WRC, WRX i ERC w Motowizji!
Face it
Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl
Na ten dzień czekało wielu kibiców motorsportu. Na polską antenę wracają podsumowania najważniejszych lig rajdowych: Rajdowych Mistrzostw Świata oraz Rajdowych Mistrzostw Europy, a wszystko to za sprawą Motowizji, która zakupiła prawa do pokazywania zmagań. To jednak nie koniec niespodzianek: prócz rajdów do rozbudowanej ramówki kanału trafi również najważniejszy cykl rallycrossowy, czyli World RX, oraz kilkadziesiąt godzin archiwalnych materiałów o najciekawszych sezonach i legendarnych kierowcach WRC i ERC.
Rajdowe Mistrzostwa Świata (WRC) były obecne na antenie Motowizji w latach 2015-2017. Następnie, od 2018 roku widzowie kanału mogli śledzić rywalizację w Rajdowych Mistrzostwach Europy i kibicować polskim załogom regularnie walczącym o zwycięstwa i tytuły. W minionym sezonie kamery Motowizji podążały za Kajetanem Kajetanowiczem w trakcie jego rywalizacji w klasie WRC3 Rajdowych Mistrzostw Świata.
Teraz w Motowizji będzie można oglądać zarówno podsumowania rajdów ERC, jak i WRC, do których głosu użyczy komentator Eurosportu Grzegorz Gac - legendarny pilot, wicemistrz Europy w rajdach samochodowych z roku 1992, u boku Mariana Bublewicza. W ramach przełomowej umowy z WRC Promoter GmbH rajdowi kibice będą mogli także obejrzeć historyczne materiały z archiwów cyklu.
Do rozbudowanej już ramówki Motowizji dla fanów rallycrossu dołączą po raz pierwszy podsumowania Mistrzostw Świata w Rallycrossie. Zmagania „drzwi w drzwi” zawsze cieszą się dużą popularnością, a w najważniejszym wydaniu z pewnością będą dostarczać wielu emocji.
Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków. Telewizja dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ i Orange TV, w sieciach kablowych: UPC, Vectra, Multimedia, TOYA, Inea (oraz wielu innych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT), a także w internecie na platformach: Player, PLAY NOW, WP Pilot i CDA.
- Już wkrótce ruszają sezony najważniejszych zmagań w motorsporcie. Rozpoczęliśmy od wyścigów płaskich, notując też rekordowe oglądalności na pierwszych wyścigach NASCAR, które pokazujemy na żywo. Rajdy samochodowe od zawsze były bardzo ważne dla Motowizji. WRC pojawiło się w naszym kanale na początku jego istnienia i teraz wraca tam, gdzie jest jego miejsce. Przez lata udowodniliśmy, że jesteśmy kanałem dla pasjonatów. Nasza ramówka zawsze była wypełniona rajdami, ale teraz wkraczamy na kolejny poziom. Dzięki relacjom z WRC, ERC, RSMP i HRSMP polscy kibice rajdowi nie będą musieli szukać innego miejsca, by śledzić swój ukochany sport. Jesteśmy również ogromnie szczęśliwi, że na naszej antenie pojawi się WRX - rallycross staje się w naszym kraju coraz popularniejszy, między innymi dzięki naszym relacjom z Mistrzostw Polski Rallycross, więc jestem przekonany, że to również będzie niezwykle popularna pozycja – komentuje Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.
- FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2022: Szwecja - podsumowanie rajdu – czwartek, 3 marca, godz. 19.55
- FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2022: Monte Carlo - podsumowanie rajdu – czwartek, 10 marca, godz. 19.55
- FIA Rajdowe Mistrzostwa Europy 2022: Fafe - podsumowanie rajdu – wtorek, 15 marca, godz. 20.00
- FIA Rajdowe Mistrzostwa Świata 2022: Azory - podsumowanie rajdu – wtorek, 29 marca, godz. 20.00
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.