100. rocznica Bitwy Warszawskiej bez pokazu sztucznych ogni - komentarz
Good One PR
ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
michal.zebik|goodonepr.pl| |michal.zebik|goodonepr.pl
796 996 253
www.goodonepr.pl
Aneta Siwarga – wiceprezes Fundacji Rozwoju i Edukacji Pirotechnicznej
Tegoroczne Święto Wojska Polskiego zbiega się z 100. rocznicą Bitwy Warszawskiej, co sprawia, że jest to okazja do szczególnie uroczystego fetowania. Obchodom święta zazwyczaj towarzyszyły widowiskowe pokazy sztucznych ogni, jednak ze względu na zagrożenie koronawirusem w tym roku zrezygnowano z gromadzących tłumy wydarzeń. Z tego powodu odwołano główny punkt święta, jakim jest tradycyjna defilada wojskowa ulicami Warszawy.
Choć w programie uroczystości znalazło się wiele atrakcji, tegoroczne obchody nie będą tak huczne, jak wymagałaby tego okazja. Niestety zabraknie efektownych widowisk pirotechnicznych, uświetniających tego typu wydarzenia. Ich tradycja w Polsce sięga kilkuset lat. Pokazy sztucznych ogni bardzo często organizowano z okazji ważnych uroczystości państwowych – królewskich elekcji lub zaślubin, na pamiątkę wielkich bitew czy dla uczczenia doniosłych zwycięstw. W ten sposób fetowano m.in. Wiktorię Wiedeńską oraz ogłoszenie niepodległości w 1918 roku.
Bitwa Warszawska, która uważana jest za jedną z najbardziej przełomowych w dziejach świata, zdecydowanie należy do tej wydarzeń tej rangi. Dziś jej rocznicę musimy świętować nieco bardziej kameralnie, mam jednak nadzieję, że w przyszłym roku powrócimy do wspólnego, tłumnego, radosnego świętowania i widowiskowej oprawy.

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Maciej Dowbor: Mamy dom w Hiszpanii i tam odpoczywamy, ale na co dzień mieszkamy w Polsce. Tu pracujemy, płacimy podatki, a nasze córki chodzą do szkoły
Prezenter zaznacza, że co prawda wraz ze swoją żoną kupili dom w Hiszpanii, to jednak większość czasu spędzają w Polsce. Tutaj bowiem mają pracę, a ich córki chodzą do miejscowych szkół. Maciej Dowbor zdradza też, że dużo lepiej funkcjonuje mu się w naszym kraju. Tu realizuje większość swoich projektów zawodowych, natomiast możliwość wyjechania z dala od Warszawy pomaga mu się wyciszyć, odpocząć od zgiełku i nabrać do wszystkiego dystansu.
Podróże
Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.
Polityka
Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.