Komunikaty PR

5 sposobów na kreatywne lato w mieście

2022-07-27  |  15:08
Biuro prasowe

Większość z nas nie ma możliwości wyjechać na dłuższe wakacje niż dwa tygodnie. Z przyczyn finansowych nieraz trzeba zadowolić się krótszymi wyjazdami lub przełożyć urlop na jesień. Jak zatem wykorzystać letni okres w mieście?

Piękna, letnia pogoda to czas, który żal marnować w domu. Każde miasto ma o tej porze roku coś do zaoferowania – oto jak można spędzać letnie popołudnia i wieczory w miejskiej scenerii i świetnie się bawić.

Czas na piknik i muzyczny „teleturniej”

Koszyk z prowiantem, duży koc, gry i zabawy dla dzieci – wcale aż tak dużo nie trzeba, aby świetnie bawić się latem z przyjaciółmi i rodziną. Pomysłów na zabawy jest bez liku. Można np. zorganizować rodzinny turniej „Jaka to melodia?”, włączając na głośniku Bluetooth fragmenty piosenek i zachęcając bliskich do zgadywania. Przenośnie urządzenie wodoodporne do słuchania muzyki i podcastów jak np. Fresh ‘n Rebel Bold S, to wydatek rzędu od ok. 150 zł.

Odkrywaj miniplaże nad rzeką

Wieczór na plaży w środku pracowitego tygodnia, gdy nie mieszkasz nad morzem? To możliwe, w wielu miastach powstają np. nad rzeką plaże miejskie. Warto sprawdzić ich listę w miejscowości zamieszkania i wybrać się na którąś choćby zaraz po pracy. Niektóre są lepiej przystosowane pod rodziny z dziećmi i oferują szereg zabaw dla najmłodszych, inne jeszcze przed zapadnięciem zmierzchu zmieniają się w gwarne centrum spotkań młodzieży. Kawiarnie, kluby i restauracje dostępne są przez cały rok – miejskie plaże niekoniecznie. Pora na jakąś odmianę!

Namiot gier w ogródku i wieczór z planszówkami

Zamiast wieczorów przed komputerem czy grania na konsoli, warto spróbować czego nowego. Dzień z grami planszowymi – które mogą zastąpić popularne gry komputerowe jak np. Cywilizacja – to dobra alternatywa na popołudnie i wieczór. Posiadacze choćby skromnego ogródka czy działki mogą przenieść się z salonu do… namiotu gier rozstawionym w ogrodzie, aby wywabić domowników z domu. Na rynku znajdziemy olbrzymi wybór planszówek – od gier strategicznych, opierających się na filmowych motywach, różnych okresach w historii Polski np. w czasach PRL-u, po zręcznościowe. Gry planszowe naprawdę wciągają!

Kino w plenerze

Propozycja dla kinomaniaków na ciepły, letni wieczór? Obejrzeć film „pod chmurką”. Organizatorzy takich miejskich wydarzeń dbają o repertuar, jak również formę filmowych spotkań w plenerze – projekcje odbywają się już na dachach budynków, w parkach, na miniplażach, jak i na miejskich rynkach. Warto zabrać ze sobą koc i poduszkę. W większości przypadków wstęp na takie wydarzenia jest wolny.

Wycieczka rowerowa i nieznane oblicze miasta

Relaksująca, kilkugodzinna wycieczka rowerowa to idealna propozycja na weekend. Warto wcześniej przemyśleć trasę – z dala od centrum miasta, a bliżej natury. Miasto z perspektywy rowerowego siodełka wygląda inaczej – warto w lecie spojrzeć na swoją miejscowość oczami turysty. A może jest jakaś atrakcja turystyczna, której nigdy nie poznaliśmy, „bo przecież jest pod nosem, zawsze można zobaczyć”? Koniecznie nadróbcie zaległości. Nawigacja w telefonie w trakcie wielogodzinnej wyprawy rowerowej zużywa dużo baterii? Nie szkodzi, dobry powerbank np. Fresh ‘n Rebel mAh rozwiąże problem i pozwoli cieszyć się wycieczką.

Propozycji spędzenia wakacji w mieście jest dużo więcej. Zajęcia z łucznictwa na powietrzu, wyścigi konne, letnie jarmarki, otwarte baseny czy gry miejskie – warto latem orientować się w lokalnych wydarzeniach. Udane lato nie zależy od zasobności portfela, lecz od naszej pomysłowości i kreatywności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.