Zimowe wrotkowisko w Zielonych Arkadach
PR Inspiration
Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl
Takich ferii w Bydgoszczy jeszcze nie było. Zielone Arkady zachęcają do aktywnego spędzenia dwóch tygodni przerwy od szkoły. Od 25 stycznia do 8 lutego na Placu Eventowym powstanie wrotkowisko, na którym każdy będzie mógł oddać się zabawie i postawić pierwsze kroki na wrotkach pod czujnym okiem instruktorów.
Zapowiadają się szalone ferie na… ośmiu kółkach. Plac Eventowy w Zielonych Arkadach w czasie ferii zamieni się we wrotkowisko. Bezpłatny tor do jazdy na wrotkach wraz z wypożyczalnią niezbędnego sprzętu sportowego (wrotek, kasków, ochraniaczy) będzie do dyspozycji zarówno dzieci, jak i dorosłych przez całe dwa tygodnie zimowej przerwy.
Zima zazwyczaj kończyła wrotkowe swawole na świeżym powietrzu, ale w tym roku zrobimy jej nie przekór. Pod dachem naszego Centrum przygotowaliśmy atrakcję, która z pewnością umili spędzenie wolnego czasu oraz zachęci do aktywności fizycznej połączonej ze świetną zabawą i integracją. Na wrotowisku do dyspozycji dzieci będą instruktorzy, którzy pomogą stawiać pierwsze kroki na wrotkach, a hostessy zapewnią ciekawą zabawę. Warto spędzić te dwa tygodnie na ośmiu kółkach – zachęca Ewa Krassowska, Dyrektor Zielonych Arkad.
Z toru wrotkarskiego mogą korzystać osoby powyżej 4. roku życia. Dzieci i młodzież do 12 lat mogą jeździć na wrotkach wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów (którzy mogą wejść na tor bez wrotek). Młodzież w wieku 14-18 lat może jeździć na wrotkach bez opiekuna, lecz jedynie za jego pisemną zgodą.
Wrotkowisko w Zielonych Arkadach będzie czynne na Placu Eventowym w dniach 25 stycznia – 8 lutego w godzinach funkcjonowania Centrum. Wstęp oraz wypożyczenie niezbędnego sprzętu są bezpłatne.
Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową
Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
S. Karpiel-Bułecka: Sam talent nie wystarczy, by odnieść sukces w branży muzycznej. Trzeba też mieć trochę szczęścia i spotkać odpowiednich ludzi
Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad, między innymi za sprawą streamingu i powszechnego dostępu do internetu, rynek muzyczny w Polsce przeszedł prawdziwą rewolucję. Zauważają to zarówno doświadczeni artyści, jak Sebastian Karpiel-Bułecka, jak i młodsze pokolenie, reprezentowane przez Miuosha. Obaj wokaliści podkreślają, że sukces w branży muzycznej jest wynikiem wielu czynników. Lider zespołu Zakopower zaznacza, że niezależnie od sytuacji młodzi artyści powinni być konsekwentni i wierzyć w swoje możliwości, bo to jest kluczowe w budowaniu kariery.
Problemy społeczne
Strach przed porażką i brak wiary we własne siły blokują rozwój przedsiębiorczości kobiet. Częściej zakładają za to firmy z misją
Kobiety stanowią mniejszość w zarządach firm, rzadziej też niż mężczyźni zakładają własne działalności gospodarcze. W UE na taki krok decyduje się 10 proc. pracujących pań, w Polsce – 13 proc. – wynika z raportu „Biznes na wysokich obcasach” PIE. Strach przed porażką i brak wiary w swoje umiejętności powstrzymują kobiety częściej niż mężczyzn przed założeniem działalności. Kluczową rolę mogą pełnić programy mentoringowe prowadzone przez kobiety.
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.