5 praktycznych porad, jak nie usnąć przed komputerem
Kolejny dzień w pracy, a ty już w pierwszej godzinie przed monitorem czujesz, że zaraz zaśniesz? A przecież masz do zrobienia tyle ważnych rzeczy! A może jesteś o krok od wejścia do czołówki w Fortnicie, ale czujesz, że zmęczenie zaraz cię pokona? Oto parę niezawodnych rad, jak zachować koncentrację do samego końca długiego dnia roboczego – prosto od eksperta PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX.
Nie daj się monotonii
Twoja praca przypomina „dzień świstaka”? Nie musi tak być! Codziennie urozmaić sobie zajęcia wybranym przełamaniem rutyny. Możesz zrobić sobie przerwę z muzyką, a nawet tańcem. Możesz przebiec się po schodach albo zrobić parę ćwiczeń. Jeśli nie pracujesz sam w pokoju, zachęć współpracowników do poruszania się przez chwilę. Przekonasz się, jakie to pobudzające i integrujące!
Wpuść powietrze
Za oknem coraz zimniej, a w środku tak miło i cieplutko… Nie ma nic gorszego od przytulnej duchoty w pracy! Czy siedzisz nad ważnym projektem, czy pokonujesz kolejne levele w najbardziej fascynującej grze świata, otwórz okno, wymień dwutlenek węgla na tlen i przy okazji wypuść zarazki. Orzeźwiający strumień powietrza zaraz pobudzi cię do wielkich czynów!
Dieta i nawodnienie
Nie tylko sportowcy powinni dbać o prawidłowe odżywianie. Spędzając cały dzień przed komputerem, łatwo o tym zapomnieć. Odpowiednia dieta, zapewniająca wszystkie składniki odżywcze, gwarantuje utrzymanie koncentracji i świetne wyniki. Dopilnuj też, aby obok monitora zawsze stał kubek z ulubioną herbatą, najlepiej zieloną, kawą albo czymś, co jeszcze lepiej pomoże ci pokonać zmęczenie.
Na zmęczenie!
Przed szczególnie ważną prezentacją lub turniejem sięgnij po PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplement diety w formie tabletek musujących do rozpuszczania, zawierający ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego – ekstrakt z guarany, bakopy i yerba mate, czyli tzw. adaptogeny. Adaptogeny to rośliny charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Zawarty w składzie magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, a witaminy B6 i B12 zmniejszają uczucie zmęczenia i znużenia. Ponadto w składzie występuje wysoka zawartość kofeiny, która pomaga zwiększyć czujność (mierzoną jako czas trwania reakcji).
W zdrowym ciele…
Tak, wszyscy to powtarzają i ty też to wiesz. Przynajmniej teoretycznie. Ale nie ma ważniejszej kwestii dla osób, które cały dzień pracują umysłowo, niż zadbanie o kondycję ciała. Wybierz się na siłownię, długi spacer czy przejażdżkę na rowerze. Postaw na ulubioną aktywność i powtarzaj ją co najmniej dwa, trzy razy na tydzień. Może trudno w to uwierzyć, ale to naprawdę zwiększy twoją koncentrację i wytrzymałość przed komputerem.
Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Piotr Zelt: W te wakacje gram wyjątkowo dużo spektakli. Znajdę jednak czas na wyjazd nad morze, żeby popływać z córką na desce
Aktor jest zapalonym windsurferem, dlatego nie wyobraża sobie wakacji bez pływania na desce. Swoją pasją zaraził też córkę, nad morze wybierają się więc razem. Piotr Zelt podkreśla natomiast, że ze względu na dużą zajętość i rolę w pięciu spektaklach, które są wystawiane również w miesiącach letnich i to poza Warszawą, na razie nie planuje dłuższego wyjazdu za granicę.
Finanse
Polacy chcą jak najszybciej przechodzić na emeryturę i nie chcą na niej pracować. Potrzebne zachęty do dłuższej aktywności zawodowej

Tylko 11,6 proc. osób w wieku 50–74 lat, które pobierają emeryturę, nadal pracuje. Choć ten wskaźnik nieco rośnie, to nadal niska jest skłonność do pozostawania aktywnym zawodowo po uzyskaniu uprawnień emerytalnych. Niecałe 19 proc. chciałoby pracować po osiągnięciu wieku emerytalnego. Zdaniem prof. Elżbiety Gołaty z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu konieczne są zachęty do dłuższej aktywności zawodowej, bo na podniesienie wieku emerytalnego nie ma przyzwolenia społeczeństwa.
Podróże
Qczaj: W te wakacje planuję zwiedzić sporą część Stanów Zjednoczonych. Pojadę z siostrą do Yellowstone

W Stanach Zjednoczonych trener zamierza spędzić co najmniej miesiąc. Jak zaznacza, szczególnie marzy o tym, by zobaczyć Park Narodowy Yellowstone – miejsce, które zafascynowało go po obejrzeniu popularnego serialu. Qczaj planuje też zabrać mamę na wycieczkę samochodową po atrakcyjnych trasach USA. Pielęgnowanie relacji rodzinnych jest dla niego niezwykle ważne, dlatego chce efektywnie spędzić czas z bliskimi tak, by po wakacjach pozostały im miłe wspomnienia.