Komunikaty PR

Zwycięstwo Mateusza Gradeckiego w turnieju Pro Golf Tour w Egipcie!

2021-04-16  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Przemysław Śmiałkowski
Kancelaria PR sp. z o.o.

Krasińskiego 2a/20
01-601 Warszawa
p.smialkowski|kancelariapr.pl| |p.smialkowski|kancelariapr.pl
+48518930104
kancelariapr.pl

Prawdziwy rollercoaster z niezwykle emocjonującym finiszem – tak można opisać Red Sea Egyptian Classic – pierwszy tegoroczny turniej profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour, który zakończył się dzisiaj zwycięstwem Mateusza Gradeckiego. Polski golfista przez cały turniej utrzymywał się w ścisłej czołówce, a ostatniego dnia w znakomitym stylu przypieczętował swoje zwycięstwo.

Podczas rundy finałowej Mateusz Gradecki na trzech ostatnich dołkach trzykrotnie z rzędu zaliczał tzw. birdie – zdobywając każdy z nich liczbą uderzeń mniejszą od par o jedno. Przy finałowym dołku osiągnął to dodatkowo bezbłędnie trafiając z odległości około 10 metrów. Gradecki zakończył turniej z wynikiem -12, o dwa uderzenia wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Mike Tooropa z Holandii. W poszczególnych rundach Gradecki zanotował odpowiednio: 66, 70 i 68 uderzeń.

 „Końcowe trzy dołki to pokaz mojej najlepszej gry. Jestem zadowolony z wyniku i stylu w jakim go osiągnąłem. Porównując ten start z inauguracjami poprzednich sezonów, czułem się tutaj bardzo pewnie. Przed zawodami byłem pewny, że jestem dobrze przygotowany i wychodziłem na pole głodny rywalizacji. Zupełnie nie miałem myśli, że po długiej, sześciomiesięcznej przerwie między sezonami <> z moją grą. Przed turniejem i w jego trakcie byłem pewny i spokojny – a to szczególnie ważne na polu, podczas turnieju. W tyle głowy cały czas miałem świadomość, że do tegorocznego sezonu przygotowywałem się szczególnie długo i mogę być pewny efektów treningowych” powiedział Mateusz Gradecki.

Polski golfista do sezonu przygotowywał się zarówno w kraju – w tym w swoim macierzystym klubie Gradi Golf Club w dolnośląskim Brzeźnie, jak i za granicą m.in. w USA.

To było 6 miesięcy wytężonej pracy. Ta niezwykle długa przerwa pomiędzy turniejami, chyba najdłuższa w mojej dotychczasowej karierze, oznaczała dla mnie codzienną pracę i możliwość doskonalenia swojej gry” dodał Mateusz Gradecki.

Turniej Red Sea Egyptian Classic to pierwsze w tym roku zawody profesjonalnego cyklu Pro Golf Tour. Ze względu na pandemię Covid 19, start ligi został opóźniony. Łącznie w tegorocznym kalendarzu przewidziano 14 turniejów, kolejny z nich - Red Sea Ain Sokhna Classic 2021 – rozpocznie się 18 kwietnia również w egipskim Ain Sokhna.

„Teraz przede mną kolejne turnieje. Już za 3 dni w Egipcie biorę udział w następnych zawodach serii Pro Golf Tour, potem jadę do Austrii na jeszcze jeden turniej tego cyklu. Chcę utrzymać dobrą grę i wyniki także na dalszą część sezonu, w której mam w planach udział także w 7-10 turniejach Challenge Tour” podsumował polski zawodnik.

@@@

Mateusz Gradecki to czołowy polski zawodowy golfista.

W amatorskim golfie reprezentował Polskę w wielu turniejach mistrzostw Świata i Europy. Kilkunastokrotny Mistrz Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Zwycięzca Mistrzostw Czech, Turcji; zajął 9 miejsce na The Amateur (British Open Amatorów); 5 miejsce w Junior Orange Bowl w Miami; 9 miejsce na Drużynowych Mistrzostwach Świata. Absolwent Uniwersytetu East Tennessee State w Stanach Zjednoczonych, gdzie przez 4 lata rywalizował z najlepszymi amatorami świata.

Na zawodowstwo przeszedł w 2018 r. i od tego czasu występuje w profesjonalnych europejskich ligach, takich jak Pro Golf Tour, gdzie triumfował trzykrotnie oraz europejskiej lidze Challenge Tour.

Łącznie triumfował w kilkunastu turniejach liczących się Światowego Rankingu.

Rodzimym klubem Mateusza jest Gradi Golf Club w Brzeźnie (powiat trzebnicki).

Mateusz jest też jednym z pierwszych w Polsce zawodników, dla których golf to już rodzinna tradycja. Miłość do tego sportu zaszczepili w nim rodzice, którzy od wielu lat z sukcesami realizują się sportowo na poziomie amatorskim.  Sukcesy w kobiecej reprezentacji Polski  odnosi natomiast siostra Mateusza, Dominika, która obecnie studiuje w USA i z sukcesami rywalizuje w amerykańskiej akademickiej lidze NAIA.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pierwszy w historii Polski start ligi e-kolarskiej Biuro prasowe
2021-05-17 | 13:30

Pierwszy w historii Polski start ligi e-kolarskiej

Elektryzujące emocje towarzyszyły mieszkańcom Warszawa Wesoła oraz widzom, którzy 15 maja kibicowali zawodnikom pierwszej w historii Polski, w pełni elektrycznej ligi kolarskiej.
Sport 2. Liga Żużlowa w Motowizji rusza pełną parą!
2021-05-14 | 08:00

2. Liga Żużlowa w Motowizji rusza pełną parą!

To będzie premierowy weekend z polskimi drużynami w 2. Lidze żużlowej. W sobotę widzowie Motowizji zobaczą w akcji faworyzowany zespół z Opola, a w niedzielę drugiego polskiego
Sport Wyścig Drydene 400 na żywo w Motowizji - betonowy potwór rzuca wyzwanie kierowco
2021-05-13 | 17:00

Wyścig Drydene 400 na żywo w Motowizji - betonowy potwór rzuca wyzwanie kierowco

Maj to miesiąc, który przynosi kierowcom NASCAR wiele zróżnicowanych wyzwań. Za nimi już klasyczny półtoramilowy obiekt w Kansas i techniczny Darlington Raceway.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Sylwester Wilk planuje ślub. Ze swoją narzeczoną poznali się w internecie

Sportowiec dużo czasu poświęca obecnie na planowanie swojego ślubu, który odbędzie się w przyszłym roku. Tłumaczy, że uroczystość będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Wraz ze swoją narzeczoną Julią chcą zaskoczyć gości między innymi nietypowym pierwszym tańcem. Nie będzie to klasyczny walc, lecz współczesny, romantyczny taniec z ciekawą choreografią. Sylwester Wilk ma nadzieję, że pandemia już niedługo ustąpi i uda się zrealizować wszystkie plany. Chciałby, żeby był to najpiękniejszy dzień jego życia.

Seriale

Piotr Cyrwus: Jestem mieszkańcem całej Polski. Nie chciałbym się przyzwyczajać do jednego miejsca, póki nie muszę

Aktor wciela się w jedną z głównych ról w nowej produkcji TVN „Żywioły Szaszy”. Akcja serialu, podobnie jak książki, na podstawie której powstał, rozgrywa się w Łodzi. Piotr Cyrwus wspomina, że kiedyś pracował w łódzkim Teatrze Jaracza. Przyznaje jednak, że nie darzy miasta sentymentem – dawniej brakowało w nim przestrzeni i zieleni. Przyznaje jednak, że Łódź ostatnio zmienia się na korzyść mieszkańców i przyjezdnych. Miasto staje się coraz bardziej przyjazne.

IT i technologie

Na bezdech senny może cierpieć nawet 2,5 mln Polaków. Nowe technologie pozwalają przeprowadzić diagnostykę we własnym łóżku

Głośne chrapanie i częste wybudzenia w nocy, a w dzień przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i trudności z koncentracją – to klasyczne objawy bezdechu sennego, na który choruje kilkanaście procent populacji, często nawet o tym nie wiedząc. Choć wydaje się niegroźny, to nieleczony może prowadzić do rozwoju poważnych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, a nawet udar mózgu. Szybkie rozpoznanie oraz wdrożenie leczenia są kluczowe dla ich uniknięcia. Problem jednak stanowi długi czas oczekiwania na badanie diagnostyczne. Atrakcyjną alternatywą okazały się nowe technologie i telemedycyna, które pozwalają na wykonanie takiego badania w domu, a konkretniej we własnym łóżku pacjenta, bez konieczności odbycia wizyt w placówce medycznej. Nowoczesne urządzenia ułatwiają również późniejszą terapię pod „zdalnym” okiem lekarza.