Komunikaty PR

3 pomysły na sylwestrowe przekąski, które zachwycą Twoich gości!

2021-12-27  |  08:30
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Zawadzka
Good One PR

ul. Edwarda Jelinka 38
01-646 Warszawa
katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl| |katarzyna.zawadzka|goodonepr.pl
796 996 240
www.goodonepr.pl/
Do pobrania press ( 1.45 MB )

Na idealną imprezę składają się trzy czynniki – doborowe towarzystwo, wesoła atmosfera i pyszne jedzenie. Jeśli w tym roku organizujesz sylwestrową domówkę, najlepiej z wyprzedzeniem zaplanuj menu, którym uraczysz swoich gości. Na tego typu przyjęciach najlepiej sprawdzą się potrawy podane w formie przekąsek, które smakują dobrze zarówno na ciepło i na zimno. Dzięki temu nie będziesz tracić czasu na podgrzewanie czy serwowanie dań i w 100% oddasz się zabawie. Przedstawiamy inspiracje na 3 pyszne przekąski, które zasmakują każdemu.

Sylwestrowa zabawa często trwa do białego rana, a tańce i bąbelki zwiększają apetyt, dlatego musisz zadbać nie tylko o wyjątkowy smak przekąsek, ale też ich odpowiednią ilość. Przygotowywanie menu to świetna okazja do eksperymentów w kuchni i zainspirowania się potrawami z różnych części świata. Na noworocznym stole doskonale sprawdzą się meksykańskie tacos, francuska deska serów czy… azjatyckie sushi. Sprawdź nasze pomysły i porady na ich przygotowanie!

Sushi dla początkujących

Chcesz zaimponować gościom? Zrób samodzielnie sushi – aby wyszło idealnie pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu ryżu. Przepłukuj go w misce do momentu, aż woda będzie przezroczysta, a po ugotowaniu pozostaw do ostygnięcia pod przykrywką na mniej więcej 15 minut. Wystudzony ryż doprawia się zalewą – możesz użyć gotowej lub przyrządzić ją samodzielnie – na ok. 100 g ryżu potrzebujesz 30 ml octu ryżowego i 1,5 łyżki cukru. Kolejnym istotnym składnikiem jest ryba – jeśli nie masz dostępu do świeżego i dobrej jakości produktu, zrezygnuj z serwowania jej na surowo i postaw na wędzonego łososia, pieczonego dorsza albo smażone w tempurze krewetki.

Sushi doskonale sprawdzi się także jeśli wśród gości mamy osoby na diecie roślinnej, dla których można przygotować maki z samymi warzywami i serkiem śmietankowym. Oprócz ogórka, papryki czy marchewki, warto też dodać marynowaną tykwę lub japońską rzepę. Dla wielu osób problemem jest zwijanie rolek – pomocna okazuje się specjalna mata bambusowa, która jest zazwyczaj częścią gotowych zestawów z podstawowymi produktami do robienia sushi w domu. Znajdziemy w nich takie składniki jak m.in. ryż, arkusze nori, imbir, wasabi czy sos sojowy – dodaje Anna Wodzyńska-Szklanko, Brand Manager sklepu Bee.pl, z szerokim asortymentem produktów spożywczych.

Przygotowanie sushi z wodorostami na wierzchu, czyli futomaków lub hosomaków, zacznij od położenia na bambusowej macie arkusza nori i rozłożenia na jego części cienkiej warstwy ryżu. Następnie pora na dodatki – ułóż je blisko krawędzi ryżu i zacznij zwijanie od tej strony, dociskając delikatnie matę do rolki. W przypadku uramaków – kawałków sushi zawiniętych w ryż, wystarczy przykryć matę folię spożywczą i ułożyć ryż jako pierwszą warstwę, a na nim nori i pozostałe składniki.

Deska przysmaków – dla każdego coś dobrego

Najłatwiejszą w przygotowaniu imprezową przekąską są różne smakołyki podane na desce, ale koniecznie wybierz dobrej jakości produkty – zarówno wytrawne, jak i słodkie. Doskonale sprawdzi się połączenie twardszych odmian sera typu parmezan lub cheddar z miękkimi serami pleśniowymi – na przykład camembertem czy brie. Kolejnym elementem tzw. deski są wędliny – postaw na szynkę parmeńską, kabanosy oraz kiełbasy – najlepiej aromatyczne salami i chorizo. Kiedy masz już dwa bazowe rodzaje składników pora na dodatki, czyli paluszki typu grissini, krakersy, orzechy oraz oliwki. Nie zapomnij też wzbogacić całości owocami, warzywami, a także smarowidłami – hummusem, miodami i dżemem, które będą idealnie komponować się z serem.

Deska przysmaków musi wyglądać spektakularnie, co zapewnią odpowiednio ułożone składniki – zacznij od umieszczenia największych elementów na jej środku i dopiero później dodawaj resztę. W przypadku serów pleśniowych, wykrój z całości sera kilka trójkątów i połóż je obok reszty produktu, a twarde odmiany pokrój w grubą kostkę i nadziej na wykałaczki. Przy serze ulokuj mięso, ale zadbaj o jego prezentacje – skręcaj wędlinę w ruloniki, a jeśli szynka jest miękka i plastyczna, nadaj jej fantazyjny kształt. Z salami możesz stworzyć nawet…różę! Potrzebujesz do tego kieliszka od wina – na jego krawędzi nakładaj plastry salami, tak aby lekko na siebie nachodziły – po ok. 4 warstwach ”kwiat” będzie gotowy. Dodatki typu orzechy czy oliwki możesz rozsypać bezpośrednio na deskę i wypełnić nimi wolną przestrzeń lub przełożyć do mniejszych miseczek, tak jak dżemy, miód oraz sosy.

Meksykański street food po polsku

Na sylwestrowym stole nie może zabraknąć też taco, przekąski rodem z Meksyku, która zaspokoi apetyt gości na dłużej, a dzięki możliwości samodzielnego łączenia składników sprawi im dużo radości. Jak zabrać się za przygotowanie tacos? Zacznij od wyboru mięsa lub jego roślinnego odpowiednika – może to być zarówno wołowina, kurczak czy krewetki, jak i tofu lub po prostu fasola z puszki. Dopraw je czosnkiem i specjalną mieszanką przypraw do taco, a następnie usmaż. Gdy mięso jest gotowe przejdź do warzyw – pokrój cebulę, różne odmiany papryki, pomidory oraz porwij sałatę. Z cebuli i pomidorów, możesz również przygotować pico de gallo – świeżą salsę z dodatkiem oliwy, limonki i kolendry. Wykorzystasz je także do guacamole – nieodłącznego dodatku do tacos. Gdy mięso, warzywa oraz sosy będą gotowe, przełóż je do oddzielnych naczyń, w których będą serwowane. To samo zrób ze startym serem i kwaśną śmietaną.

Dodatki mogą być różne, ale podstawę taco stanowi kukurydziana tortilla. Zazwyczaj jest ona mniejsza niż te, których używa się do wrapów – w awaryjnej sytuacji zawsze można wykroić szklanką mniejsze koła z placków o większej średnicy. Nie tylko wielkość taco ma znaczenie – tortilla może być zarówno lekko podsmażona i miękka, jak i bardzo chrupiąca. W tym drugim przypadku sprawdzą się gotowe, kruche muszle do tacos, choć można je też przygotować samodzielnie. Wystarczy ułożyć placki na kratce do piekarnika, tak aby ich boki zwisały i tworzyły kształt litery U, a następnie piec w ok. 150 stopniach, aż do osiągnięcia rumianego koloru i odpowiedniej chrupkości – radzi Anna Wodzyńska-Szklanko, ze sklepu Bee.pl.

Pomysłów na sylwestrowe dania i przekąski jest wiele – jeśli chcesz, aby goście długo wspominali nie tylko szampańską zabawę, ale też pyszne jedzenie postaw na oryginalne rozwiązania. Azjatyckie sushi, fantazyjna deska serów czy meksykańskie taco z pewnością zachwycą podniebienna wszystkich uczestników imprezy.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Good One PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.