Komunikaty PR

Wpływ tenisa ziemnego na zdrowie psychiczne

2022-05-25  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartosz Sosnówka
2pr

ul. Długa 29
00-238 Warszawa
bartosz.sosnowka|dwapiar.pl| |bartosz.sosnowka|dwapiar.pl
517476361
dwapiar.pl
Do pobrania Komunikat ( 0.09 MB )

Marka ASICS przeprowadziła unikalny eksperyment jeszcze przed rozpoczęciem wielkoszlemowego French Open. Z badania, w którym wzięła udział najlepsza tenisistka świata, Iga Świątek, wynika, że zaledwie 15 minut na tenisowym korcie wystarczy, aby zredukować poziom stresu o 35%.

Eksperyment został przeprowadzony w Paryżu w odpowiedzi na badanie, które wykazało, że aż 65% mieszkańców uważa stolicę Francji za stresujące miejsce do życia. Za dyskomfort psychiczny w głównej mierze odpowiadają ruch uliczny (61%), zanieczyszczenie powietrza (56%), transport publiczny (48%), brak miejsc parkingowych (42%) oraz praca (39%). Wspomniane punkty stresogenne „ożyły” na specjalnie przygotowanej „ścianie stresu”, dając paryżanom możliwość odreagowania za pomocą tenisowej rakiety.

W badaniu w czasie rzeczywistym wzięła udział między innymi Iga Świątek. – Tenis zabiera mnie z powrotem do czasów młodości i daje mi olbrzymie szczęście. Zawsze uważałam go za najlepszy sport na świecie. Widać, że ludzie czują się swobodniej, gdy mogą odreagować codzienne zmartwienia i dosłownie zapominają o stresie, uderzając piłkę – powiedziała ambasadorka ASICS.

Ten nowatorski eksperyment pogłębia naszą wiedzę na temat siły tenisa w łagodzeniu stresu. Badanie daje solidną ilustrację pozytywnego wpływu, jaki ten sport ma na zdrowie psychiczne. Wyniki są dla nas bardzo istotne, ponieważ dostrzegamy, że tenis ogrywa ważną rolę w redukcji odczuwania problemów czy zmartwień mentalnych – dodał koordynujący projekt dr Brendon Stubbs.

Uczestnicy zostali poproszeni o ogólną ocenę kondycji psychicznej na przestrzeni ostatniego miesiąca. Następnie grali w tenisa w towarzystwie Igi Świątek dokładnie przez 15 minut i 9 sekund, co wprost przełożyło się na obniżenie poziomu stresu.

Naszą misją jest wspieranie w doświadczaniu korzyści wynikających z uprawiania sportu zarówno dla ciała, jak i umysłu. Nasz eksperyment pozwolił paryżanom znaleźć tenisową odskocznię od codzienności. Całość poparliśmy realnymi danymi. Uprawianie tego sportu przekłada się na redukcję stresu oraz poczucie szczęścia. Nie mogliśmy wybrać lepszego miejsca na nasz projekt niż właśnie Paryż, który przez najbliższy czas będzie światową stolicą tenisa – stwierdził Gary Raucher, wiceprezes ASICS EMEA.

Badanie ankietowe zostało zrealizowane na próbie 503 mieszkańców Paryża w okresie 21-25 kwietnia br.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 2pr
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę? Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze
Sport ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu
2024-07-17 | 13:30

ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu

Warszawa, obok stolicy Nigerii Lagos, jest jednym z dwóch miast na świecie zaangażowanych w projekt Running For Clean Air. Głównym celem inicjatywy prowadzonej przez World

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Handel

Podatki od żywności wysokoprzetworzonej mogą pomóc walczyć z otyłością. Wpływy z nich można przeznaczyć na dopłaty do zdrowego jedzenia

Nie tylko napoje słodzone, jak ma to miejsce w Polsce, ale i cała niezdrowa żywność powinna być objęta dodatkowym opodatkowaniem – przekonują badacze z Centrum Ekonomiki Zdrowia i Polityki Innowacji w Imperial College Business School, którzy przyjrzeli się wynikom badań w tym zakresie z całego świata. Pieniądze z podatku od żywności wysokoprzetworzonej, z dużą zawartością soli czy cukru, powinny ich zdaniem zostać spożytkowane na dopłaty do zdrowego jedzenia. Okazuje się, że zwłaszcza w krajach o niskich i średnich dochodach to czynnik ekonomiczny decyduje o wyborze niezdrowego jedzenia, które jest mocno reklamowane i często tańsze.

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Pomysł na trenowanie boksu zrodził się u mnie z fascynacji Sashą Sidorenko. Dyscyplina ta wymaga skupienia, a właśnie tego mi na co dzień brakuje

Aktorka zaznacza, że trenuje boks, bo pozwala jej nauczyć się trzeźwo myśleć, analizować i szybko podejmować decyzje. Z uprawiania tej dyscypliny czerpie sporą przyjemność, zwłaszcza że robi to pod okiem mistrzyni – Sashy Sidorenko. Aleksandra Popławska podkreśla, że dla niej nie tyle liczy się zwycięstwo na ringu, ile taktyka gry, jaką przyjmuje się wobec przeciwnika.