Komunikaty PR

10 zdjęć i jedna “emocJA” - wystawa fotografii wspiera walkę z depresją

2024-03-26  |  14:00
Biuro prasowe

Od kilku dni w Krakowie trwa poświęcona modzie, sztuce i fotografii wystawa „emocJA”. Połączyła ona talent ponad 50 osób, związanych głównie z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi, Fundacją Z Wyboru oraz Leonardo Hotels. Wśród nich znalazło się 10 niezwykłych modeli, 10 fotografów i 10 projektantów mody. Wszystkiemu przyświeca charytatywny cel, a jest nim walka z depresją.

Sztuka w parze z biznesem Kraków przeciwko depresji

Projekt „emocJA” to wspaniała przygoda, w której spotykają się dwa światy – świat biznesu ze światem sztuki – podkreśla Jerzy Gaweł, Dyrektor Krakowskich Szkół Artystycznych.

Wystawa, która powstała w ramach organizowanego przez KSA Cracow Fashion Week, jest dostępna dla szerokiej publiczności w hotelu Leonardo Boutique Kraków City Center, przy ul. Wygoda 8. Każda z 10 fotografii powstała w ramach osobnej sesji zdjęciowej, do której artyści zaprosili osoby ściśle związane z Krakowem - ludzi sztuki, kultury i biznesu różnych branż. Jako modele wystąpili: Paula Fanderowska, Aneta Pondo, Andrzej Popiel, Adrianna Palka, Marta Polak, Edyta Kłak, Przemysław Berendt, Krzysztof Paradowski, Mateusz Jurczyk oraz w imieniu Leonardo Hotels, inicjatorka projektu - Iwona Furtek. Żadna z tych osób nie jest profesjonalnym modelem czy modelką, a ich zaangażowanie bezpośrednio wiąże się z celem charytatywnym.

 

Niesamowite, jak wielką wrażliwość mają artyści, fotografowie oraz wszystkie osoby zaangażowane w projekt. Każdy z nas zrobił wszystko, by zaznaczyć jego niezwykle wartościowy przekaz. Cel akcji jest bardzo ważny – działam w branży zdrowotnej, spotykam osoby dotknięte depresją i wiem jak istotne jest, aby uwrażliwiać ludzi na różne aspekty tego problemu – mówi Adrianna Palka, trenerka personalna, która wzięła udział w akcji jako jedna z modelek.

Wzięliśmy sobie do serca przewodni motyw tego projektu, czyli ludzkie emocje. Mogą być one pozytywne lub negatywne, ale w tej rozpędzonej rzeczywistości, w której żyjemy, w skrajnych przypadkach mogą przyczynić się do wystąpienia depresji. Bohaterowie sesji mieli świadomość tego, jak ważnej problematyce poświęcona jest ta inicjatywa. I wydarzyło się coś fantastycznego: nieprofesjonalni modele odważyli się ukazać swoje wnętrze, wrażliwość i to, jaka emocja towarzyszy ich refleksji nad tak trudnym i aktualnym tematem – podsumowuje jeden z modeliAndrzej Popiel, aktor teatralny i filmowy.

 

„emocJA”, czyli ludzkie uczucia w centrum uwagi

Wystawa „emocJA” to wsparcie Projektu The Presja, za którym stoi Fundacja Z Wyboru. W dbałości o ludzkie emocje organizatorzy i uczestnicy akcji zwracają uwagę na kwestię zdrowia psychicznego i ludzkich emocji ukrytych przed światem.

– Depresja jest zaburzeniem, które można rozpoznać po pojawieniu się tak zwanych 3 bez”: bezradności, bezsilności i beznadziei. Kreatywność i twórczość to w pewnym sensie postawa odwrotna do 3 depresyjnych bez”. Sama sztuka także może mieć aspekt terapeutyczny, gdyż człowiek może realnie wpływać na rzeczywistość, właśnie poprzez proces twórczy. Koszt bezpłatnych miesięcznych konsultacji i terapii to kwota 5 tys. zł i właśnie tyle chcemy zebrać w ramach wystawy emocJA” – mówi Wojciech Wychowaniec, Wiceprezes Fundacji Z Wyboru. W zbiórce można uczestniczyć na: https://zrzutka.pl/xk4cb6.

 

Fotografia i moda sztuka niejedno ma imię

Zdjęcia prezentowane w ramach wystawy zostały wykonane przez niezwykle utalentowanych absolwentów i fotografów związanych ze Szkołą Kreatywnej Fotografii (KSA). Każdy z nich posiada swój własny unikatowy, niepowtarzalny styl, który nadaje indywidualnego charakteru zdjęciom. To także oni wybrali finalnie zaprezentowane zdjęcia.

Za obiektywem stanęli: Stella Debreova, Piotr Kuliga, Monika Krzyżowska, Iwona Wincławska, Martyna Reidych, Anna Siembab, Nargiz Gasimli, Anna Machaj, Karolina Gołba, Szymon Terliński.

Zaproszeni do sesji modele zostali sfotografowani przez nich we wnętrzach hoteli Leonardo Boutique oraz w strojach zaprojektowanych przez absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Projektanci strojów to: Artur Ryba, Aneta Łącka, Sabina Rajchel, Magdalena Wilk-Dryło, Patrycja Segedyn, Aleksandra Szcząchor, Maciej Nodzeński, Laura Filip, Łukasz Kubiński i Anna Nowak-Curyło.

– Chcielibyśmy podziękować Dyrekcji Krakowskich Szkół Artystycznych, Joannie i Jerzemu Gawłom, że podczas tegorocznego Cracow Fashion Week 2024 tak szeroko otworzyli dla nas drzwi świata sztuki, mody i fotografii – komentuje Magdalena Młynarczyk, Cluster Poland Director of Sales and Marketing, Leonardo Hotels Polska.

 

Wystawa emocJA”, zrealizowana w ramach Cracow Fashion Week 2024, będzie prezentowana jeszcze przez kilka miesięcy. Zdjęcia można oglądać codziennie w Leonardo Boutique Kraków City Center, przy ul. Wygoda 8 w Krakowie. Zdjęcia w wersji elektronicznej będą prezentowane na IG: @leonardoboutique_citycenter

Zbiórka środków na rzecz walki z depresją dostępna tutaj: https://zrzutka.pl/xk4cb6.

* * *

LEONARDO HOTELS CENTRAL EUROPE, z siedzibą w Berlinie, odpowiada za portfolio hoteli w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rumunii, Hiszpanii i we Włoszech. Sieć działa w 9 krajach i 45 destynacjach, a jej portfolio oferuje 106 hoteli z ponad 17 000 pokojami. Jej marki to Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels i Leonardo Limited Edition. Znane są z dogodnych lokalizacji, wysokich standardów obsługi, a także nowoczesnego wystroju wnętrz z regionalnym charakterem.

Leonardo Hotels Central Europe jest częścią Fattal Hotel Group, która została założona w 1998 roku przez Davida Fattala. Aktualnie w Europie i Izraelu działa ponad 255 hoteli grupy z ponad 47 000 pokojami w 117 lokalizacjach i 20 krajach. Portfolio marek obejmuje Leonardo Hotels, Leonardo Royal Hotels, Leonardo Boutique Hotels, NYX Hotels by Leonardo Hotels, Leonardo Limited Edition, Jurys Inn, Herods, U Hotels, 7 Minds, Rooms by Fattal, Fattal Terminal, Master Collection i Switch up. Izraelska grupa hotelowa jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (TASE). www.leonardo-hotels.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.