Zwycięzcy konkursu skoków spadochronowych z Avalon Extreme!
Fundacja Avalon
Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/
Już wiemy kto zanurkuje w podniebnych przestworzach z Avalon Extreme! Trzech śmiałków, którzy udzielili, naszym zdaniem najciekawszych odpowiedzi, to Justyna, Michał i Paweł. Już w tym tygodniu, 26 sierpnia, odbiorą swoje nagrody w formie trzech skoków spadochronowych w Chrcynnie k. Nasielska pod Warszawą. Nad bezpieczeństwem będą czuwali wykwalifikowani instruktorzy z warszawskiego aeroklubu Skydive, mający wieloletnie doświadczenie w organizacji skoków spadochronowych. Nie możemy się już doczekać!
Podniebne nurkowanie z konkursem #ExtremalnieInspiruje
Marzenia są po to by je spełniać, a Avalon Extreme dołożyło w tym swoją cegiełkę w postaci letniego konkursu, kierowanego do osób z niepełnosprawnościami, #Extremalnieinspiruje. Spośród wielu osób z niepełnosprawnościami, które wzięły w nim udział to Justyna, Michał i Paweł udzielili najciekawszych odpowiedzi, które sprawiły, że zostali zwycięzcami. Każdy kto wziął udział w konkursie inspiruje swoją odwagą.
“Czujemy ogromną radość i dumę, że druga edycja konkursu #ExtremlanieInspiruje cieszyła się tak dużym powodzeniem, wśród osób z niepełnosprawnościami, które zapragnęły spełnić swoje marzenia o skokach spadochronowych. Poznaliśmy wiele historii, które nas wzruszyły, zainspirowały i upewniły, w tym, że sporty ekstremalne są właściwym kierunkiem w dalszym rozwoju Fundacji Avalon. Nasi ekstrasprawni zwycięzcy, którzy w ten piątek oddadzą skoki w warszawskim klubie Skydive, na pewno odliczają już dni do tego wyjątkowego wydarzenia, które będzie dla nich niezapomnianą przygodą. To, że możemy z nimi w tym uczestniczyć jest ekscytujące także dla nas!” - Aleksandra Kogut, kierowniczka projektu Avalon Extreme Fundacji Avalon.
Avalon Extreme – jedyny taki projekt w Polsce
Skoki spadochronowe to jeden z wielu sportów, który mogą uprawiać osoby z niepełnosprawnościami. Projekt Avalon Extreme prowadzony przez Fundację Avalon poprzez swoją działalność i organizację konkursu #ExtremalnieInspiruje przełamuje stereotypowe przekonanie, że niektóre sporty, w tym ekstremalne [AK1] dyscypliny sportowe są zarezerwowane wyłącznie dla osób sprawnych.
Ambasadorzy projektu Avalon Extreme biorą udział w rajdach samochodowych, pływają na sitwake’u, latają szybowcami, trenują crossfit, wspinają się na ściankach i w górach, udowadniając, że prawdziwy sport jest jeden, bez względu na stopień sprawności. Wystarczy zacząć!
***
Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore, powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski. Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu aktywizację OzN a także zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie.
Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 12500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 270 mln złotych.
ekstremalne [AK1]

Bieganie zimą? Marka Montis proponuje latarkę czołową

Świąteczna niespodzianka od siatkarek KSG Warszawa

Siatkarki KSG Warszawa wprowadziły sportową energię do warszawskich szkół
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość
Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.
Konsument
Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.
Żywienie
Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.