Komunikaty PR

Spotkanie autorskie z Joanną Przetakiewicz i start kampanii #NIEBOJESIE

2020-07-14  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

W najbliższy piątek, w ramach cyklu „Z książką Ci do twarzy” w Magnolia Park, autorka głośnej książki „Nie bałam się o tym rozmawiać” i jej bohaterki spotkają się z czytelnikami we Wrocławiu. Kontynuacją idei książki jest jedyna w swoim rodzaju kampania społeczna dla kobiet #NIEBOJESIE.

Magdalena straciła dziecko w wypadku. Beata wspomina, że w domu na pierwszym miejscu był alkohol. Elżbieta dowiedziała się, że ma nowotwór szyjki macicy. Karolina nie może zajść w ciążę. Oto wybrane historie z najnowszej książki Joanny Przetakiewicz pt. „Nie bałam się o tym rozmawiać”. Kontynuacją idei książki jest akcja #NIEBOJESIE. To kampania społeczna dla kobiet w Polsce, które chcą powiedzieć: nie boję się mówić o problemach, nie boję się walczyć o marzenia, nie boję się być szczęśliwa. Celem akcji jest zainspirowanie innych historiami, które dodają odwagi, siły i chęcią działania. Akcja zorganizowana jest przez Joannę Przetakiewicz i Erę Nowych Kobiet – ruch społeczny, który wpisuje się w nurt działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości Polek. Ma na celu wspieranie ich w budowaniu poczucia własnej wartości.

9 motywujących historii

Chociaż oficjalna premiera odbędzie się 15 lipca, to książka już podbija serca i wzrusza czytelników nie tylko w Polsce. Tuż po premierze, 17 lipca jej autorka i bohaterki przyjeżdżają do Wrocławia. – Z każdą śmiercią moich bliskich umierała cząstka mnie, ale pozwalałam się jej odrodzić i wtedy była ona 100% silniejsza. Rozmowa o śmierci i stracie bliskich daje mi spokój. Chciałam się nim podzielić z innymi, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Kiedy przeczytałam o projekcie Joanny Przetakiewicz pomyślałam sobie, że mogę w ten sposób pokazać innym, że można się podnieść nawet po stracie dziecka – napisała Magda, zachęcając wszystkich do przeczytania książki.

Zawarte w niej opowieści to prawdziwe historie 9 kobiet, które odważyły się odsłonić to, co bywa starannie skrywane: domową przemoc, seksualną agresję lub poniżenie ze strony najbliższych. – Moje bohaterki opowiedziały o swoich losach w przekonaniu, że w ten sposób pomagają tym, które nie mogą zebrać się na odwagę, aby zaryzykować i zmienić swoje życie. Podziwiam je i wierzę, że dla wielu kobiet staną się źródłem inspiracji – napisała Joanna Przetakiewicz na okładce książki.

Bohaterki we Wrocławiu

Wyjątkowe spotkanie, zainicjowane przez Magdalenę Leciak-Olszewską oraz Annę Buscicchio - liderki wrocławskiego oddziału Ery Nowych Kobiet, odbędzie się w Magnolia Park 17 lipca w godzinach od 16.45 do 21.00 przy wejściu od strony ul. Legnickiej. Ponadto zaplanowane zostały konsultacje z psychologiem oraz rozmowy z przedstawicielami znanych instytucji, które zajmują się wsparciem dla kobiet i ochroną praw kobiet.

– Warto przyjść, by poznać kobiety, które udowodniły, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Dołączamy do akcji, która ma na celu znalezienie odpowiedzi, jak pokonać najtrudniejsze przeciwności losu i przełamać społeczne tabu. To także świetna okazja na spotkanie we Wrocławiu z samą Joanną Przetakiewicz – zachęca Joanna Sawośko-Duda, dyrektorka Magnolia Park. - W trakcie wydarzenia rozdanych zostanie mnóstwo nagród ufundowanych przez sklepy w Magnolia Park, które również zaangażowały się we wsparcie akcji.   

Wydarzenie odbędzie się w ramach prowadzonego przez Magnolia Park cyklu „Z książką Ci do twarzy”. – Cykl ma na celu pokazanie, że czytanie jest nie tylko wspaniałym hobby, rozwijającym wyobraźnię, ale także świetną formą spędzania wolnego czasu – wyjaśnia Joanna Sawośko-Duda. W ramach cyklu Magnolia Park jeszcze w tym miesiącu wyposaży biblioteki Fundacji Przylądek Nadziei i Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Więcej informacji można znaleźć na www.magnoliapark.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Złap lekturę na urlop, czyli Wielki Antykwariat po raz kolejny w Blue City Biuro prasowe
2024-06-21 | 11:21

Złap lekturę na urlop, czyli Wielki Antykwariat po raz kolejny w Blue City

Choć wydawać by się mogło, że sztuka czytania, wciąż znajdą się tacy, którzy cenią wieczór czy urlop z książką. Jednak oprócz miłośników nowości i
Książka BRAK ZDJĘCIA
2024-04-19 | 14:00

Polskie korzenie są najważniejsze – wywiad z Joanną Colangelo, autorką książkI

Jednak „Burza” to również historia o naszych wyborach i o tym jak znajdujemy sens w śmierci. Historia przedstawiona na stronach powieści jest filozoficzną wędrówka, która w równym stopniu skłania do
Książka Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City
2024-04-12 | 11:05

Wielki Antykwariat pod kopułą, czyli stare książki i winyle w Blue City

Od czwartku 11 kwietnia aż do soboty 13 kwietnia, w centrum handlowym Blue City można będzie poczuć się przez chwilę jak na brzegu Sekwany, gdzie rezydują paryscy bukiniści. Przez trzy dni

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.