niż właśnie Paryż, który przez najbliższy czas będzie światową stolicą tenisa – stwierdził Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.
Badanie ankietowe zostało zrealizowane na próbie 503 mieszkańców Paryża w okresie 21-25 kwietnia br.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.