Komunikaty PR

Wzrost obowiązków nie musi oznaczać spadku formy

2020-06-25  |  15:00
Kontakt
Katarzyna Surowik
Ahava PR

Tymienieckiego 25C/303
91-117 Łódź
katarzyna.surowik|ahavapr.pl| |katarzyna.surowik|ahavapr.pl
503838407
avapr.pl

Ostatnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że większość z nas pozostawała w domach. Czas zaoszczędzony na dojazdach do pracy czy szkoły oraz mniejsza liczba codziennych obowiązków sprawiły, że wielu z nas odkryło w sobie sportowego ducha. Kwarantanna się jednak skończyła, a my powróciliśmy do wcześniejszego pędu. Jak utrzymać dobrą formę i samopoczucie, kiedy często brakuje czasu? Marta Gorąca, trenerka personalna, zdradza swoje sekrety.

Jedyną drogą w walce o wymarzoną sylwetkę jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna. Mniejsza ilość czasu w ciągu dnia przyczynia się do spadku motywacji do ćwiczeń. Można temu jeszcze zaradzić! Zdradzę Wam 5 prostych zasad, dzięki którym utrzymanie formy wypracowanej podczas kwarantanny stanie się możliwe. Oczywiście, będzie to wymagało samodyscypliny i odrobiny wysiłku, ale obiecuję, że warto,

mówi Marta Gorąca, trenerka personalna

Marta Gorąca, trenerka personalna

Nie zmarnuj wypracowanego potencjału

Co daje nam aktywność fizyczna? To nie tylko wysportowana sylwetka ale również dobre samopoczucie na co dzień, motywacja do działania, usprawnienie pracy mózgu czy skuteczna regeneracja. Czynniki te składają się na dobrostan naszego organizmu. Jeżeli więc podjęliśmy wysiłek i zaczęliśmy swoją przygodę z regularnymi treningami, nie zmarnujmy tego. Wydolność i siła spadają znacznie szybciej niż się je buduje, dlatego nie warto rezygnować z ćwiczeń fizycznych pomimo mniejszej ilości czasu. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam zachowanie dobrej formy.

1. Dobrze zorganizuj swój czas

Skończyła się kwarantanna, wracasz do pracy i codziennych obowiązków i nie masz już tyle czasu na regularne treningi, co podczas kwarantanny? Spokojnie. Najważniejsze, to dobra organizacja i plan działania. Absolutnie nie musisz rezygnować z dotychczasowych działań, treningów i dobrych nawyków, które udało Ci się zbudować podczas #zostanwdomu.

2. Zaplanuj krótsze treningi

Krótsze treningi, łatwiej Ci będzie zrealizować. Dadzą Ci też możliwość trenowania częściej.

3. Trenuj na świeżym powietrzu

Jeśli masz już dosyć trenowania w domu, wyjdź na zewnątrz. Idź zrobić trening biegowy. Wplataj go w domową aktywność fizyczną. W domu zaplanuj krótsze, a na zewnątrz dłuższe treningi. Pamiętaj, aby Twój plan był mądry i przemyślany. Potrzebujesz zarówno treningu wzmacniającego, jak i wytrzymałościowego czy mentalnego. Rozciągaj się, medytuj, zrób trening body&mind przynajmniej raz w tygodniu. Przed treningiem biegowym dobrze się rozgrzej!

4. Jedz zdrowo

Uzupełniaj straty energetyczne podczas treningów. Staraj się tak planować posiłki by podczas ćwiczeń nie być głodnym. Natomiast po treningu pamiętaj uzupełnić niedobory elektrolitów oraz zjeść lekki posiłek.    

5. Zaangażuj bliskich

Powinni zrozumieć, że chcesz dalej być aktywny i nie chcesz zaprzepaścić tego, co zbudowałeś podczas kwarantanny.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Wyzwanie F1 2020 - seria wyścigów dobiegła końca Biuro prasowe
2020-07-31 | 20:35

Wyzwanie F1 2020 - seria wyścigów dobiegła końca

Trzy rajdy na wirtualnych torach Formuły 1 okazały się być ogromnym sukcesem, gromadząc wielu widzów zarówno przed monitorami, jak i ekranami telewizorów, dostarczając
Sport BRAK ZDJĘCIA
2020-07-30 | 12:44

Lakers, Bucks, a może Clippers? Analitycy typują rozstrzygnięcia sezonu NBA.

Po przerwie wymuszonej przez pandemię koronawirusa, do gry wraca najlepsza liga koszykarska świata – NBA. Która z ekip zostanie mistrzem w tym wyjątkowym, dogranym w bezprecedensowy sposób sezonie? Zdaniem firmy Unibet
Sport Puchar Świata FIA wraca na rajdowe trasy
2020-07-29 | 14:00

Puchar Świata FIA wraca na rajdowe trasy

Trzy dni walki, siedem odcinków specjalnych, ponad 444 km rajdowych zmagań - znamy pierwsze szczegóły tegorocznej edycji Wysoka Grzęda Baja Poland. Runda Pucharu Świata FIA

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Zdrowie

Kinga Zawodnik: Widziałam cierpienie osób chorych na raka z bliska. Mój tata niedawno zmarł na nowotwór

Prowadząca program TVN Style „Dieta czy cud?” zwraca uwagę, że regularne i kompleksowe badania specjalistyczne mogą uratować życie. Umożliwiają bowiem dokładną kontrolę stanu zdrowia i – w razie jakichkolwiek nieprawidłowości – szybką reakcję. Kinga Zawodnik zachęca także do wykonywania profilaktycznego samobadania piersi, dzięki któremu możliwe jest wczesne wykrycie choroby nowotworowej. Tłumaczy, że wie, jak ważne w przypadku raka jest natychmiastowe podjęcie leczenia, ponieważ jej tata zmagał się z nim przez długi czas.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Siostry ADiHD: Chcemy stworzyć kolejny wspólny biznes i wiemy, że się w nim dogadamy. Do tej pory wiele wspólnie osiągnęłyśmy

Milena i Ilona Krawczyńskie lubią ze sobą współpracować i nie wyobrażają sobie odrębnych ścieżek zawodowych. Łączy je niezwykle silna więź. Wiedzą, że jako siostry zawsze mogą na siebie liczyć, choć czasem mają zupełnie różne zdania na jakiś temat. Wspierają się nawzajem, są wobec siebie lojalne i mają świadomość, że razem mogą dużo więcej.

Muzyka

Agnieszka Hyży: Branża eventowa mocno odczuła pandemię i pewnie długo będzie się odbudowywać. Organizatorzy nadal nie chcą brać odpowiedzialności za duże wydarzenia

Dziennikarka przyznaje, że pandemia koronawirusa znacząco osłabiła branżę eventową. Znaczna część społeczeństwa nadal boi się uczestniczyć w imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Ludzie w obawie przed zarażeniem unikają tłumnych zgromadzeń. Ponadto izolacja pokazała im, że mogą spędzić czas inaczej niż dotychczas – na przykład odpoczywając na łonie natury. Agnieszka Hyży w ostatnich miesiącach skupiła się na pracy i udoskonalaniu wirtualnego wydawnictwa How2, którego jest prezesem.

Regionalne - Dolnośląskie

Ruch turystyczny we Wrocławiu o połowę mniejszy niż w sezonie 2019. Miasto w kampaniach zachęca turystów do przyjazdu i realizacji bonu na wakacje w Polsce

– Obłożenie atrakcji turystycznych, restauracji i barów kształtuje się między 45 a 60 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – mówi Radosław Michalski, dyrektor Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. Promocja miasta w okresie lockdownu bazowała na wirtualnych spacerach, które obejrzało ponad milion widzów, a obecnie do odwiedzenia Wrocławia mają zachęcać turystów kolejne kampanie skierowane nie tylko do Polaków, ale także do Niemców i Czechów.