Komunikaty PR

Zwycięzcy konkursu skoków spadochronowych z Avalon Extreme!

2022-08-22  |  16:34
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Już wiemy kto zanurkuje w podniebnych przestworzach z Avalon Extreme! Trzech śmiałków, którzy udzielili, naszym zdaniem najciekawszych odpowiedzi, to Justyna, Michał i Paweł. Już w tym tygodniu, 26 sierpnia, odbiorą swoje nagrody w formie trzech skoków spadochronowych w Chrcynnie k. Nasielska pod Warszawą. Nad bezpieczeństwem będą czuwali wykwalifikowani instruktorzy z warszawskiego aeroklubu Skydive, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji skoków spadochronowych. Nie możemy się już doczekać!

Podniebne nurkowanie z konkursem #ExtremalnieInspiruje

Marzenia są po to by je spełniać, a Avalon Extreme dołożyło w tym swoją cegiełkę w postaci letniego konkursu, kierowanego do osób z niepełnosprawnościami, #Extremalnieinspiruje. Spośród wielu osób z niepełnosprawnościami, które wzięły w nim udział to Justyna, Michał i Paweł udzielili najciekawszych odpowiedzi, które sprawiły, że zostali zwycięzcami. Każdy kto wziął udział w konkursie inspiruje swoją odwagą.

“Czujemy ogromną radość i dumę, że druga edycja konkursu #ExtremlanieInspiruje cieszyła się tak dużym powodzeniem, wśród osób z niepełnosprawnościami, które zapragnęły spełnić swoje marzenia o skokach spadochronowych. Poznaliśmy wiele historii, które nas wzruszyły, zainspirowały i upewniły, w tym, że sporty ekstremalne są właściwym kierunkiem w dalszym rozwoju Fundacji Avalon. Nasi ekstrasprawni zwycięzcy, którzy w ten piątek oddadzą skoki w warszawskim klubie Skydive, na pewno odliczają już dni do tego wyjątkowego wydarzenia, które będzie dla nich niezapomnianą przygodą. To, że możemy z nimi w tym uczestniczyć jest ekscytujące także dla nas!” - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme Fundacji Avalon.

Avalon Extreme – jedyny taki projekt w Polsce

Skoki spadochronowe to jeden z wielu sportów, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Projekt Avalon Extreme prowadzony przez Fundację Avalon poprzez swoją działalność i organizację konkursu #ExtremalnieInspiruje przełamuje stereotypowe przekonanie, że niektóre sporty, w tym ekstremalne [AK1] dyscypliny sportowe są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych.

Ambasadorzy projektu Avalon Extreme biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, wspinają się na ściankach i w górach, udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć!

***

Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji.  Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN  a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. 

Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych. 

 


ekstremalne [AK1]

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę? Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:00

Pracownicy wiedzą, jak żyć zdrowo, ale czy mają na to siłę?

Polacy zdają sobie sprawę ze znaczenia aktywności fizycznej, jednak mimo to większość z nas nie spełnia zaleceń WHO w tym zakresie. Co ciekawe, powodem nie zawsze jest brak czasu, a
Sport Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki
2024-07-22 | 12:00

Janusz Walczuk w formacie Czas Decyzji powered by G-SHOCK na kanale Meczyki

Na kanale YouTube @Meczyki1 pojawia się nowy format Czas Decyzji powered by G-SHOCK, w którym Janusz Walczuk, ambasador marki G-SHOCK i Radosław Przybysz zaproszą najciekawszych ludzi ze
Sport ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu
2024-07-17 | 13:30

ASICS i World Athletics łączą siły w szczytnym celu

Warszawa, obok stolicy Nigerii Lagos, jest jednym z dwóch miast na świecie zaangażowanych w projekt Running For Clean Air. Głównym celem inicjatywy prowadzonej przez World

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.