Zumba, tai chi i joga w Manufakturze – sierpień na sportowo
Lipiec się skończył, ale nie oznacza to, że zniknęły sportowe aktywności, które można uprawiać na rynku Manufaktury. Sierpień to kolejny miesiąc, w którym goście mogą wyszaleć się tańcząc zumbę, wyciszyć podczas praktykowania tai chi czy trenować jogę z widokiem na malowniczy Rynek Włókniarek Łódzkich.
Zumba z instruktorami Saturn Fitness
w każdą środę, godz. 19:00, rynek Manufaktury, przy plaży
Nie ma chyba bardziej energetycznej i wakacyjnej formy ruchu niż zumba! Latynoska muzyka, uśmiechnięci, pełni pozytywnej energii instruktorzy i proste, acz intensywne choreografie, sprawiły, że zumbę pokochały miliony ludzi na całym świecie. Od dekady nie traci na popularności również w Polsce.
Otwarte warsztaty gimnastyki Tai Chi
w każdą sobotę, godz. 11:00, przy plaży w Manufakturze
W każdą sobotę o godzinie 11:00 przy plaży w Manufakturze będą odbywać się otwarte zajęcia Tai Chi w wersji Mistrza Moy Lin Shin, któe poprowadzą instruktorzy z Akademii Tai Chi i Lok Hup. Ćwiczyć może każdy bez względu na wiek i stan zdrowia. Wystarczy luźny strój oraz płaskie obuwie. Zajęcia będą miały miejsce na rynku między plażą a karuzelą wiedeńską.
Joga na dachu
w każdą sobotę o 10:00 na tarasie Muzeum Fabryki
Tarasowe zajęcia jogi są przeznaczone dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania. Ćwiczącymi zaopiekuje się Joanna Skoraczyńska, dyplomowana instruktorka hatha jogi z piętnastoletnim stażem nauczycielskim.
Aby wziąć udział w zajęciach jogi na tarasie wystarczy zarezerwować miejsce wysyłając maila na adres info@yogazoneonline.com, a po potwierdzeniu rezerwacji przez prowadzącą zajęcia przybyć na jogę w dobrym humorze i w wygodnym ubraniu. Prosimy o zabranie ze sobą maty do jogi.
Na taras można wejść klatką schodową na 3. piętro (od razu rozgrzewka zrobiona!) w bramie kina Cinema City lub wjechać windą na 2. piętro i wejść przez siedzibę Muzeum Fabryki.
W zajęciach może wziąć udział maksymalnie 10 osób, więc nie warto zwlekać z zapisami!

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.