Komunikaty PR

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Sprawdź, jak codziennie dbać o środ

2023-04-21  |  15:40
Biuro prasowe

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tego święta jest zwiększenie świadomości na temat ochrony środowiska oraz zachęcenie ludzi do podejmowania działań na rzecz poprawy stanu naszej planety. W tym dniu na całym globie organizowane są różnorodne wydarzenia i akcje, takie jak sprzątanie terenów zielonych czy sadzenie drzew. Warto bowiem pamiętać, że nasze działania i codzienne wybory mają kolosalny wpływ na stan środowiska naturalnego.  

Jak możemy przyczynić się do pozytywnych zmian?

Podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska jest kluczowe dla przyszłości naszej planety, a jednym z najprostszych kroków, jakie możemy podjąć, jest zmniejszenie zużycia energii i wody. Można to osiągnąć przez:

  • zastosowanie energooszczędnych żarówek, 
  • odłączanie nieużywanych urządzeń od źródeł prądu, 
  • ograniczenie zużycia wody, np. poprzez instalację perlatorów w kranach, skrócenie porannego prysznica czy używanie pralki i zmywarki tylko wtedy, gdy są w pełni załadowane. 

Innym sposobem na dbanie o środowisko jest korzystanie z odnawialnych źródeł energii: słońca, wiatru czy wody. Z tego względu coraz więcej osób decyduje się między innymi na montaż paneli fotowoltaicznych na dachach swoich domów. 

 – Takie rozwiązanie umożliwia produkcję prądu dzięki wykorzystaniu energii słonecznej. Montaż tego typu urządzeń pozwala zmniejszyć zużycie energii z sieci, co wpływa na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczenia powietrza. Dzięki temu niższe są także rachunki za prąd. Własna produkcja prądu to również możliwość jego odsprzedaży w systemie prosumenckim. Ponadto, panele fotowoltaiczne mają długą żywotność i wymagają niewielkiej konserwacji, co sprawia, że inwestycja może się zwrócić już w ciągu kilku lat – mówi Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock Sp. z o.o i lider Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Gospodarowanie odpadami – klucz do czystego środowiska

Ważnym krokiem w kontekście ochrony przyrody jest pozbywanie się odpadów zgodnie z zasadami. Wyrzucanie śmieci do lasów czy rzek zagraża nie tylko naszemu zdrowiu, ale też ekosystemowi. Segregacja to podstawowa czynność, którą każdy powinien podejmować, aby wspierać budowę gospodarki obiegu zamkniętego. Recykling pozwala na odzyskanie i ponowne wykorzystanie wartościowych surowców: plastiku, papieru czy szkła. 

Kolejnym działaniem, jakie można podjąć w celu ochrony środowiska, jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, jednego z czynników wpływających na zmiany klimatu. Aby to osiągnąć, zamiast samochodu, warto wybierać spacer, rower lub transport publiczny. – Ochrona środowiska to ważne zadanie, któremu powinniśmy poświęcać uwagę każdego dnia, a nie tylko od święta. Wprowadzanie proekologicznych nawyków może przynieść korzyści nie tylko dla planety, ale także dla naszego zdrowia – podkreśla Felice Scoccimarro

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Muzyka

Konsument

Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.

Prawo

Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.