Komunikaty PR

Wszędzie, ale razem! W całej Polsce będą ćwiczyć, żeby pomóc małej Kai wygrać z

2020-04-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Bartłomiej Dwornik
Rolki Reggae Rajd

ul. Mickiewicza 6/8
56-400 Oleśnica
bartek|rolkireggae.pl| |bartek|rolkireggae.pl
+48 717 575 782
www.rolkireggae.pl
Do pobrania foto ( 0.1 MB )

Projekt "Wszędzie, ale razem! Express na ratunek Kai" wymyślili Agata i Wojciech Miszewscy z Oleśnicy, niedaleko Wrocławia. Od ponad trzech lat, jako Rolki Reggae Rajd, organizują charytatywne wydarzenia rolkarskie w całej Polsce. Tym razem jednak epidemia koronawirusa nie pozwala spotkać się w jednym miejscu, dlatego zaprosili do wspólnego pomagania w… dowolnym miejscu. 

- Zapraszamy wszystkich rolkarzy, biegaczy, rowerzystów i uprawiaczy każdej dyscypliny sportowej. Zróbmy wielkie, sportowe zawody w całej Polsce! - zachęcają Agata i Wojciech Miszewscy. - Tym razem nie chodzi o bicie rekordów i efektowne wyniki czy osiągnięcia. Wystarczy poruszać się rekreacyjnie, na ile pozwalają obecne przepisy i warunki. A wszystko w dobrej sprawie. Żeby pomóc małej Kai.

Kaia Maślanka-Marciniak ze Starej Miłosnej pod Warszawą ma dwa latka i mnóstwo dobrej energii, w którą niedawno wkradł się paskudny przeciwnik. To bardzo złośliwy nowotwór układu nerwowego. Nazywa się neuroblastoma i zaatakował główkę Kai. Guz wielkości golfowej piłki wypycha oczko i skroń. Jest w takim miejscu, że nie da się go zoperować. Trzeba pokonać go bardzo mocną chemią, a potem potraktować supernowoczesną terapią immunologiczną: antyciałami GD-2. Jej koszt jest astronomiczny. To ponad 700 tysięcy złotych, ale podnosi szanse wyzdrowienia do 60%. Terapia będzie możliwa w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Cała akcja ma pomóc rodzicom Kai, pani Oldze i panu Bogdanowi zebrać pieniądze na jej sfinansowanie.

Uczestnicy wydarzenia "Wszędzie, ale razem! Express na ratunek Kai" w aplikacji Endomondo w dniu 2 maja od godziny 8 rano do 8 wieczorem mogą wspólnie zbierać kalorie, spalone podczas dowolnej aktywności. Jeśli uda im się uzbierać 100 tysięcy kalorii, sponsorzy przekażą pieniądze na leczenie dziewczynki. Na start już teraz zgłosiło się przeszło 700 osób.

Drużyna Kai - jak sami o sobie mówią - zbiera się też na facebookowym wydarzeniu, gdzie przesyłają pozdrowienia i opowiadają o swoich wyzwaniach, jakich podejmą się 2 maja. 

- Nie mieliśmy pojęcia czy pomysł na rekreacyjny express w czasach takich ograniczeń w ogóle ma sens. Ale jesteśmy pod ogromnym wrażeniem - cieszą się Agata i Wojciech Miszewscy. - Drużyna Kai rośnie błyskawicznie. Zgłosili się uczestnicy z trzech kontynentów! Z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Francji, a nawet Meksyku i Australii! Same wyzwania też robią ogromne wrażenie. Od jazdy na rolkach, na rowerach czy hulajnogach, przez bieganie i nordic walking, po tak niesamowite pomysły, jak wspinaczka po schodach albo… wyprowadzanie na spacer kozy!

Organizatorzy nadal zapraszają wszystkich chętnych i zapewniają, że miejsca na starcie dla nikogo nie zabraknie. Żeby dołączyć wystarczy:

  1. Wrzucić przynajmniej złotówkę wpisowego do skarbonki Kai na Siepomaga:
    www.siepomaga.pl/rolki-reggae-express-dla-kai
     

  2. Wymyślić REKREACYJNE zadanie (kilometry do pokonania, liczbę powtórzeń albo czas ćwiczenia itp).
     

  3. Nagrać film albo zrobić zdjęcie i opisać swoje wyzwanie. Pozdrowić Kaię i wstawić zgłoszenie w wydarzeniu na Facebooku:
    www.facebook.com/events/1298024057058482/
     

  4. Dołączyć do licznika spalonych kalorii na Endomondo. Za 100 tysięcy kalorii, sponsorzy dołożą Kai do skarbonki kolejne pieniądze:
    www.endomondo.com/challenges/43006076
     

  5. 2 maja, między godziną 8 rano a 20 wieczorem - wykonać zadanie. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa (maseczka i dystans)!

 

Dodatkowym elementem całej akcji są charytatywne licytacje internetowe, z których cały dochód przeznaczony będzie na pomoc dla chorej dwulatki. Wylicytować można gry, zabawki, książki, filmy, obrazy, a nawet tak niecodzienne przedmioty jak pamiątkowe maseczki ochronne czy… kultowe klapki albo czterolistną koniczynkę na szczęście.

Cel to zebranie jak największej kwoty, która pozwoli sfinansować leczenie małej Kai. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", która koordynuje pomoc i jest organizatorem zbiórki na portalu Siepomaga.pl. Do tej pory udało się już zebrać prawie 1/3 potrzebnej sumy.

Więcej informacji o "Wszędzie, ale razem! Express na ratunek Kai":

  • www.rolkireggae.pl
  • www.facebook.com/RolkiReggaeRajd
  • www.facebook.com/events/1298024057058482/
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport NIMBUS MIRAI – ASICS stworzył buty biegowe z myślą o ich recyklingu Biuro prasowe
2024-04-25 | 12:30

NIMBUS MIRAI – ASICS stworzył buty biegowe z myślą o ich recyklingu

Wyprodukowane z myślą o zwrocie i recyklingu – marka ASICS przedstawia najnowszy model biegowy NIMBUS MIRAI. Obuwie zostało zaprojektowane w taki sposób, aby można było
Sport Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!
2024-04-25 | 08:00

Reportaż „Bayer Full. Dzień z życia Mistrza” tylko w Viaplay!

Bayer Leverkusen w kapitalnym stylu zdobył mistrzostwo Niemiec. Dokonał tego po raz pierwszy w swojej historii. Zawodnicy Xabiego Alonso zapewnili sobie tytuł już w połowie kwietnia, na
Sport Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF
2024-04-24 | 17:05

Zmagania pływackie zawodników Olimpiad Specjalnych na basenie wrocławskiej AWF

Radość z rywalizacji i zwycięstwa będą silniejsze od zmęczenia po wyścigu – ponad 120 pływaków z niepełnosprawnościami z Dolnego Śląska weźmie udział w XII

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.