Wzrost obowiązków nie musi oznaczać spadku formy
Ahava PR
Tymienieckiego 25C/303
91-117 Łódź
katarzyna.surowik|ahavapr.pl| |katarzyna.surowik|ahavapr.pl
503838407
avapr.pl
Ostatnie obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że większość z nas pozostawała w domach. Czas zaoszczędzony na dojazdach do pracy czy szkoły oraz mniejsza liczba codziennych obowiązków sprawiły, że wielu z nas odkryło w sobie sportowego ducha. Kwarantanna się jednak skończyła, a my powróciliśmy do wcześniejszego pędu. Jak utrzymać dobrą formę i samopoczucie, kiedy często brakuje czasu? Marta Gorąca, trenerka personalna, zdradza swoje sekrety.
Jedyną drogą w walce o wymarzoną sylwetkę jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna. Mniejsza ilość czasu w ciągu dnia przyczynia się do spadku motywacji do ćwiczeń. Można temu jeszcze zaradzić! Zdradzę Wam 5 prostych zasad, dzięki którym utrzymanie formy wypracowanej podczas kwarantanny stanie się możliwe. Oczywiście, będzie to wymagało samodyscypliny i odrobiny wysiłku, ale obiecuję, że warto,
mówi Marta Gorąca, trenerka personalna
Marta Gorąca, trenerka personalna
Nie zmarnuj wypracowanego potencjału
Co daje nam aktywność fizyczna? To nie tylko wysportowana sylwetka ale również dobre samopoczucie na co dzień, motywacja do działania, usprawnienie pracy mózgu czy skuteczna regeneracja. Czynniki te składają się na dobrostan naszego organizmu. Jeżeli więc podjęliśmy wysiłek i zaczęliśmy swoją przygodę z regularnymi treningami, nie zmarnujmy tego. Wydolność i siła spadają znacznie szybciej niż się je buduje, dlatego nie warto rezygnować z ćwiczeń fizycznych pomimo mniejszej ilości czasu. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które ułatwią Wam zachowanie dobrej formy.
1. Dobrze zorganizuj swój czas
Skończyła się kwarantanna, wracasz do pracy i codziennych obowiązków i nie masz już tyle czasu na regularne treningi, co podczas kwarantanny? Spokojnie. Najważniejsze, to dobra organizacja i plan działania. Absolutnie nie musisz rezygnować z dotychczasowych działań, treningów i dobrych nawyków, które udało Ci się zbudować podczas #zostanwdomu.
2. Zaplanuj krótsze treningi
Krótsze treningi, łatwiej Ci będzie zrealizować. Dadzą Ci też możliwość trenowania częściej.
3. Trenuj na świeżym powietrzu
Jeśli masz już dosyć trenowania w domu, wyjdź na zewnątrz. Idź zrobić trening biegowy. Wplataj go w domową aktywność fizyczną. W domu zaplanuj krótsze, a na zewnątrz dłuższe treningi. Pamiętaj, aby Twój plan był mądry i przemyślany. Potrzebujesz zarówno treningu wzmacniającego, jak i wytrzymałościowego czy mentalnego. Rozciągaj się, medytuj, zrób trening body&mind przynajmniej raz w tygodniu. Przed treningiem biegowym dobrze się rozgrzej!
4. Jedz zdrowo
Uzupełniaj straty energetyczne podczas treningów. Staraj się tak planować posiłki by podczas ćwiczeń nie być głodnym. Natomiast po treningu pamiętaj uzupełnić niedobory elektrolitów oraz zjeść lekki posiłek.
5. Zaangażuj bliskich
Powinni zrozumieć, że chcesz dalej być aktywny i nie chcesz zaprzepaścić tego, co zbudowałeś podczas kwarantanny.

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.